Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 100 g rizs és semmi más,...

Napi 100 g rizs és semmi más, vagy 50 g rizs plusz egy valamilyen gyümölcs vagy zöldség vagy egy pohár natúr joghurt? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Így le tudnák adni pár kilogrammot? Tudom, hogy ez nem jó, de eleve fogyókúrázom, szóval nincs az, hogy: "utána többszörösére hízol vissza" duma. Csak most húsvét alatt híztam 3 egész kilogrammot, ami nekem rohadt sok.

2015. ápr. 7. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
mit szólnál ehhez: 10 dkg rizs, 10 dkg csirkemell 20dkg saláta?
2015. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Testedzésként pedig emelgesd a magyar nyelvtankönyvedet. "Tudnák"...
2015. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Éhezés mindenképpen testtömeg csökkenéssel jár.


De miért nem eszel az 50g rizs mellé zöldségeket, húsokat?


Miért szűkíted le az étrendedet rizsre és joghurtra, gyümölcsre?


Egyik sem éppen jó fogyáshoz, zöldségek és húsfélék, zsírok kellenének, persze valamennyi rizs belefér még gond nélkül, de nem a rizsnek kellene a lényegnek lennie.

2015. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi 100g rizs alapvetően sok, de nem írtad, hogy hány kiló vagy.


A napi minimum szénhidrát, amire szükséged van, az 50g - ez fedezhető bármiből akár, de tételezzük fel, hogy rizsből mindenképp be akarod vinni, nem a minimumon akarsz éldegélni, ez ~65g rizs. Ha ennyit kifőzöl, akkor már jó vagy. Viszont gyümölcs bármilyen egészségesnek is tűnik, és az is, azonban rengeteg benne egy fruktóz, ami ugyanúgy rossz szénhidrát, hajlamos beépülni zsírként, így nem erőltetném.


A 3 kiló az csalóka. Én is híztam 6-ot karácsony után, és? Mi benne a meglepő? Nem mozogtál semmit, csak ettél és ettél... Ennek ellenére abból a 3-ból nem lett 3 mind zsír, benned van még, valamint egy része víz. Amint visszafogod magad, hamar le fog pörögni.


A legjobb, amit tehetsz az az, hogy korlátozod a szénhidrátbeviteledet 50-100g közé (ajánlom a kalóriakalkulátorokat), beviszel kellő mennyiségű rostot (zöldség), sok vizet iszol, e mellett pedig igyekszel némi fehérjét is a szervezetedbe juttatni, ha a húsért nem rajongsz, akkor pl. bizonyos zöldségek formájában.


Ja, és ami fontos: nem hülyeség az, mikor azt mondják, hogy "sokszor keveset". Igenis, az megfelelő, ha te 3 óránként eszel, sőt, az a legjobb, ha még este lefekvés előtt betolsz némi salátát, mert azt nehezen bontja a szervezet, egész este dolgozni fog az anyagcseréd, nem 9-10 óra telik el táplálék nélkül.

2015. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Ugyan linkeket nem tudok adni megalapozott cikkekhez, mert nem célom mások meggyőzése, de kismilliószor olvastam már, nem női magazinok oldalán, hogy az, hogy hányszor eszünk, nincs különösebb hatással az anyagcserére, s nekem elég logikusnak is tűnik a dolog, valamint saját tapasztalataim is erre mutatnak.

Sokunknál pedig nem 9-10, de 20 vagy több óra telik el táplálék nélkül s alapvetően még ezzel sincs semmi gond, sőt, nagyon sok ember így sokkal jobban érzi magát (s képes fogyni így, más módszerrel pedig nem). Eszemben sincs azt mondani, hogy mindenkinek így kéne csinálnia, de sokunknak ez az igazi. Hosszabb távon már gond lenne a fehérjebevitel hiánya miatt, de ennyi még OK. Persze kinek mi esik jól. Én se csinálnám, ha meg kellett volna szoknom.


A fogyási ötlet. Miért pont szénhidráttal és szénhidráttal akarsz fogyni, kérdező? Ezt sosem értettem. Izmot akarsz veszteni? Az a pici rizs és zöldség nem fedezi a minimális szükségletedet...

A 3 kiló inkább max. 1, a többi víz és salakanyag, most emiatt minek extra dolgokat csinálnod?

2015. ápr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12 éve kísérletezek diétákkal, nekem a többszöri étkezés vált be.
2015. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!