Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Alacsony kalóriatartalmú...

Alacsony kalóriatartalmú ételek? Sütik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen alacsony kalóriatartalmú főételeket illetve sütiket ismertek? Nézem már otthon elkészíthető "diétás" sütiket, de azokba mind nagyon sok tej, liszt került. Előre is köszönöm a tippeket!

2015. máj. 6. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én ezt sosem értem, amikor valaki fogyni akar, de sütit enni, 10 kg-ot leadni, de nem mozogni...stb.


Szerintem olyan, hogy fogyókúrás süti, az nincs.

Mondjuk diétás az van, különböző diétákhoz. De fogyókúra az eleve szerintem nem összegyeztethető az édességekkel.


Nem vagyok édesszéjú, de ha desszertről van szó, akkor ezek jutnak eszembe: gyümölcssaláta, túró pl. eperrel vagy más gyümölccsel ízesítve.

2015. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, a főételre nem írtam: sovány grillezett csirkmell+zöldsaláta joghurtos-fűszeres öntettel(házi)

pl.

2015. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alacsony kalóriatartalmú alapanyagok a zöldségek, útifűmaghéj, az olajos magok préselvénye-maradéka lisztté őrölve, édesítőszerek, tojás.


Ezek szoktak diétás, alacsony kalóriatartalmú/ch tartalmú sütik alapanyagául szolgálni.


Ételeknél.. hát, gyakorlatilag szintén hasonlók, csak ugye a sovány húsok is bejönnek.


Bár egy ételnek nem feltétlenül kell alacsony kalóriatartalmúnak lennie. Ha belegondolunk, inkább a laktatósága és az értékes tápanyagtartalma kell kiegyensúlyozott legyen a kalóriatartalmával.


Pl. egy zsírszegény cukros étel tartalmazhat közepes, nem túl sok kalóriát, minimális hasznos tápanyagot, mellette nem is igazán laktat.


Egy kiadós, zsírosabb étel ugyan magas fajlagos kalóriatartalommal bírhat, de mondjuk emellett lehet tápláló (értékes összetevőkben, vitaminokban dús) és laktató, amiből napi 1-2 vagy 3 étkezés mellett sem igazán kíván az ember többet mint 1200-1500 kilokalória, hiszen megadja a szükséges anyagokat, elnyomja az éhséget. Bár ugye az ilyen étel mindenkinél más összetételű makrotápanyagok szempontjából.

2015. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, de még jöhetnek a válaszok!

A csirkét és salátát ettem az elmúlt hónapban, azt már kicsit meguntam. :/

Most láttam olyan pizzát, amit tortilla alapból készítenek és mindenféle zöldséggel és kevés sajjtal készítenek. Kb 200 kalória, ha valaki mást is érdekel

2015. máj. 6. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kiábrándultam a tortillából, mert általában baromira nem kukoricából van. Van benne búzaliszt is.


Így meg már pont olyan mint a fehér kenyér, tehát még gluténmentes szénhidrátnak sem jó. Kalóriára meg hát pont annyi mint a kukoricaliszt, meg inzulinválaszra is ugye.. szóval már megint ott járunk mint a kenyér vagy a hagyományos ételek, csak változatosabb, kevésbé unalmas formában.


I guess.

2015. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Süteményekben fehér lisztet, vajat, cukrot lehet helyettesíteni; fehér liszt helyett, teljes kiőrlésűt, zabpelyhet, korpát, mandulalisztet, ezeknek alacsonyabb a szénhidráttartalma valamennyivel, de nem lényegesen sokkal, de kedvezőbb élettani hatásokkal. Cukor helyett édesítő. Vajat szintén helyettesíthető. A lényeg, hogy néha belefér egy "egészségesebb" sütemény mértékkel, de ha kiszámolod ezeknek még mindig magas lesz a ch és zsír tartalom. Nassolni krémtúrót szoktam néha mozgás után, zsírszegény túrót botmixerrel pürésítek kevés édesítővel, megy bele alacsony ch tartalmú gyümölcs vagy csak fahéj, vanília.

A csirkemellet lehet variálni, grillserpenyőben sütve vagy sütőben zacskóban mellé dobva, gomba, zöldségek. Lehet párolni. Lehet ananászosan készíteni. Felcsíkozva wokban ropogós zöldségekkel. Darálva padlizsánba, cukkinibe, paprikába töltve. Darált marhahússal ezt ugyanúgy. Vagy rakott csirke-marha sok zöldséggel.

2015. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: A mandulaliszt ch tartalma azért mégiscsak a tizede a lisztének, nekem az már sokkal kevesebb :D Gondolom, elnézted ezt az egy pontot, a többi teljesen okés.


Kérdező, én eleve nem értem, miért kellene alacsony kalóriatartalmúnak lenni egy ételnek. Rendben, hogy ne legyen olyan brutális, mint egy normál süti, bár azok közt is vannak szolidabbak... De ha a süti maga egy étkezés, mi történik, ha nem extra szénhidrátszegény?

Persze az is számít, mennyit akarsz enni, mind kalóriában, mind mennyiségben, ha rengeteg sütit akarsz kevés kalóriában, az tényleg igényel trükköket.


Szerintem a piskóta vagy a hasonló tojásban dús sütik jók, extra zsír nincs bennük (amiben igen, azt nem tekintem piskótának, hisz abba nem kell), tápanyagdús tojás igen, ráadásul habbá verve külön a fehérjét is, ami ad neki térfogatot és kellemes textúrát. Liszt kevés van benne, én speciel magliszteket használok. S olyan jó, hogy elég rá egy pici valami (gyümölcs, valami krém vagy csokiszósz), hogy kész süti legyen. Cukor természetesen ne legyen benne.


Ha igazán kalóriaszegény süti kell, akkor inkább tojásfehérjehabot használj, de ez annyit ront az ízen (hacsak nem nyomjuk tele jobbféle olajos magvakkal és vajjal, amitől extra kalóriadús lesz, még én is nagy ívben kerülöm, pedig remek kókuszos-mandulás sütit tudok így), hogy nem biztos, hogy ez a jó irány.


De tuti vannak blogok, ahol joghurt meg fehérjepor meg ki tudja, mi hoz össze valami sütifélét. Nem az én világom.


Ami a főételeket illeti, abból tudok kalóriaszegényt :) Zöldségleves, nyersvegán zöldségfasírt... A zöldség térfogatot ad, már csak azokat kell elkerülni, amikbe sok zsír vagy sajt kell... De nem vészes a rántotta sem, amit én simán tudok főételnek használni, annyira jó és alkalmas. Persze emberfüggő, ki mivel lakik jól.

2015. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, gyerekek, ha valaki édesszájú, akkor én az vagyok! Kakaóscsiga, puncs szelet, túrós batyu.. Csoki, pilótakeksz, győri édes... Nem bírom megállni. Eszek is mindent, persze annyival többet kell mozogni. Én megtanultam: azért mozgok, hogy ehessek!
2015. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!