Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell kalóriát számolni?

Hogyan kell kalóriát számolni?

Figyelt kérdés
Mert, pl ha nem készételt veszek, akkor azon nincs rajta, hogy hány kalória, és magamtól sem tudom igazán megsaccolni. Fogyni szeretnék, és sok helyen olvastam a kalóriaszámlálásról, csak nem tudom hogy csináljam. Valaki el tudná mondani? És tudna valaki ajánlani valami módszert, vagy programot amivel ki tudám számolni,hogy napi kb. hány kalóriát kéne bevinnem a fogyáshoz? 15/L vagyok, 72 kg, és kb. olyan 7-8kg szeretnék fogyni. Futok és lovagolok, de ezek magukbn nem hiszem, hogy sokat érnek ha nem változtatok a táplálkozásomon.

2015. máj. 16. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kalóriabázis
2015. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kalóriabázis.hu oldalán minden el van magyarázva és a rendszer számol is helyetted. Amit meg nem értesz, azt ott a fórumon elmagyarázzák a régebbi felhasználók.
2015. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Készételen meg rajta van, de lehet pontatlan.


Nincs túl sok értelme a kalóriaszámolásnak, mivel igazából nem ismered a tested kalóriafelhasználását.


Így inkább célszerű az egészségre rájátszani. Kalóriában: ne egyél fölöslegesen sokat, oké. Nem kell 2000 kcal-nál többet enni, mert fölösleges. Sőt, 15 éves csajnak fogyáshoz kb. 1500 kcal is elég.


Na de ennek mikor van értelme? Akkor, ha értelmesen működik az anyagcseréd. Ez min múlik? Az egészségeden. A metabolikus egészséged min múlik? A táplálkozáson, életmódon.


Tehát?


Hát járj el edzeni, erősíts ne csak futkoss, és gluténmentesen, szénhidrátszegényen egyél. Amik allergén, hormonzavart okozó anyagok (glutén, tejfehérjék, adalékanyagok) azokat hagyd a fenébe, nem leszel jobb tőlük, csak betegebb.

2015. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha magad készíted az ételed, akkor lemérheted az alapanyagokat, de ezzel együtt is macerás a dolog, akkor is, ha egyszerűen eszik és belejön az ember...

A kalóriabázis tud segíteni az adatbázisával, csak a százalékos makrókkal ne törődj (inkább a gramm limiteket tudd meg. csak mert pl. kicsi kalórialimit van, nem kell kevés fehérje...) és ne feltétlenül higgy a kalórialimit helyességének, inkább tapasztald ki, mi jó Neked, mennyivel fogysz. S nem árt életmódot váltani, alapvetően fontos, mit eszel. Fogyni lehet akármivel, de kellemesebb s főleg egészségesebb egy jó életmódot találni s úgy fogyni, majd súlyt tartani.

2015. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igazából mindent ehetsz, csak keveset:)
2015. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, azért ami hormonzavarokat, inzulinrezisztenciát okoz, abból nem tudom mennyit ehet.. vagy ez olyan mint a gyilkos galóca, azt is lehet enni. Egyszer. :D
2015. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!