Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Izmot fogok bontani ha 1...

Izmot fogok bontani ha 1 héten keresztül 1000 kcalt eszek csak meg?

Figyelt kérdés

160 cm és 67 kg vagyok.104 cm csípő,80 cm derék, mell 90 cm, comb 62 cm.

Súlyt tartani 1600-1700 kalóriával tudok.

Holnapi menüm.

2 db főtt tojás 100 gramm uborka.

150 gramm rántott hús.(nem zsemlemorzsás panír hanem csak liszt és tojásból)

Húsleves tészta nélkül.

100 gramm túró.

Ha letelik a hét akkor utána 2 hétig ennék 1200-1300 kcalt utána ismét 1000 kcalt 1 hétig.

Egyáltalán mikor fogy az ember izomból?

Valaki felvilágosítana?



2015. júl. 19. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

akkor fogysz izomból,amikor a szervezeted nem kapja meg a napi kalóriszükségletét,mert a szervezet az izmokhoz könnyebben hozzájut és felhasználja.Ha azt szeretnéd hogy zsirból fogyj akkor 2 dolgot kell tenned :-csökkenteni a szénhidrátbevitelt

-étrend,edzés,edzés azért hogy ne nyúljon az izomaidhoz.Remélem segítettem

2015. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisz85 ***** válasza:

nem értek egyet az előttem szólóval, igazából csak részben, a ch csökkentése annak a függvénye, hogy milyen jellegű mozgást végzel, én 7 g / tskg val is van hogy zsírból fogyok, mellette 14-20 órát bringázok hetente + kondi termi edzés, tehát nem okos dolog ezt így kijelenteni, csak mert a testépítők csökkentik a ch-t.


Az izomból való fogyást glükoneogenezisnek nevezzük, az obligát cukorfelhasználok /vörösvérsejtek, idegsejtek és még sorolhatnám/ részére a test képes glükózt szintetizálni szöveti fehérjéből, tehát izomból, ez biztos hogy 10-18 órás fehérjebevitel nélküli étkzés után bekövetkezik, de ugyanezt tapasztalták akkor is, amikor valaki nagyon alacsony ch bevitelen is volt, mozgás nélkül.


Ez a kalóriabevitel nevetségesen alacsony, ha megkérhetlek ezt nézd végig is rájössz majd hogy miért nem jó dolog és okoz méginkább hízást az 1000 kcal de még az 1300 kcal is.


https://www.youtube.com/watch?v=HCc1z2QeHIQ

2015. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: Edzés mellett is fogy az ember izomból, ha rossz a fehérjebevitel vagy nagyon kevés a kalória. Sőt, az edzés rontani is tud rossz étkezésnél. Máskor természetesen segít :)

Továbbra is azt mondom, hgoy a zsírból szokott jönni a több energia koplaláskor, nem is csoda, a zsírtartalék pont azért van, hogy felhasználjuk, s az izmok ugyan veszélyben tudnak lenni nem megfelelő étrend mellett, de az alapvető izmokat már szereti megtartani a test.

(Szerintem ezt már reagáltam máskor.)


Kérdező, ha 1600-1700-zal tartasz súlyt, akkor 1000 talán nem annyira extrém érték, de azért kevés. Az étrended egész jó, fehérje, zsír, zöldség (ha kevés is)... Megpróbálnám eleve 1200-1300-zal, inkább többet mozognék.


Mindig fogy az ember izomból, ha fogy, csak érdemes minimalizálni. Az izmok edzése, megfelelő fehérjebevitel és nem túl nagy kalóriadeficit esetén jó az esély rá, hogy nem nagyon fogy izomból az ember

1000 kcal az esetedben már elég extrém deficit, durván leejted a bevitelt. Bizony akinek alacsony a súlytartó szintje, nem tud mozgás nélkül büntetlenül nagy deficitet összehozni, de mozgással sem biztos, hogy jó az.

2015. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem zsemlemorzsás panír hanem csak liszt és tojásból"


Mi a különbség? A zsemle is lisztből van.

2015. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg a rántott húsról a panírt leszedhetném és csak a húst enném, így már jobb nem?

Végignéztem a linket.

Elég sok hasznos infó volt benne.

Bár azt mondta hogy a sejteknek szüksége van a szénhidrátra mert abból merít energiát .

És nem jó ha valaki rendszeresen alacsony szénhidrát diétát folytat.

Én most reggelire ettem 70 gramm uborkát, 2 db főtt tojást, 150 gramm túrót.

Szóval ebből a szénhidrát csak 8 gramm lett.

39 gramm fehérje és 23 gramm zsír.

409 Kcal lett a reggelim.

A kalóriabázisban 1371 Kcal a kalóriakeretem, fehérje 69 szénhidrát 171 gramm a zsír pedig 46 gramm.

2015. júl. 20. 09:28
 6/7 Krisz85 ***** válasza:

ha leszeded a panírt jobb egy fokkal


Szerintem vigyél be 1400-1600 kcalt és figyeld hog mi történik, persze a további energiadeficitet viszont mozgással kéne elérni.

2015. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Meddig figyeljem hogy mi történik 1500-1600 kalória deficitben?

Most ebédelek húslevest eszem, tészta nélkül, sárgarépa és karalábé van benne kb 10 dkg összesen, hús kb olyan 15 dkg.

2015. júl. 20. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!