Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel a napirenddel tudok...

Ezzel a napirenddel tudok egészségesen fogyni?

Figyelt kérdés

160 centi vagyok, jelenleg 55 kiló, 4-5 kilót szeretnék leadni.

Erre az étrendre gondoltam:


reggeli: 2 deci tejjel (+ 1,5 deci vízzel) 60 g zabpehely felfőzve zabkásának, beledarabolnék 1 almát vagy 1 barackot és megszórom valamennyi fahéjjal és kakaóporral


ebéd: főtt vagy sült hús (ez változó lenne, főleg csirke, marha, disznó, pulyka) 1 marék rizzsel vagy quinoával és zöldséggel


vacsi: valami komolyabb saláta, pl bab vagy brokkoli sali.

a vacsi utáni vacsim (ez edzés után szokott lenni): 1,5 deci tejjel 1 adag protein turmix


A köztes étkezés főleg pár falat olajos mag lenne.


Hetente 1-2 alkalommal megengednék magamnak 1 kis tésztát és sajtot.


Kezdésnek 3 nap futnék 7 km-t, aztán tartanék 1 pihi napot. A tavaszra fel akarom vinni az adagom 30 km-re, ennek megfelelően növelném a pihenő napokat és a kalóriabevitelt is, de ezt úgyis érzem, ill. hetente 1 alkalommal 1-2 óra falmászást iktatnék be.


Főleg az étrendről érdekel a véleményetek. :)


2015. aug. 21. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik szerintem próbáld ki és ha két hétig nem fogysz semmit akkor változtass
2015. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vacsira nem jók a durva salik. Bab és brokkoli is eléggé megterheli a beleket. Nem biztos, hogy fog tudni tőle aludni.
2015. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel sose volt bajom, a vacsit úgy 5-6 körülre értsd, muszáj korán ennem, hogy 8 körül el tudjak menni futni. Általában 12 körül fekszem le.
2015. aug. 21. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor simán vacsorázhatsz 10-kor.
2015. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a vacsi utáni vacsi, futás után. :D
2015. aug. 21. 20:12
 6/9 anonim válasza:

A három étkezés mennyiségét oszd el ötfelé.

Egy pillanatig sem szabad éhezni, az csak az izmokat bontja és pont a hajadra kenheted hogy 10 kilóval könnyebb lettél. (Drugs Bunny)

2015. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a köztes étkezéseket is megtartom.
2015. aug. 21. 21:55
 8/9 anonim válasza:

Én a tejet kivenném az étrendből, felesleges zsír- és ch-bevitel, szerintem a kása és a fehérjeital is teljesen fogyasztható nélküle, régen én is tejjel ettem/ittam ezeket, de már teljesen elhagytam az étrendemből.


Vacsira én sovány húst eszek (csirke, pulyka, tonhal) jégsalátával, paradicsommal, uborkával, mehet rá egy kis olajos mag is (nem pirított, sózott, hanem sima natúr!), pl tökmag, napraforgómag, mandula.


A heti 3 futás helyett meg heti max 1-2-t iktatnék be, és mehetne hozzá heti 1-2 nap súlyzós edzés, ez feszesebb, tónusosabb testet eredményezne, mint a gyakori, hosszan tartó kardioedzés.

2015. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kihagyni, a futás jelenti az egyetlen boldogságot az életemben.
2015. aug. 24. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!