Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik ha napközben nem...

Mi történik ha napközben nem eszem semmit csak délután megeszem egyszerre az 1500 Kcal-t?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Lelassul az anyagcseréd. Oszd el inkább 3 vagy 5 részre. Jobb pici adagokat enni mint egy nagyot mert ezzel csak a gyomrodat fogod leterhelni.
2015. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Így tudod raktározásra bírni a tested, és nem fogsz eredményt elérni.
2015. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap éhes leszel, gyenge. Aztán bezabálsz, megterheled a gyomrod, fájni fog a hasad. Aztán reggelre megint nagyon éhes leszel és éhezel délutánig.

Hajlamosabb leszel a betegségekre.

2015. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ettől hízni fogsz.
2015. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy ezen az elven alapuló diéta, amit sokan hatásosnak tartanak. A lényege, hogy az egész napos kalóriaszükségletet este, egyetlen étkezéssel viszik be.


Ez valakinek működik, valakinek meg nagyon nem, kísérletezhetsz vele, de tény, hogy a napi 3-5 étkezés egészségesebb.

2015. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Harcosok diétája.


Én csináltam ezt és szerintem is egész egyszerűen van aki alkalmas erre, van aki nem. Az elmúlt idők tapasztalata azt mondatja velem, hogy az anyagcsere, a hormonális működés borzasztóan egyénfüggő tud lenni, így én nem zárkózom el az elől, hogy van akinek ez jelenti a megoldást és semmiféle egészségügyi baja nem lesz tőle.


DE! Azért azt lássuk be, hogy egy nagyon extrém módszerről van szó. Benne van a pakliban, hogy esetleg akinek étkezési zavara van, avagy arra hajlamos ez elindít egy lavinát. Nem biztos, hogy mindenki bírja azzal a vércukor szinttel, ráadásul ha az edzés nincsen ehhez a ciklushoz igazítva akkor ott megintcsak komoly gondok lehetnek. Inzulin rezisztenciáról már ne is beszéljünk - arra vajon mindez milyen hatással van? Leptinre? Női hormonális egyensúlyra? Gondolom ezek egyelőre felderítetlen területek.


Meg lehet próbálni, de erőltetni nem kell. Én azt tudom, hogy amikor esténként egyszerre ettem meg 1400 kcal-t, fogytam ugyan mint a kisangyal, de előtte 3 órával már nem lehetett hozzám szólni, utána pedig nem tudtam megmozdulni. Hogy mi minden más szóba se jöhetett, azt el tudjátok képzelni... Részemről a napi 5x evés és dobozolás sokkal inkább összeegyeztethető a munkámmal és az életemmel, mint ez.

2015. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezt csináltam egy időben, csak délelőtt ettem. Én fogytam akkor.
2015. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes, amennyiben az a fajta vagy, akinek ez jó :)

Az én életmódom is ilyen, bár azért 4-5 órára szét van húzva a dolog, de a zöme egyszerre megy be :)

Nekem 1500 kcal egy rendes étkezés (nagyon ügyesen megoldva olykor már 1000 is jó, de az nem valami tartós, hamar ennem kell újra), éhezni pedig eszemben sincs.


A harcosok étrendjében este viszik be az egészet, nekem az szörnyű lenne, nekem délután kell enni. Van, aki időszakos böjtöl és csak reggelizik :) Kinek mi passzol.


Az anyagcseréddel nem lesz gond, annak a lassulásához hosszasabb koplalás kell, a napi rendes evés pedig nem koplalás :)

Cikkeznek is erről s tapasztaljuk is ezt, akik kipróbáltuk a dolgot. Nem mondom, hogy nincs pár ember, akinek megkavar valamit (a test oly bonyolult és az emberek oly különbözőek), s természetesen napi 1500 kcal azért elég kevés, sokaknak ez már koplalás. Aktivitás és testi jellemzők függvénye.

2015. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: Ez egy nagyon értelmes válasz volt :) Női hormálisdolgok, no igen. Sokszor olvastam, hogy a nőknek tipikusan káros a kis evési ablakos időszakos böjt (én nőkénty is simán bepróbálkoztam a 23/1-gyel, no, az nem nekem való, nekem a 4-5 óra az, amit élvez a testem, a többi mindenféle gondot okoz. egyediek vagyunk, no). A férfiaknak tipikusan igen jó, már amennyiben azok a fajták, akik elvannak vele.

A Te példád teljesen jó, igen, van, aki ilyen.

Én ezzel szemben akkor vagyok éhes, ha nem így eszem. Délután betolni 1400 kcalt, JÓ összetételben? Szuper, kényelmes, estétől másnap délutánig tökéletes, kellemes, remek jóllakottság és békés alacsony inzulinszint. Nagyon élvezem, semmiképp nem csinálnám máshogy, hogy lenyomjon, éhezzek vagy rengeteget egyek, kényelmetlen is folyton enni... Sok evési problémával küzdőnek tesz jót, ha kevésszer eszik, hisz a nap jelentősrészében szó sincs evésről. Tuti van,akinél viszont ront, ez sem meglepő azért. Nekem is rontana, ha éhes lennék délelőtt :D De pompásan jól vagyok lakva s energikus vagyok, leszámítva, hogy nem vagyok reggeli típus. Fizikai munka azért megy, ha kell.

Teljesen elbaltázott ötlet lenne ennem, mikor attól csak éhes leszek, mert felpiszkálja az inzulinomat (OK, a szinte tömény zsír nem, az az egyetlen opcióm. de az is felesleges).

2015. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En is igy alakitottam ki. Egesznap nem eszem semmit,majd este 7-8-9kor benyomok 600 kaloriat kb utana meg kb ejfelkor 1200at vagy tobbet.vagy mikor mennyit. Jo lenne kevesebbet. Es nem direkt,csak,ha elkezdek enni nincs kontroll es nem tudok leallni
2017. márc. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!