Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó az étrend fogyáshoz/életmód...

Jó az étrend fogyáshoz/életmód váltáshoz? Saját tapasztalata valakinek ilyesmivel?

Figyelt kérdés

A napi menüm hétköznap ez lenne:

-1 tejes kávé (kell a koffein)

-suli: 1 adag rizs zöldségekkel és hallal/csirke mellel

-itthon olyan 2-4 körül egy kis adag kaja amit anya főz (nem főz zsírosan s viszonylag egészséges kajákat csinál)

-vacsira: főtt tojás zöldségekkel vagy felvágottal/virslivel

E mellé még 30-40 perc aerobikot csinálnák, szombaton pedig 1 óra kardiót. Elég gyenge formában vagyok, úgyhogy muszáj az alap tornáktól kezdjem. 154cm és 61kg vagyok, de elég izmos testalkattal és ha tornázom viszonylag gyorsan fejlődök, csak épp betett egy szakítás és meghülyültem.. úgy hogy most 8kg-t kell leadjak. Nyáron éretségizem, úgyhogy maximálisan a tanulásé a szerep, ha csak ennyitt csinálok jó lesz?

Kell egy kis megerősítés, hogy nem bénázom csak.



2015. okt. 5. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így szimpatikus, ha az otthoni étel mibenlétéről nincs is fogalmam. A tejet nem tartom jónak, s persze léteznek rossz minőségű virslik és felvágottak, de alapvetően nehéz belekötni ebbe az étrendbe, korrekt :) Mozogsz is, úgy tűnik, tudod is, mit csinálsz...
2015. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! En is pont most fogyozok, de en 15 kilotol szeretnek megszabadulni, szoval kicsit mas a helyzet.:) kave felesleges, a koffein miatt. Koffein van a kakaoban es a teaban is! A kakaot fogyaszthatnad uzsira vagy tizoraira, ugyanis nagyon fontos a napi 5 etkezes! Reggelire egyel egy szelet rozskenyeret, pici vajjal sonkaval akar. Aztan tizoraira vagy tejtermeket, vagy gyumolcsot. Uzsira szinten ezt, de cagy egyiket vagy masikat. Tehat ha tizoraifra eszel egy gyumit, akkor uzsira tejtermeket fogyassz:) ebed igazabol azt mondom, hogy mindegy, csak ne egyel hozza kenyeret(maximum teljes kiorlesut, de ne sokat!) Ebedre tenyleg, amit csak szeretnel, hidd el hulyeseg hogy eszel rizts mindennap es kesz,alapbol meghulyulsz tole egy ido utan, ves nem is esik jol, majd ha nekiallsz valamit enni, amit szeretsz, azt a szervezeted biztos hogy nem hagyja karbaveszni. Szoval amit szeretnel de mertekkkel, mindent kistanyerra szedj, arra ugysem tudsz sokat:) vacsira salit, akar tojival, sajttal, de mehet hozza egy natur szelet is, tehat valami parolt husi. Ha nagyon nem laksz vele jol akkor egy kis szeelet teljes kiorulesu kenyern, az elejen. Aztan ha nincs tul sok idod, akkor szimplan menj el egy tavolabbi boltba vagy valami, oda-vissza legyen meg legalabb husz perc. Vagy egy ido utan tobb, ne hasznalj tomegkozlekedest, seta, seta, seta! Jaj es a nasik, mint az edessegek, csokik, vagy varmi olyan amit nem szabadna enni, azt hetente ketszer iktasd be. Tehat hetfon megeszel mondjuk egy sor csokit, penteken meg egy kis fagyit. De sose legyen tobb,kint amit eloirtal magadnak:) aztan ugyesen szurkolok. Ha kerdesed van, irhatsz nyugodtan, nekem bevaltak ezek a dolgok, eddig 6kilo minusznal tartok. Szurkolok!:)
2015. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ja es mindig amit eszel/ ettel, kezd irni egy fizetbe. Vezesd, mit mikor ettel. Igy visszatudod nezni, es meglatod hogy mibol eszel akar sokat,keveset, esetleg, mi a hiba, ha nem akarnak menni a kilok :) no meg oylan kenyeret vegyel, ami nehezebb, mint a tobbi kenyer. Hulyesegnek tunik, de valamelyikre szinte csak rairjak,hogy az, de ha megfogod es nehezebbnek tunik, biztos jot veszel:)
2015. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2.-3. válaszoló, most már értem, hogyan jött rád az a 15 kg plusz!


Kávét nyugodtan lehet inni, inkább azt, mint kakaót. A rizs/zöldség köret nagyon jó, és ha egy ideig meg tudod állni, hogy nem egyél fagyikát, csokikát, akkor sokkal hamarabb célt érsz.


A kaja amúgy jó, viszont az edzést én még kiegészíteném gyaloglással.

Ha tanulsz, akkor az is jó lehet, hogy pl. angol hanganyagot hallgatsz közben fülessel, gyalogolsz mondjuk gyors tempóban heti 3x 1-1,5 órát. Így tanulsz is közben, meg mozogsz is. Vagy más hanganyagot, én az egyetemi előadások felvételeit szoktam visszahallgatni közben.


A lényeg, hogy igyekezz kerülni minden pékárut, édességet, cukros dolgokat, meg nagyon zsíros ( pl bő olajban rántott ) ételeket.


Később, ha majd lement a felesleg, fokozatosan visszaépíthetsz ételeket, pl egy-egy kisebb csoki már bele fog férni, addig viszont csak hátráltatod a fogyást. Majd nézd meg mennyi kalória van az édességben, és mennyit égetsz el egy óra aerobic-kal. Meg fogsz lepődni.

2015. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisz85 ***** válasza:
abszolúte nem jó, sem a kalória sem a tápanyageloszlás nem megfelelő sajnos
2015. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tőlem ennyi telik.
2015. okt. 7. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Első voltam és továbbra is nagyon biztos vagyok benne, hogy ez nem egy rossz étrend. Akadnak gyengébb elemek, de klasszisokkal jobb, mint ahogy az átlagember vagy átlag fogyózó eszik. Ha valaki beleköt, talán mondja meg, mivel van baja.
2015. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisz85 ***** válasza:

nézd ez nem gond ha tőled ennyi telik, az eredmény is csak annyira fog telni, amennyi tőled telik, de majd rá fogsz jönni úgyis, kérdést tettél fel, hogy jó-e az étrend?! nem


és hogy életmódváltáshoz jó-e? nem, mert ez nem életmódváltás,


később majd alakul, kitapasztalod hogy mit kéne, vagy nem, eldől majd úgyis

2015. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!