Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha az alapanyagcserém 1900...

Ha az alapanyagcserém 1900 kalória a kalkulátor szerint, akkor most komolyan nem mehetek ennél lejjebb, h egészséges legyen a fogyás?

Figyelt kérdés
Csak mert ez rengetegnek tűnik. És én általában megvagyok 1000-1200 kalórián, úgy, h napi egy órát tornázok is. Nem érzem magam fáradtnak vagy ilyesmi. De viszont tegnap hallottam először az anyagcsere lelassulásról és raktározásról, ami megijesztett...épp csak két hete kezdtem bele a kalóriaszámolásba, elég sokat is kell fogynom, örülnék, ha kapnék néhány értelmes tanácsot :) köszi :)

2015. nov. 15. 09:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
gondolom kövér se vagy...
2015. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
DE! csak kicsit belebonyolódtam ezekbe a kalóriaszámolós dolgokba. Mert ugye ha fogyni szeretnék - kalóriadeficit kell...de a kalóriadeficit mihez képest? az alapanyagcseréből kell levonni? Pl. ha nekem 1900, akkor egyek meg mondjuk 1400-at? Vagy egyek meg 1900-at, de akkor tornával igyekezzek elégetni 500-at minimum? :S
2015. nov. 15. 09:49
 3/21 anonim ***** válasza:
Az alapanyagcsere az amennyiség, melyre akkor van szükséged, ha egész nap fekszel, vagy ülsz a tévé előtt. A valós energiaszükségleted ennél 20-25 százalékkal több akkor is, ha nem sportolsz, mert azért csakelmész a boltba, összesepred a szemetet, zuhanyozol, stb. Amúgy az 1900 kcal alapanyagcsere kicsit soknak tűnik, ha csak nem vagy nagyobb darab férfi. De a lényeg, hogy az energiahiányt a tényleges energiafelhasználáshoz képest kell nézni. Általában ha az ember annyit eszik, amennyi az alapanyagcseréje, akkor fogyni fog.
2015. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a nagydarab férfi-kedves volt:D ...
2015. nov. 15. 10:07
 5/21 A kérdező kommentje:
tehát akkor az alapnál kevesebbet nem érdemes enni?
2015. nov. 15. 10:07
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, annyi a lényeg, hogy többet égess el, mint amennyit megeszel.

Ha egész nap fekszel, egyél az alapanyagcserédnél jóval kevesebbet, ha pedig normális életet élsz, sportolsz, egyél az alapanyagcserénél kicsit kevesebbet. te tudod kitapasztalni, mi válik be, mennyi kajával milyen gyors a fogyás. (arra azért figyelj, hogy heti 1 kilónál semmiképp ne fogyj többet)


szóval ennyi a tanács, neked kell kitapasztalni mit bírsz, milyen ütemben szeretnél fogyni, hogy bírod.

2015. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nem.
2015. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ha sportol akk bőven elég az anyagcsere ha nem csinál semmit akk kb 400 kcallal egyen kevesebbet.
2015. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! csak tegnap annyi mindent olvastam, hogy megijedtem, h mi van, ha a szervezetem elkezd raktározni, meg ilyenek, ha kevesebbet eszem...
2015. nov. 15. 10:21
 10/21 anonim válasza:
31%

Ja nekem is ez volt a problémám, hogyhan is kell számolni a kalória deficitet.

BMR-t nézz annak kor/súly/magasság kell és ott kell. Ennyit kalóriát használ el a szervezet egy nap, kb semmittevés közben, és ebből kell -20% ot levonni. tehát ha BMR-ed 2000 kalória akkor 1800 kell naponta tolni max.


A heti egy kiló meg ilyen mese, glikogén raktárakat, víz és egyéb dolgokat azért elég nehéz mérni, ezért a valaki heti 2 kilót fogy az se baj (általában az elején) kalória legyen rendben normális makró aránnyal és királyság lesz.

2015. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!