Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mondanátok olyan ételeket...

Mondanátok olyan ételeket amikben sok a fehérje? És ez így jó?

Figyelt kérdés

Napi 1200 kcal-t eszem

150 gramm szénhidrát

60 gramm fehérje

40 gramm zsír

Ezt a kalóriabázis dobta ki

Ez így jó?



2015. dec. 1. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy és centi?
2015. dec. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szója, rengeteg benne a fehérje és kalória nem sok

bab, lencse, köles, borsó

2015. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem jó. Nem szabad százalékokban gondolkodni s a kalóriabázis azt teszi (illetve nem gondolkodik, csak képletet alkalmazva számol). A test nem így működik. Ha 1200, ha 4000 kcal a beviteled, a fehérjeigényed hasonló... Ugyanez a zsírra. A szénhidráttal lehet játszani igen tág határok között.

Úgyhogy okosabb lenne meghatározni a fehérje- és a zsírigényed, belőni belőlük valami szimpatikus értéket (mivel van mozgástér... fehérjénél maximumot is érdemes tartani), s a maradékot adja a szénhidrát, szénhidrátra alapozó étrendnél (zsírra alapozónál a fehérjét és a szénhidrátot lőjük be s a maradék a zsír. ez kalóriaigénys a másik két makrotápanyag függvényében lehet 60g, lehet 2-300g... s ez igencsak más százalékokat jelent, de a százalékok nem fontosak, nem életszerűek).


A tested paraméterei kellenének a hozzávetőleges fehérjeigény meghatározásához ám... Főleg a nettó testtömeg informatív (a hájnak nem kell fehérje, kalória sem olyan sok), bár vannak egyéni különbségek, de erre inkább a testépítőknek kell erősen koncentrálniuk (de mindenkinek hasznos, akinek van némi extra izma és meg akarja tartani).


De ne komplikáljak.

No, a zsír már lehet, hogy megüti a minimumot, a fehérje szerintem kicsit kevés, főleg, ha mozogsz valamit, de nem tudom, mekkora vagy. A kalóriabevitel sem sok, de sokan bírják ezt a szintet. A fő, hogy tápanyagdús ételt egyél, ennyibe nem pakolhatsz bele mindenféle értéktelenebb ételt büntetlenül, mert a rendes tápanyagokra nem marad keret. Miket eszel?

2015. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre még nem válaszoltam.

Hús, tojás, sajt, hüvelyesek... A maglisztek jók lehetnek még néha, de ez már speciálisabb téma (tojáshiányban rárepülök a tökmaglisztre, aminek a nagyobbik fele fehérje, csak nehéz belőle finomat csinálni. azért van lehetőség :)).

A tojás és a normális sajt persze zsíros is, de nem muszáj mindenkinek erre alapozni a fehérjebevitelt, egy kevés pedig belefér, zsír úgyis kell. Bár ha valaki elhasználja a zsírkeretét másra, akkor jobb, ha a soványabb fehérjeforrásokra koncentrál. Sovány hús, tojásfehérje... Ha végképp nem megy, akkor jön a fehérjepor.

2015. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

160 centi vagyok és 50-51 kg

13/L

2015. dec. 1. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem is rosszak a fenti értékek :) Persze megoszlanak a vélemények a fehérjeigényről, de egy nem izmos és amúgyis kisebb méretű embernek ennyi már simán elég lehet. Ha aktív életmódod van, akkor azért emelném egy kicsit, de ha nem teszed, akkor sem tudom rámondani, hogy tuti rossz, ez már szerintem simán a tűréshatáron belül van, olyan sok izmod pedig nincs, hogy könnyen lebontsa a test mint költséges és jobbára felesleges valamit.
2015. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!