Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért lassult le a fogyás? Ez...

Miért lassult le a fogyás? Ez normális ekkora súlynál? Többi lenn

Figyelt kérdés
Harmadik hete számolom a kalóriákat. 85 kg-ról indultam (167 cm), most pedig jó pár napja 80 vagyok. 1300 kcalt eszem egy nap. Csökkentsem a kalóriabevitelt? De úgy hallottam, az se jó, ha nagyon lecsökkentem.. amugy nem eszek kenyeret, nagyon minimális tésztát eszek, azt is csak kora délutánig.
2016. febr. 10. 13:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és tornázom is szinte minden nap fél órát :)
2016. febr. 10. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Miféle lassulást látsz te? Pár nap semmi, még két hét is semmi. Az elején amúgyis esélyes, hogy sok víz és salakanyag megy le, 3 hét alatt sok lenne 5 kiló tényleges fogyás ennyiből, extrém körülmények (pl. napi egy maraton lefutása) nélkül.
2016. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, az elején víz ment le; napi szinten mérni pedig hülyeség.
2016. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisz85 ***** válasza:

ennek a 8 kg-nak a nagy része vízvisszatartásból származó folyadék és az "okos" alacsony kalóriabevitelednek hála a többi izomglikogén és víz az izmokból illetve mindimális testzsír,


nagyon alacsony a kalóriabeviteled.


nagyon nem kéne csökkenetni, sőt, 1800-2400 kcal között kéne legyen heti 5-8 óra mozgás mellett


illetve a szénhidrátot este nem eszek, mert akkor úristen hízok - egy nagy bullshit, én lefekvés előtt zöldséges tésztát és gyümölcsturmixot iszom, persze ehhez hozzátartozik, hogy előtte 3 órát bringáztam is.


persze ha pihenőnapom van akkor én is figyelek hogy könnyebb vacsorát egyek, ez tény


azért lassult le a fogyás, mert túl alacsony a kalória beviteled


mennyit mozogsz egy héten?



sokan mozgás nélkül akarnak fogyni, de úgy nem fog menni sajnos, anyagcsere alatti kalóriabevitel + semmi mozgás és várni a csodát nem valami hatékony dolog.


vidd be az alapanyagcsere értékedet /ami nem 1300 kcal egy 80 kg os embernek!! ezt elhiteted/ és minden kalória leadást sportból érj el! na az lesz a tuti!


persze számít a tápanyag arány is, ch / fehérje / zsír, mert céltól függően más és más, aki pl bringázik az kifejezetten nem akar nagy izmokat, csak erős izmokat /kivéve a sprinterek/, mert minden grammnyi plusz és felesleges izom csak lassítja az embert a hegyen felfelé, viszont zsírt sem akar magán, ergo nem kell annyi fehérje, mint egy testépítőnek, sprinternek, stb, aki erős és/vagy izmos akar lenni, tehát itt a tápanyagarány sem mindegy ám!

2016. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi lenne számodra a nem lelassult fogyás? (Mihez képest lassú? )

Minden nap nem fogsz súlycsökkenést tapasztalni.

2016. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!