Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Aki kalóriaszámolással akar...

Aki kalóriaszámolással akar fogyni, az ugyanúgy megeszi ebédre mondjuk húsleves, bableves, sült hús stb. csak kiszámoljátok a napi adagot?

Figyelt kérdés
Én így csinálom, csak nem eszek kenyeret csak néha, abból is a teljes kiőrlésűt,tésztát sem abból is a teljesk; teljes kiőrlésű zabpehely liszttel főzök, kókuszzsirral,zabkorpa stb.És számolom a kalóriákat! Így is hatásos lesz a fogyókúra?

2016. máj. 18. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 18. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki kalóriát számol (nem azzal akar fogyni, de kalóriadeficittel, mint mindenki, hisz máshogyan nem lehet), az akármilyen diétát követhet attól még... A számolás csak egy eszköz, amivel nyomon követed, mennyit viszel be s jó esetben be is tartod a keretedet...


Én pl. eleinte szénhidrátszegény étrend mellett számoltam kalóriát, most pedig hol ketogén, hol simán szénhidrátszegény vega étrend mellett, de egy csomó ételt nem eszem meg alapból.

Mondjuk keretem igazán nincs, annyit eszem, amennyi jön, csak igyekszem minél kevesebbet (túlzottan kevésre úgysincs esélyem, inkább túl sokra). Lehet, hogy ez nem tekinthető kalóriaszámolásnak, de kalóriát, azt számolok, s a makrókra is figyelek. S 1-2 év számolás után már deficitem is gyakrabban van, bár ez nem a számolás eredménye, max. nagyon kicsike részben. Informatív, hogy miben mi és mennyi van.

Van, aki csak számol és bármit eszik, illetve bizonyára klisebb keretűek rájönnek, hogy az nem jó... Aki könnyen eszik túl sokat, annak célszerű megtalálni a laktató ételeit, amivel kalóriadeficitben is jóllakik. Persze van, aki bevállalja az éhséget, én nem, egyszer sok stagnálás után megtettem (1800 kcal mellett, nem koplalva. épp csak végigéheztem az estét, mert nekem ez kevés kalória), akkor megszűntem normálisan működni.

Na az ilyeneknek kell valami jó módszer, esetleg trükkök. Nekem 2 drasztikus életmódváltás, sok trükk, pár év türelem és nagy-nagy elszántság kellett, de számolok is, hogy lássam, hogy állok. Sok gyakorlat és hasonló étkezés mellett már van esély rá, hogy az ember meg tudja tippelni a napját, de egy-egy szokatlanabb elem borítani tud azért... Jobb számolni, amúgyis kíváncsi vagyok.

2016. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. máj. 18. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!