Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hol rontom el? Egy hete...

Hol rontom el? Egy hete csinalom a kaloriaszamolast, es 3 hete nem eszem cukrot, feherlisztet. Grammra ugyanannyit mutat a merleg, mint amikor elkezdtem. Lehet, hogy az alapanyagcserem van rosszul beallitva es nincs meg a kaloriadeficit?

Figyelt kérdés

Megis honnan tudjam mit kell ilyenkor tenni?

A kaloriabazison jegyzetelem a kaloriakat, grammra lemerek itthon mindent amit eszem, megsem fogyok.

Mit tegyek?


2016. szept. 14. 16:41
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
26%
Mondd a következőt amikor kajával kínálnak: Köszönöm,nem kérek. Ennyire egyszerű...
2016. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Sportolsz mellette?

Ha magad főzöl akkor kiszámolod rendesen a kalóriaértéket? Nem léped túl a zsír vagy szénhidrát napi limitedet? Én is kalóriabázissal diétázom, és én fogyok rendesen. Eddig 14 kiló lement.

2016. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mindent számolsz pontosan? Cukros italokat is? Olajat? stb?


Ha igen, akkor vagy rosszul lőtted be a fogyáshoz szükséges kalóriát, avagy valamilyen betegség állhat a háttérben

2016. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Setalok heti 4x kabe 1 orat.

Az a baj, hogy mar ossze vagyok zavarodva hogy mikor mit ehetek es nem tudom rendesen kiszamolni a kaloriaertekemet sem. A neten talalhato kalkulatorokkal probalkoztam, mindegyik mas erteket adott ki. A kaloriabazis eddig mas erteket irt ki ami a fogyashoz eleg. Ma ujra kalkulaltam es sokkal kevesebb napi kaloriabevitelt irt ki. Miert van ez?

Ha mondok par infot magamrol segitenetek kiszamolni mennyit kene ennem?

Teljesen elkeseredtem 😕

2016. szept. 14. 16:57
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Ott rontod el, hogy 1 hét alatt csodát vársz... gondolom elhízni sem 1 hét alatt híztál...
2016. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3 hete eletmodot valtottam. Esetleg a 3 het alatt sem varhatok fogyast?

Nem azert varok, mert meg vagyok orulve, hogy miert nem fogytam meg le.

Hanem azert mert ha nem megy a fogyas, akkor szeretnek korrigalni.

Es igen, igazad van , nem egy het alatt hiztam meg. Ez kisse komikus feltetelezes reszedrol.

2016. szept. 14. 18:09
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
3 hete nem eszel cukrot az nem jelenti, hovy kcal mínuszban vagy 3 hete.
2016. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:47 vagyok

Szívesen segítek neked, de írd meg,hogy mit sportolsz, mert a napi 1 óra sétával max 150 kalóriát égetsz el csak.

2016. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ír most sokkal kevesebb kalórialimitet a kalóriabázis, mert beállítottál valami célt, hogy pl. november 1-re le akarsz fogyni 70 kg-ról 65-re, és mivel még semmit nem fogytál, az idő viszont fogy a beállított célig, a kalóriabázis automatikusan újraszámlálta az egészet.

Ha nem vagy egy kimondottan aktív ember, akkor számolj átlagos aktivitással, vagy ülő életmóddal.

Aztán, nem tudom miket eszel (nagyon nem mindegy), hány kcal a napi limited, mik a paramétereid. Ha kérhetném, ezeket írd le.

Az rendeben van, hogy minden kalkulátor eltérő értékeket mutat, na de azért nem annyival, hogy ne fogyj semmit.

Az szuper, hogy 3 hete nem fogyasztasz cukrot, de ez még nem fog megmutatkozni a súlyodon, kivéve, ha ezelőtt kilószámra faltad napi szinten a cukrot. 1 hét kalóriaszámlálás meg még semmi. Ráadásul nagyon fontos, hogy betartsd az előírt fehérje/szénhidrát/zsír mennyiségeket is. ( A fehérje mindig érje el a megadottat, sőt, lépje is túl, a zsír, szénhidrát viszont legyen valamivel az érték alatt)

Talán abba a típusba tartozol, akinek nehezebben indul be a fogyás. Ha mindent jól csinálsz, akkor előbb-utóbb csökkenni fog a súlyod.

Amikor én kezdtem kcal-t számolni, nekem már az első héten beindult a fogyás.

2016. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azelott tobb ezer kaloriat megettem, cukorfuggo voltam es imadtam enni..

Szultem 10 honapja es sajnos a terhessegem alatt erosen kivantam az edeset. 31 kilot hiztam.

Most ennyit szeretnek leadni. 192 cm magas vagyok, 132 kilo (sajnos). Ulo eletmodot folytatok itthon a babammal, ket naponta setalunk..

Nem sportolok.

Ezek a parametereim.

Amit en kiszamoltam, hogy kabe 2500 a kaloriaigenyem ebbol 2000 korul van a BMR.

Na most en 2000-2100 korul eszem egy nap, 5-6x eszem. 180 gramm max szenhidrat, 55 gramm zsir es minimum 120 gramm feherje.

Semmi edes, se cukor, feherliszt, teszta, zsiros etelek, se panir se rantott hus semmi.

Reggel teljeskiorlesu kenyer, sok zsirmentes sonka sok zoldsdg nemi sajt.

Tizorai 5 korpovit+alma vagy nat joghurt es gullon cukormentes keksz vagy kefir.

Ebedre egeszseges kaja, reform eljarassal fozve, olivaolaj, lenmagolaj, grahamlisztel suritem vagy sajat magaval a fozeleket. Csmell es bulgur, hajdina kuszkusz barnarizs...zoldsegleves rantas nelkul.

Uzsonna gyumolcs turoval, kizarva banan szolo.

Vacsira feherje es ha nagyon nem birom akk minimalis CH.

Potvacsi turo.

2016. szept. 14. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!