Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Összeállítottam egy étrendet,...

Összeállítottam egy étrendet, megnéznétek, jó-e?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és szerintem kb. 15 kilót kéne fogynom (170cm, 78kg), összeírtam pár ételt, de nem tudom, jó-e:

Reggeli:

a., rántotta (3 tojás) +tea

b., zöldségek +tej

c., zabkása

d., natúr joghurt gyümölccsel vagy zabbal

e., tükörtojás ( 4 tojásból, de csak 1 sárgája -azt nem igazán szeretem)


Tízórai:

a., szendvics (párizsi/mozarella/zöldség/májkrém-valamelyik)

b., gyümölcsök (1-2 féle pl. barack, narancs, szőlő, ami éppen van)


Ebéd

a., sült csirkemell +zöldköret/ saláta

b., sült hal +zöldköret /saláta

c., főzelék (borsó, finomfőzelék, spenót, sóska...)

d., nagy tálk húsleves, répával, kevés tésztával

e., máj (sült/ resztelt)

f., rakott káposzta (vagy valami más zöldség)

g., zöldséges, húsos tortilla


uzsonna:

a., 1 kefír/ natúr joghurt + kis szelet kenyér

b., kevés gyümölcs

c., zöldség

d., melegszendvics (kenyér,mozarella rámelegítve)


Vacsi:

a., ebédmaradék

b., melegszendvics

c., túró valami gyümölccsel

d., gyümölcssaláta



Kb. ez lenne, amit összeraktam, nem tudom, mennyire jó, ezen kívül számolnám kb. a kalóriákat (kalóriaszámlálóval), hogy az 1200-at ne nagyon lépjem át.

Sportnak mit ajánlotok? Esetleg futás?


(+ szeretnék minden héten 1 napot, amikor nem tartok be mindent pontosan, hanem mondjuk ebédre pizzát eszem, az belefér? )

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. szept. 22. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A vacsinál a gyümölcssali nem a legjobb választás, a többi kifogástalan!:)

Olajos magból 10-15g-t iktass be pl.zabkásába, joghurtba

Igen, ennyi belefér. Viszont 1300at is ehetnél, nem vagy alacsony:o

2016. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Igazából a mennyiségeken múlik.

1200 kalória elég kevés. Valószínűleg fogyni fogsz vele.

Mondjuk nekem 3-4 tojás reggelire rengeteg lenne és tuti utána fél napig nem tudnék enni :) És nekem egy dekát sem kell fogynom. Szóval, ha te ennyit bevágsz reggelire, akkor eléggé nagy mennyiségekhez lehetsz hozzá szokva.

2016. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rendben van, persze vigyázz rá, hogy ne csak az ebédben legyen valamirevaló fehérje (vagy akkor abban sok legyen), szóval ha reggel tojás helyett szénhidrátot eszel, akkor a többiben legyen több fehérje.

Szerintem is ehetnél többet, a méreteidhez nagyon kevés az 1200 kcal, pláne sporttal. Ami lehet sokminden. Én pl. nem tudok futni, gyalogolok, biciklizek, súlyzózom (de azért megpróbálok megtanulni futni is, nem árt).

2016. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem 250 kcal reggelire nem tűnik soknak... S a 3 tojásos rántotta itt mozoghat, ha nincs benne sok zsír s ez-az...

S írja, hogy 1200 kcalba pakolja, ami átkozottul kevés kalória így is, az én háztartásomban egy főétkezés 1200 kcal s nem vagyunk nagydarabok, izmosak vagy aktívak. Igaz, súlyt tartunk vele, de fogyáskor is csak a vacsora mérete csökken le a normál helyzethez képest.

Sokaknak fontos a reggeli, s 3 tojás egy nagyon jó, tápanyagdús, nem nagyon apró, de még nem is nagy reggeli. De az pont nem számít, kinek mi a kicsi és a nagy, különbözőek vagyunk.

2016. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha megengeded, adnek nehany tippet. Nem rossz amit osszeallitottal magadnak, de figyelj oda vercukorertekre is. A GI tablazat nagyon sokat segit. Fogyasnal az a lenyeg, h ne ugraljon a vercukorszinted, magyarul ami 70-es GI felett van abbol nem kene enni. Egyel 2-3 orankent minimum 5x persze keveset.

Ami fontos, hogy reggire egyel inkabb szenhidratokat, persze ne peksutit, hanem teljeskiorlesu v graham kenyeret sonkaval pici sajttal teaval es sok zoldseggel. A rantottat en azt ajanlom hagyd esetere kenyer nelkul. Fura elsore igen, de a rantottaban sok a feherje ami este kivalo lehet. Kabe kora delutanig vidd be a szukseges szenhidratot, ha ram hallgatsz semmi feherlisztes dolog, se edesseg.

Este ne egyel melegszendvicset, mert a szenhidrat az nappalra kell a testnek, este a nagy resze megy a popsira ☺

Ha meg komolyabban szeretnel belefolyni a dietaba, akkor szamold a makrokat, meg van szabva testsulykilogrammonkent mennyi CH feherje es zsir kell.

A gyumolcsot vissza kell venni, mert hizlal sajnos. A benne levo cukor gyorsan felszivodo CH ami megnyomja a vercukrod. Szoval este nem ajanlatos enni gyumit.

En ugy szoktam enni, hogy ha delelott eszem akk gyumolcs es korpas keksz, ha delutan eszem akkor gyumi es turo. Ez egy etkezes. Eleinte keves de utana raall a szervezeted.

Ha ugy foznek otthon, hogy van a hus melle koret, akkor ne szedj csak delben ebedre es az se legyen azert sult krumpli. Este ne edd meg az ebed maradekat csak ha nem ugymond dietas volt az ebed.

Koretet ne egyel este mert az is popora megy 😁 persze ez alol kivetel ha este edzel.

Eleinte nehez de aztan belerazodsz. Ha barmi kerdesed van irj priviben.

(En ezzel a trukkokkel es a kaloriaszamolassal fogytam 2 het alatt 5 kilot 😊)

2016. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A masik, en ugye a ferjemnek es a pici babamnak is fozok. Van h 3 felet kulon. De igyekszem ebedre olyat fozni, hogy mindenki egyen belole. Van, h a ferjemnek kell a rantott hus sult krumplival, akkor odamegyek a hutohoz es vagok magamnak paradicsom-uborka-paprika kombobol salit. O meg egye a sult krumplit.

Elozo voltam.

2016. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriadeficitben akkor sem hízik az ember, ha mazsolát eszik éjfélkor... Messze a napi összbevitel számít a legtöbbet. Attól még szerintem is a fehérje zöldséggel a legtutibb este, azzal nehéz mellényúlni s fontosabb tápanyagokat ad.
2016. szept. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es valaszado!

Ha egesz nap csak zsirt es szenhidratot eszem, hatalmas mennyisegben, de a deficitet tartom, akkor is fogyni fogok?

2016. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Ez ellentmondás, nem lehet hatalmas a mennyiség, ha deficitben vagy... Vagy 8000 kcalt égetsz naponta? Mondjuk relatív, mi sok :)

Akkor izmot fogsz bontani, a fehérje nagyon fontos. Fogyni persze fogsz, a deficit már csak ilyen, energia a semmiből nem lesz... Ha felhasználja az ember a bevitt ételt energiként s még hiánya is lesz, akkor a test önmagát bontja, más megoldás nincs. Ez magas zsír- ÉS szénhidrátbevitelnél is így van, ismerek olyat, aki hízékony, de deficitben persze fogy, elég könnyen (leszámítva, hogy deficitben éhezik), ilyenkor viszonylag sok szénhidrátot és sok zsírt eszik.

Van, akinek ez valamilyen szempontból bekavar vagy rosszul esik ez, az persze válasszon más módszert.

2016. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!