Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Kalóriabázis szerint nap ~550 kcal kéne nekem heti 1 kg fogyáshoz

Annyit is ettem, múlt héten 4 nap alatt lement egy kg (pedig inkább 600-700-t ettem)

Egy hete betartom az 500-600 kcalt, mégsem fogytam egy grammot sem

Mitől van ez?

Ha most kb másfél napig nem eszek semmit, meg jövő héten is csinálok olyat hogy, nem eszek egy napig (többi napon meg betartom az 500-600-at), akkor behozhatom ezt az egy kg lemaradást?

Vagy egyek még kevesebbet? Sajnos már így is vitaminhiányos vagyok, nem akarom hogy még inkább hulljon a hajam :/



2017. febr. 18. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Koplalsz. 550 kcal egy rendes ebèd kène legyen, nem pedig egèsz napi kaja. 1200 alatt koplal a szervezet. Ìgy azt a minimàlisat amit bevittèl fel is hasznàlta a szervezet azonnal.
2017. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 550-et dob a rendszer az azt jelenti hogy nagyon pici kiinduló súlybol akarsz túl sokat leadni nagyon gyorsan, es figyelmen kívül hagytad, hogy 1200 a minimum ami be kell vinni. Valszeg azért nem fogysz mert a kevés kaja miatt iszonyat lassú az anyagcseréd illetve fogynod sincs mar miből, de tippre izom mar alig van rajtad, szóval a sulyodhoz képest meg plottyedtnek is nézel ki. Sportolni kene részesíteni es most látatlanban mondom, hogy nincs olyan körülmény, ami indokolta tenné, hogy 1500 kcal alatt egyel, mivel nem fogyoznod kell, hanem alakot formálni...
2017. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a fogyáshoz nem éhezni kell hanem egészséges étrendet kialakítani és rendszeresen mozogni
2017. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülye vagy!Ez éhezés,koplalás,nem fogyókúra.
2017. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2-es van rajtam izom, nem nézek ki plöttyedten
2017. febr. 18. 18:24
 6/11 Krisz85 ***** válasza:
550 kcal, alamit nagyon nem jól csiálsz kedves kérdező............
2017. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Kötve hiszem. De ha most van is és kitartóan maradsz ennél a végtelenül ostoba étrendnél, rövid időn belül nem lesz.
2017. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis azt is írja, ha 100kcal alatti napi limit jön ki, hogy állíts be más célt, mert ez í]y veszélyes. Az 550 kcal túl kevés, bárhány kiló vagy. A heti 0,5-1 kg fogyás a normális.

Semmiképp ne egyél ennél kevesebbet. Inkább ezt duplázd meg. A fogyáshoz idő kell. Ha egyáltalán fogynod kell. Hány cm és kg vagy?

Saját tapasztalatom egyébként, hogy én 1100 kcal alatt súlyt tartok, 1200kcal-lal fogyok. Szép lssan, de tartósan és éhezés nélkül.

Olyat semmiképp se csinálj, hogy nem eszel semmit, az még a napi 550kcalnál is veszélyesebb. Ráadásul amint utána bármit megeszel, akrmilyen kevés is, a szervezeted rögtön elraktározza zsír formájában, mert azt hiheti, hogy legközelebb sem fog huzamosabb ideig tápanyaghoz jutni. Napi legalább 1000kcalt egyél. És ha nem eszel semmit, megszűnik az anyagcseréd is, tehát mégis hol távozna a "háj"?! Sehol. Egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, az a vitamint is pótolja, kalóriában nem jelent túl sokat, de megdobj aaz anyagcserét és egészséges is. (Persze ez is a napi legalább 1000-1200 kcal része kellene, hogy legyen)


Abba is gondolj bele, hogy hiába szenvedsz pár hétig nagyon, nem fog nagy súlycsökkenéshez vezetni, és nagyon hamar a duplája fog visszajönni. A plussz súlyt se pár hét alatt szedted fel.


Ha pedig a leírt módon sem sikerült megszabadulnod a kilóktól, gondolkozz el, hogy tényleg fogynod kéne-e, illetve a háziorvos is tud segíteni, az is lehet, hogy egészségügyi háttere van

2017. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

167 cm 49 kg vagyok

Az a baj, hogy nem jó a heti 0,5 kg, mivel 4 héten belül 46-nak kell lennem, ide nem szeretném leírni miért

De köszönöm mindenkinek a válaszokat, lehet megpróbálom mégis emelni a kalórialimitemet

2017. febr. 21. 18:52
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként akárhányszor koplalással fogytam, SOHA nem jött vissza egy gramm sem :)

Csak mondom

2017. febr. 21. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!