Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek nagyon kövér...

Szerintetek nagyon kövér lennék ha visszahíznék? Torkig vagyok már az egésszel! 15/L

Figyelt kérdés

Sosem voltam kövér

A legmagasabb súlyom 56 kg volt, 167 cm-hez, de az tartósan, nem tudtam feljebb menni, mindegy, mit és mennyit ettem

Aztán nekiálltam fogyózni, végül 46 kg lettem, most 48-49 kg vagyok

Kalóriát számolok, hogy súlyt tartsak, de annyira elegem van már az egészből, hogy mielőtt étterembe megyek, át kell néznem online az étlapot, ellenőrizni a kalóriákat, ha véletlenül nincs a kiszemelt étel akkor meg jön a pánikolás

Meg hogy nagyon ritkán érezhetem azt, hogy teli vagyok, mindig meg kell állnom egy tányér ebédnél

Meg hogy senkitől nem fogadhatok el csokit/sütit, ha megkínál, ha nem volt előre betervezve, nem mehetek a barátaimmal cukrászdába, mert aznap már nem tudok annyi kcalt megspórolni rá

Zavar, hogy nem ehezek csak úgy "spontán", minden egyes falatot meg kell számolnom, nehogy meghízzak

Egészséges életmódra váltani nem szeretnék, teljesen kerülni az édességet, péksütit még rosszabb lenne, mint számolni az kalóriatartalmát

Gondolkozom rajta, hogy feladom az egészet... Csak akkor meg rögtön nem jönnének rám az xxs-és felsőim és nem én lennék a legvékonyabb lány az osztályban... Viszont nem forogna minden gondolatom a kaja körül és nem félnek étterembe, cukrászdába menni. Szerintetek megéri?

Ti mit csinálnátok?



2017. febr. 24. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nőj fel Miss xxs!
2017. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit belediliztél a fogyókúrába. A 167 centidhez a 48-49 kg inkább kevés, mint normális. Pontosan nem lehet megmondani, mert nem tudom, milyen alkat vagy. Semmi szükség arra, hogy ennyire aprólékosan (kényszeresen) számold a kalóriákat. Ha megkínálnak egy sütivel, fogadd el, és edd meg jóízűen! Ha étterembe mész, vagy vendégségbe, egyél bátran. Megteheted, hiszen vékony vagy. Egy-két ilyen alkalomtól nem fogsz rögtön 5 kilót hízni.

.

Azt tanácsolom, hogy mérd meg magad minden hónap elsején. Lányoknál gyakrabban nincs nagyon értelme, mert a menstruáció bezavar, akkor többet mutat a mérleg, bár valódi hízásról nincs szó. Ha azt tapasztalod, hogy híztál fél kilót, vagy netán egy kilót, akkor a következő hónapban kicsit jobban figyelsz. Vagy ha elmész egy esküvőre, ahol csaknem pukkadásig eszel, akkor a következő napokban csökkented a szokásos napi mennyiséget - mondjuk - 200 kalóriával, míg vissza nem áll a szokásos súlyod. Szóval sokkal lazábban!

2017. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Átérzem, én is hasonló helyzetben vagyok. Akik ezt nem élték át, sajnos nem tudják, mennyire bénító, mikor *muszáj* kontrollálnod, amit beviszel, mert különben elviselhetetlen bűntudatod van, pánikolsz, stb.


Próbálj abba belegondolni, hogy te SOKKAL több vagy annál, minthogy vékony vagy! Van még egy csomó értékes tulajdonságod, nem kell azzal kivívnod elismerést, hogy te vagy a legvékonyabb :)

És szerintem, ha ez megnyugtat, még biztos a legmagasabb súlyoddal is nagyon csinos lehetsz, más embereknek az már a célsúlyuk. Esetleg fokozatosan csinálhatnád, mindig csak egy picivel többet, hogy te se pánikolj be, a szervezetednek meg legyen ideje hozzászokni, hogy többet kap a jóból :)


Szurkolok neked, ügyesen!

2017. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem normális. Megéri éveket lehúznod azért, hogy te legyél az osztály legvékonyabb tagja?

Aztán kijárod a sulit és soha többé nem találkozol ezekkel az emberekkel.


Egyél NORMÁLISAN, amibe igen, belefér néha egy-egy cukrászda, és sportolj rendszeresen. Ennyi az egész.


Az éhséget nem lehet és nem is kell kikerülni. Azt jelzi, hogy meg fogsz halni, ha így folytatod. Ui. ha nem megy tápanyag, azaz cement meg tégla, összedől a ház=a tested örökre meghibásodik vagy meghal.


Az étel a barátod, nem az ellenséged, ameddig nem uralja az életed. momentán uralja. NEM ÉRI MEG.


Simán meghalhatsz így.

2017. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 56 kg pont tökéletes volt a 167 cm-hez... A fogyókúrád csak arra volt jó, hogy tönkretedd az anyagcserédet + kínozd magad.

15 évesen én is ennyi kiló körül voltam, vékony voltam, és tökéletesen elégedett az alakommal. Ha megnézem a régi fotókat, ugyanezt gondolom. Egyszerűen nem értem, mi a fene bajuk van a mostani tinédzsereknek, olyan, mintha kioperálták volna az agyuk egy részét.

2017. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnék a helyedben? Rendesen ennék. Egészségesen, de rendesen. Abszolút nem őrjítő és néha igazán belefér egy süti, vagy egy szelet csoki.

172 centi vagyok, vagyis alig néhány centivel magasabb nálad, ugyanakkor 58 kilósan úgy néztem ki mint valami anorexiás. Csont és bőr. 65 kilósan lettem formás. Vékony voltam, de lett fenekem, lett mellem és a nőies idomok sokkal fontosabbak, minthogy sanyargassam magam 1-2 kiló mínuszért. Jelenleg 70 vagyok, de még ígysem mondanám magamat daginak, ahogy mások is meglepődnek, hogy odafigyelek arra, hogy mit eszek, mondván, hogy minek!? Az már az én fejemben dőlt el, hogy szeretnék visszafogyni 65-re.

Az, hogy minden "jót" megvonsz magadból, ami már a lelkivilágodra is kihat (pánik az étteremben, társadalmi élet, cukrászdázás lenullázása, stb.), az hülyeség!

2017. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

"kik ezt nem élték át, sajnos nem tudják, mennyire bénító, mikor *muszáj* kontrollálnod, amit beviszel, mert különben elviselhetetlen bűntudatod van, pánikolsz, stb. "


Aki ezt gondolja, az beteg. ANOREXIÁS. Fordulj orvoshoz!

2017. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban a legvékonyabb lánynak lenni az osztályban általában elég rossz ötlet... Az 56 kiló nekem szimpatikus a magasságodhoz, lehetsz több is, persze idő, míg felszedsz annyi izmot, de nem néznél ki rosszul (s persze nem is lennél még kifejezetten izmos)...


Az is elég baj, hogy nem akarsz egészséges életmódra váltani. Attól még nem kell kihagyni az édességeket, bár célszerű egészségesebb fajtákat enni, de alkalmilag még akkor sem vészes egy hagyományos sem.


Számolni viszont nem embernek való szerintem, max. ha elég egyszerűen eszel, hogy napi 1-2 perc pluszt jelentsen. S én így is szeretek néha nem számolós napot tartani, úgyis előfordul, hogy nem saját ételt eszem, tehát lehetetlen számolnom.

2017. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam, hogy csak édességet ennék

Ugyanúgy ennék minden nap gyümölcsöt, és igyekeznék húst is, ahogy tudok

2017. febr. 24. 16:24
 10/13 anonim ***** válasza:

El KELL ezt engedned.


Ne húst meg gyümölcsöt egyél, hanem ételt. Reggelit, ebédet és vacsorát. És mellette iratkozz be egy sportra.


És NE számolj kalóriát és NE akard uralni az ételed, mert azzal nem uralod az életed.

2017. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!