Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Konzerveket (bab, kukorica,...

Konzerveket (bab, kukorica, stb, lében áztatott) töltő tömeg, vagy nettó tömeg alapján számoljak kcal-t?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni tekintve , hogy megszívják magukat a lével ugye , főzéshez pedig jó lenne pontosan tudni, mivel alapanyagonként számolom a kcal-t, és abból/azokból adom össze a kész étel teljes kcal tartalmát.

(Pl: bab-nettó 410g , töltőtömeg 255g)



2017. márc. 6. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a levet is megeszed?


inkabb makrokat szamold.

2017. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem eszem meg , de magukba szívják..szóval, érted. Számolom a makrókat, de így nehéz lesz, ha pontos tömeget nem tudok megállapítani, amiből kiszámolnám.
2017. márc. 6. 16:28
 3/6 anonim válasza:
100%
Egyszer mérd le mérlegen lé nélkül, valószínűleg nem lesz nagy eltérés a nettó tömegtől.
2017. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre gondoltam, csak nem digitálisam van. Így az sem mér épp pontosan. :)
2017. márc. 6. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy #3-as írta. Szűrd le a tartalmát ( pld. babot) és úgy mérd le!

Nem lesz nagy eltérés - de egyébként is felesleges itt grammokon agyalni. Ha csinálsz egy fazék csillisbabot, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy az esetleg felhasznált három konzervből 715 vagy 700 vagy 730 grammal számolsz.

2017. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Átöblítettem őket mindenesetre, mert amiben vannak csak cukros víz kb. , és a dobozon lévő adatokkal számoltam. Remélem nagy eltérés nem lesz. :)
2017. márc. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!