Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi lehet a gond, miért nem...

Mi lehet a gond, miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
175cm 70kg 14éves lány vagyok. Két hónapja egészségesen eszem. Az első hónapban még annyira nem figyeltem az adagok mennyiségére viszont az utóbbi 2-3hétben mindent kimérek, számolom a kalóriákat, kenyeret kb egy héten egy szelet teljes kiörlésűt eszek, krumpli semmi stb stb helyette rengetek zöldséget eszem + update cuccokat. rendszeresen mozgok (futok, biciklizek, különböző edzéseket csinálok youtuberól) kb 2litert iszok naponta és MÉGSEM FOGYOK talán kicsit izmosodtam. Mit gondoltok mit csinálok rosszul és miért nem mutat kevesebbet a mérleg?

2017. márc. 6. 19:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj azt kihagytam hogy 1200kaloriat eszek igy kb naponta
2017. márc. 6. 19:41
 2/9 anonim válasza:
0%

Most ez elég összetett kérdése de megpróbálom megválaszolni.. Fogyni szeretnél tehát diéta kell! kalória deficit, és a makrotápanyagok(fehérje, szénhidrát, zsír) megfelelő elosztása. Segítek egy picit.


Fehérje:

70kg vagy szóval 2g/tkg. fehérjét kell bevinned az izmok fent tartásához(diéta alatt nem lehet izmot felszedni!) sőt picit többet, azaz 150g-ot.


Szénhidrát:

Diéta esetében ez a legfontosabb! Figyelj rá nagyon! Tapasztalataim alapján ezt a diéta különböző szakaszaiban variálni kell, kezdetben 100g és 40g között ingadoztasd, ezt mondjuk az első 1 hónapban, utána 80g és 20g 1,5 hónapig. Az utolsó két hét a legkeményebb 40g és 0g között legyen. Az alacsony szénhidráttól minden ember ingerlékenyebb lesz, majd észreveszed csak gondoltam előre szólok fel tudd készíteni a családtagokat. Az utolsó két hét elég kemény, gyenge és fáradt leszel én diéta alatt napi 10óra alvás nélkül használhatatlan vagyok...


Zsír:

A zsír egy kevésbé érdekes téma mert minél kevesebb annál jobb nap 10-15g-nál ne legyen több.


Egy két apróság a végére:

Cukor nem jó szénhidrát! Szóval a gyümölcsök se jók cukortartalmuk miatt! Az ilyen update hülyeségeket felejtsd el hulladék az össze felesleges. 2litert iszol naponta na de mit? Mindig csak vizet semmi mást semmi zéro kcal-es cuccot, semmit! Ja és 2l édes kevés napi 4l minimum kell. Remélem tudtam segíteni ehhez még nagyon sokat kell olvasnod, hogy legyen egy megfelelő étrended de ezzel is el lehet indulni. A helyedben viszont nem kockáztatnék, a netes edzésekkel és társaival. Menj el egy edzőterembe és kérj egy edzőt ő mindent el fog neked mondani, összeállít egy étrendet és tart edzéseket. Ha bármi kérdésed van írj privátban.

2017. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

szia, ha edzel is akkor enm kell mérleget nezni, mivel izmosodsz, és maga az izom nehezebb mint a zsír! többet mutathat a mérleg.tükörben nézed magad akkor sem látsz változast?

14 evesen még nagyon fiatal vagy .én most mézes almaecetet iszom egy nap 3 szor,2 deci vízbe egy evőkanal kaja előtt 15 perccel. a hasam lejebb ment és kevesebbet is eszem nem vagyok éhes.

2017. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem szabad hinni az ilyen csoda diétákba, semmitérő az összes. A fogyáshoz az kell amit fent leírtam. A hasonló varázslötyikben meg nem is szabad hinni csak meggátolja a tápanyag felszívodását és ezzel azt a látszatot kelti hogy fogysz de tönkre teszi a bélflórádat és az immunrendszered.
2017. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
1200 rémesen kevés, tekintve, hogy fejlődésben vagy és sportolsz.
2017. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Második, mivel amit írsz, az a végén durva koplalás, máskor pedig zsírfóbiás egészségtelen borzalom, inkább ne ajánlgasd másoknak. Ha jóformán semmi zsír vagy ch nincs, fehérje pedig 600 kcal, az nem embernek való. Valamiből energiát kell meríteni, ez fokozott izombontást okoz, de van, aki simán összeesik. Hogyan képzeled ezt? Főleg, hogy van, akinek sokszáz gramm ch kell és kész, nem működik nélküle.


Kérdező, 1200-zal fogynod kell (ha mégsem, vizsgáltasd ki magad, mert gondok vannak), de 2-3 hét még elég kevés, lehet, hogy pont most tartasz vissza vizet vagy akármi. Kis aktivitás és lassabb anyagcsere mellett lehet olyan lassan fogyni ennyivel, hogy a természetes súlyingadozás elfedi a fogyást. Van, akinek nehezebben megy, ha jól eszel és jól érzed magad, akkor folytasd, türelem.

2017. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 1200 kalória rettenetesen kevés egy 14 évesnek, főleg, hogy ilyen magas vagy! Minimum 1500 kellene.

Anyukáddal menjetek el orvoshoz, erősen elképzelhető, hogy hormonális problémák miatt nem fogytál ilyen durva koplalással.


Akik szerint pedig elég az 1200 kalória szénhidrát és zsr nélkül, azoknak üzenem, hogy más szabályok vonatkoznak egy fejlődésben lévő 14 évesre és egy felnőttre!!

Egy 14 éves lány konkrétan azzal játszik, hogy 10-20 év múlva lehet-e majd gyereke!!

2017. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az alacsony ch-val egyaltalan nincs baj

nekem is alig van 1g/testsulykg a ch

es semmi bajom,edzek mint egy állat ,nem esik le a cukrom meg semmi szoval lehet alacsony a ch

no de az mas kerdes hogy milyen korban

igen te csak 14 eves vagy igy nem ajánlott az alacsony ch,sőt meg a dieta sem

en aki 21 vagyok en birom akar 20g chaval is de en mar nem fejlodok ugy mint te

szoval szerintem tartsd a sulyod inkabb még ,inkabb csak figyelj oda arra h ne egyel edesseget es ne zabald tele magad

2017. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ma reggel rászántam magam és ráálltam a mérlegre, és 68,5kg-ot mutat. Szerintem kezd beindulni a fogyás.
2017. márc. 7. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!