Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy vegyem rá magam a fogyásr...

Hogy vegyem rá magam a fogyásra? Nincs akaraterőm?

Figyelt kérdés
le kellene adnom 10 kilót, de egész nap eszem és egész nap éhes vagyok. Most fogok érettségizni, szóval egész nap itthon vagyok, már nem járok iskolába, itthon tanulok. Az idő se jó a biciklizeshez, enni pedig muszáj. Nyár végére, iskolakezdesre szeretnék csinos lenni. Hogy fojtsam el a falási rohamokat?

2017. ápr. 24. 23:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 19 éves vagyok, 158 centi és 65 kiló. Kaloriabazison számoltam, hogy napi 3000 kaloriat eszem. Pedig ezret kellene..
2017. ápr. 24. 23:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk otthon is tudsz tornázni ha rossz az idő.

Ha meg folyamatosan eszel akkor egyél olyat ami nem hizlal.

felejtsd el a chipseket, csokikat, édességet, és kenyeret. Ha éhes vagy, csinálj salátát. Pl:

uborka, paprika, paradicsom saláta. Felvágod, és kis villával eszegeted.

Csinálhatod azt is, hogy a szemedet becsapod. Mindent amit eszel (nem tudom miket eszel) edd kistányéron. A kistányért nem tudod úgy megpakolni mint egy nagytányért, és a kistányérra rakott kevés étel is soknak tűnik. Ezzel csapod be a szemedet.. Igyál vizet minden étkezés közben, és amikor éhes vagy.

2017. ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet a vizsga miatt eszel ennyit. Ideges vagy. Én is ilyen vagyok. Vizsgázz le, aztán mindent bele!
2017. ápr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abból meríthetsz rengeteg akaraterőt, ha meztelenül a tükör elé állsz! ha ezt megteszed, utána már nem fog visszatartani, hogy odakint milyen az idő!
2017. ápr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért nincs akaraterőd, mert még nem "szenvedsz" eléggé. Nem vagy ezzel egyedül, az emberek többsége csak akkor tesz valamit az egészségért, ha már negatív tüneteket észlelnek.
2017. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne várdd meg, kérdező míg 80kg leszel. Enni valóban muszáj, de rengeteg kalóriát spórolnál, ha utánanéznél a reform konyhának, elkezdenél kísérletezni, főzőcskézni. És szabályozd azt, hogy mikor eszel. Legyen egy reggeli/ebéd/vacsora és közötte hagyd pihenni a gyomrod. Én is stressz miatt szoktam bezabálni sokszor, de gondolj bele. Ennék sültkrumplit és két választásom van: vagy megrendelem, vagy megsütöm (elmenni kajálni nem ér mert akkor azt jelenti, hogy biciklizéshez is elég szép az idő) Megsüti olcsóbb, de akkor már miért vinnék be több száz kalóriával többet, mikor sütőpapíron, sütőben elkészített cukkini csíkokat is ehetek?

Ez csak egy példa volt. Mindenesetre innen a gyk-ról senki sem fog neked akaraterőt adni. Csakis ha te belül eldöntötted akkor sikerülhet. A vizsgáknak is jót tesz ha egészségesen eszel. Sok sikert:)

2017. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Idegességedet oldod rágcsálással és az érzéssel hogy teli a hasad. Ezen kell segíteni:

- a feszültséget csökkentsd akármilyen testmozgással, ez komolyan működik! Ne egyedül, mert úgy az emberek 95%-a abbahagyja. Keress hozzá pozitiv eltökélt társakat, vagy pl konditeremben személyi edzőt akivel rendszeresen toljátok. Emellett még segíti a tanulást, és önmagában is fogyaszt.

- tarts otthon extrém kis energiatartalmú ételeket, és azt rágcsáld amikor rádjön. Pl zöldségek nyersen (sárgarépa, karalábé, ..), savanyukáposzta, cukormentes cukorpótlós szénsavas löttyök.

- az éhség érzet a hasadban nem valódi, az valójában a nyugtalanság


Egyéb:

- írd össze minden nap mit eszel, ne hiányozzon a kellő szénhidrát-zsir-fehérje mennyiség, és szedj vitamintablettát. Hiába ettél sokat a napokban, ha valami hiányzik a szervezetedből, kívánni fogsz bizonyos ételeket - "éhes leszel rájuk", amit sajnos megint azzal csillapítasz ami épp otthon van. Egyél változatosan.

2017. ápr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, máris segített : )
2017. ápr. 26. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!