Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ez a kalóriaménnyi...

Szerintetek ez a kalóriaménnyiség optimális vagy lejjebb kellene vinnem?

Figyelt kérdés
80 kg, 22/l vagyok, 165 cm magas. Kb. 4 napja ráálltam erre a változtatok az életemen dologra és most a szokásos 2400-2800 kcal helyett, amit egyébként régebben ettem, most pár napja 1400-ra cseréltem, amit nem tervezek lecsökkentenu később sem, hanem pár kiló leadása után el fogok kezdeni edzeni is. Célom az, hogy ne hirtelen, hanem tartósan fogyjak le kb. 3/4-1 év alatt 58 kg-ra. Ez eddig viszonylag betarthatónak tűnik, szerintem most teljesen normálisan étkezem, csak épp nem teljesen érzem azt, hogy diétáznék. Minden esetre véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ez így mennyire jó szerintetek?
2017. jún. 22. 09:16
 1/5 anonim válasza:
67%

Ne vidd lejjebb és figyelj a makrókra is.


Nem szabad éhezni és ezzel nem is fogsz.

Pont jó.

2017. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy így is inkább az egészségesebb ételek mellett döntök, azaz nasik helyett gyümölcs, üdítők helyett víz. Egyébként sokkal több gyümölcs meg zöldség van jelenleg az étfendemben mint volt és lényegesen több víz is. Víz mellett csak tejeskávézok, de arról nem tervezek lemondani. Tészta, kenyér azért továbbra is megmarad, mert nem hiszem, hogy soha többé nem ennék ilyesmit, ha most fogyókúrából ki is hagynám. De ezek sem minden naposak lesznek, ezekből is úgy tervezem, hogy 2-3 naponta fogok enni kenyeret, a tészta meg változó, azt ritkábban.
2017. jún. 22. 09:20
 3/5 anonim válasza:

Teljesen jó az amit írtál :) A többi már csak kitartás kérdése lesz. Abszolút tartható lesz, oké lesznek nehéz idők is.

Csináld azt, hogy válassz ki a naptáradban 2 napot.

Mármint ebben a hónapban. És azon a két napon lesz a feltöltős napod, tehát akkor becsúszhat mondjuk egy gyros vagy valami.

Én is így csinálom. 2 hetente van egy feltöltős napom és akkor jöhet fagyi, vagy pizza. Annyi hogy mértékkel. De sokat segít, újult erővel tudod csinálni a két hetet, és ha nehezedik tudod hogy melyik napig kell "kibírnod". Hasznos ! Nem veszítesz a hatásból ezzel.

Ha kérdésed lenne még ezzel kapcsolatban nyugodtan írj privátban és adhatok tippeket, persze ha szeretnéd :)

2017. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. jún. 23. 08:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly fogytam 20 kilót. Véleményem szerint nem a kalória a fogyás mozgatórugója, hanem a glikémiás index.

Én teljesen elhagytam a krumlit, a rizst, az agyonfinomított ételeket.

Ha olyan ételeket kezdesz el enni, amik lassan emelik meg a vércukorszintet, akkor felgyorsul az anyagcseréd és a fogyás garantált.

Szép lássan szoktatsd át magadat az alacsony glikémiás indexű ételekre. Ezeknek egyébként is alacsony a kalóriatartalma.

Semmi értelme annak, hogy megeszed a 1400 kalóriás szénhidrátdús ételedet és utána egész nap nem eszel semmit.

Legalább 5-6x kell ennek egy nap kicsi adagokat.

Reggelire jó tej egy kevés minőségi étcsokoládéval, ebédre a legjobb zöldségkrémleves vagy főzelék habarás és sűrítés nélkül, vacsorára pedig valami fehérjedús étel (tojás) + bármilyen zöldséget ehetsz hozzá, ami a föld fölött terem (tehát nem gumó vagy gyökér).

Nassolj bátran gyümölcsöt és mandulát egész nap.

Ez serkenti az anyagcserédet.

Én már túlestem a nagyon szigorú időszakokon.

A pár napi pralinéval együtt is 600 kalóriára jön ki a napi étkezésem.

(148 centi vagyok.)

2017. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!