Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék diétázni! Hogyan...

Szeretnék diétázni! Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Először is, tudom, hogy nagyon sok kérdés van már ebben a témában, ráadásul ott a google, amit sokan ajánlgatnak itt, de azért van ez az oldal, hogy feltegyük a kérdéseinket, nem igaz? :)


Ma jutottam el arra a pontra, hogy rendben, nekem elegem van, már akkora vagyok, mint egy tején, változtatnom kell. Igazából az hozta el ezt, hogy ma felpróbáltam a nadrágjaimat, és csak egyetlen darabot tudtam magamra rángatni... Ez elég elkeserítő, nemde?


Kezdeném az adataimmal. Tizenhét éves vagyok, lány, 164 centi és 67.3 kiló jelenleg (reggel mértem, üres hassal, vécézés után) Tudom, lehetetlen kép nélkül megmondani, mennyire lehetek kövér, de a paraméterek alapján mit gondoltok? Nagyon kövér lehetek? Szerintetek mennyit kellene ledobni ahhoz, hogy csinosan nézzek ki?


Hogyan kezdjem? Eddig kalóriákat számoltam, viszont nem használt semmit - egy hónapig csináltam, ez volt a leghosszabb idő, de nem mentek a kilók semmit, úgyhogy mindig abbahagytam. Egyszer régebben úgy sikerült fogynom, hogy naponta egyszer ettem, nagyon kicsi adagot, négy kiló ment le két hónap alatt, viszont egész hamar visszajött. Egy évig tartottam az ötvennégy kilós súlyt, aztán kilencedik második félévében néhány hónap alatt tíz kiló szaladt fel. Nagyon elkeseredtem, azóta a hatvannégy és hatvannyolc kiló között jojózom, nem mozdul semerre a kiló.


Miért nem tudtam fogyni csökkentett kalóriával? Legutóbb, amikor csináltam, ezerkétszáz kalóriát ettem egy nap (sokszor alatta, hogy hamarabb menjen le kiló), mellé tornáztam (igaz, hetente egyszer, mert magas vérnyomásom van és kis mozgástól is nagyon felmegy, gyógyszert nem szedek rá).


Hogyha megint elkezdem ezt, hogy ezerkétszáz kalóriát eszek egy nap, iszok napi három litert (kizárólag vizet), fogyhatok? Akkor is, ha nem mozgok mellette túlságosan?


És milyen mozgást ajánlotok? Edzőterembe menni nincs lehetőségem, futni nem futhatok a vérnyomásom miatt. Ha tornázom, általában saját testsúlyos edzéseket csináltam, külön fenék, láb, kar és hasizom gyakorlatokat. Emellett levezetésképpen helyben futottam öt percet. Ezekkel fogyhatok? Mit ajánlotok?


Valamint nincs pénzem külön fogyókúrás dolgok megvevésére, mint a teljes kiőrlés kenyerek, abonett, különböző zöldségek és gyümölcsök, alacsony zsoltárral túró, felvágottak, úgyhogy ezek felejtősek. Általában azt eszem kis adagban, ami éppen itthon van - ha pörkölt, akkor pörkölt, csak nagyon kicsi tényéron.


Remélem, tudtok segíteni. Bocsi, ha kicsit zavaros, igyekezte összeszedetten leírni mindent. Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. júl. 20. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed zöldségre, ami a legolcsóbb ételek közé tartozik (ráadásul nyár van, egy csomóféle szezonális), akkor hogyan élsz? A tk liszt se kifejezetten drága, bár ébn nem kenyérrel fogynék, de van, akinek bejön. De ehetsz rizst és zabot is, annál olcsóbbakat igazán nehéz találni... A fehérjeforrások sokkal drágábbak, 1-2 növényi kivételtől eltekintve, az szokta megdobni az étrendet egy spórolósabb étrendben.


Az, hogy 1200 kcal mellett nem fogytál, nagyon nem normális, de nem tudom, mi lehet az oka. Ennyivel s némi mozgással fogynod kéne heti 1 kilót, ha nem teszed, lassú anyagcseréd lehet. De ennyire?


Én nem neveznélek kövérnek, persze felesleged van, csak nem rengeteg. Nem tudhatom, hogy oszlik el s mennyi izmod van, bizonyára 10-12 kg mínusz jól jönne, de ezt tényleg inkább látnod kell.

2017. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért nincs ilyenekre pénzem, mivel a szüleim szoktak vásárolni, és ők nem igazán vesznek ilyesmit. Semmi problémájuk a súlyukkal, úgyhogy nem nagyon van rá szükség, hogy csupa egészséges, nem hizlaló dolog legyen otthon. Zsebpénzem nincs, úgyhogy magamnak meg nem tudok venni.

Az anyagcserém annyira nem lassú, ha nem mindennap, de minden második, harmadik napon megyek vécére. Nem tudom, mi lehet a baj, már nagyon csalódott vagyok, mert csak azt látom, hogy egyre tehenebb vagyok.

Köszi amúgy a választ! :) Várom még másokét is. És ha nem lenne gond, még egy kérdés: tudna valaki valami egyszerű étrendet írni? Hét napi elegendő, majd variálom őket, ahogy letelik az első hét :)

2017. júl. 20. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyagcserének nincs sok köze a wc-re menéshez, az más.


Ah, részvétem. Elég fura családod van, zöldséget még a rosszul étkezők zöme is eszik, amúgy egyáltalán nem azért kell egészségesen étkezni, hogy fogyjunk.

Hizlaló étel pedig nincs, semmilyen étel nem hizlal, ha nem eszel belőle túl sokat, akkor pedig mindegyik hizlal...


Milyen ételek vannak otthon? Mert minden étrend mellett lehet fogyni, max. nehezebben s egészségtelenebbül. De hogyhogy nincsenek otthon rendes alapanyagok? Hallottam már ilyen családokról, de akkor is megdöbbentő. Nálunk minden volt, rengeteg különféle zöldség, tojás, mag...


Nem tudod rábeszélni a családot, hogy vegyenek pl. zöldséget? Alig kerül valamibe, szezonja van sokfélének.

Főznöd szabad?


A felvágott amúgy általában nem normális étel, nem baj, hogy nincs. Ha már hús, legyen igazi és mennyiség, nem 1-2 szeletke, amiben fehérje alig akad.


Edzésről korábban nem írtam. Az erősítő edzés jó dolog, az izmaidnak csak jót tesz, de kalóriát inkább az aerob, kardió éget. Nem 5 perc helyben futás, az még futásból is nagyon kevés. De a futás, biciklizés, úszás, még a gyaloglás is jó, csak ez utóbbiból már sok kell, hogy számítson, viszont sokszor jól jöhet, ha valahova menned kell a közelben s nem szorít az idő (s nincs kánikula, amit nem bírsz, brrr).

2017. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy egyhonaptol nem fogytal nem vsoda, ennyi ido kell a szervezetedbek, hogy beinditsa a fogyast. Miert nem probalod megkerni a szuleodet hogy vegyenek neked gxumolcsot es zoldsegrt? Mibol urjunk etrendet, ha egeszsrges dolgok nem lehetnek benne? Es szerintem keves a mozgas amit csinalsz, de abban nem tudok neked tanacsot adni, mert nemtudom mit szabad es mit nem magas vernyomassal.
2017. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egy cipőben járunk, megosztok veled pár tippet ami nekem bevált. Eddig én is csak egy hónapig bírtam tartani, de napi edzéssel és kalóriaszámlálással 3 kiló ment le egy hónap alatt.

Az jó lenne ha heti 2x edzenél, elég 15-20 percet. Én 20 perces edzést csinálok, és elég ennyi. Próbálj meg kicsit egészségesebben enni, mivel vannak jó és rossz kalóriák. A rosszak hamar felszívódnak hájba, viszont a jók lassan szívódnak fel izomba.

Az utolsó tipp az az, hogy próbálj meg sok vizet inni. Legyen meg a napi 2 liter, remélem tudtam segíteni:)

2021. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!