Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most suliidoben mar delig...

Most suliidoben mar delig megeszem a kaloriak felet es delutan ehes vagyok nagyon, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most h megkezdodott a suli mar ugye reggel 6kor kezdem a napot egy kaveval (70kcal) aztan viszem a szendokat meg a salikat zabsutiket a suliba,mivel most ugye nemtudok fozni hiszen egesznap iskola van delutan 3ig:/ (17eves vagyok) de ugye a nyari szunetben delben keltem azaz csak 12kor kezdtem enni a keretemet es igy egesz nap boven volt kajam 1700kcal, de igy mar delelott megeszek kb 1000et hiszen a sulihoz kell ero h tudjak gondolkodni egeszen delutanig. Igy mikor hazaerek fel4korul marad 700kcal de abbol 400at rogton meg is eszek 4ig bezarolag..aztan 300at osszam el este 10oraig:((( na de hogy ehenhalas nelkul?? Eddig olyan jo volt delben keltem es ugye addig semmit sem ettem,mostmeg mar 6(!!!!!) oraval azelott..tudtam h bajban leszek ezzel..de mit tanacsoltok? sulyt tartok mar 4honapja kb
2017. szept. 1. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Valahogy ki kell tapasztalnod, hogyan tudod elosztani a kalóriamennyiséget. Ajánlom, hogy az ételekkel is kísérletezz, melyikkel tudsz jobban jóllakni azonos kalóriában.


Nekem ilyen gondom nincs, bármikor kelek, nem eszem 2-ig, nálam ez pompásan működik, lehet szellemi és fizikai munka délelőtt... Edzeni szigorúan evés előtt szoktam, akkor van energiám. Ha neked nem, akkor valahogy meg kell oldanod, hogy mégis jó legyen.

Erre nincs recept. Van, aki hazaérve megenné azt a 700-at és aznapra jóllakna. Ki kell próbálni, neked mi a jó. Vagy az iskolában enni kevesebbet. Vagy egyél 2000 kcalt s meglátod, jó-e. Lehet, hogy kicsit többet mozogsz és sokkal jobb lesz úgy.

2017. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Stage81 válasza:

Szia!


Szerintem nagyon rosszul közelítesz a dolgokhoz. A diéta illetve a súlytartás nem azon múlik, hogy nem eszel. Enni kell!! Minimum 5x naponta.

Sajnos ez az energia számolgatás eléggé nagy baromság... Hogy értsd mit mondok: a cukrok ugyanakkora energiával rendelkeznek, mint a lassabb felszívódású szénhidrátok, viszont csak töredék ideig látnak el energiával. Ha pontosan be akarod lőni a kajád, térj rá a szénhidrát illetve fehérje számolgatására. Ebből jóval pontosabban meg tudod határozni az energia igényed.

Ha nem akarsz éhes lenni, a cukrok helyett keress lassú felszívódású szénhidrátokat. Reggelre pl használj zabpelyhet. - Én protein porral plusz hidegen sajtolt olajokkal keverem. Nagyon finom, és tökéletes az emberi szervezetnek reggel. A kávét felejtsd el, legalábbis éhgyomorra mindenképp! Csak hazavágod magad vele. Lehet nem gondolkodsz 30-40 évre előre, de hidd el, meg fogja hálálni a tested!

Ha eddig tudtál főzni, akkor most miért nem? Előre 1 nappal megfőzöl, és tudsz mit vinni a suliba. Akinek nem tetszik, hogy normális kaját eszel, az fulladjon meg. Neked van igazad, mikor nem követed a sok birkát!


Ajánlott szénhidrátok:

- Barna illetve minőségibb rizs

- Kuszkusz

- Bulgur

- Teljes kiőrlésű pékárú (itt nem árt figyelni, a pékségek előszeretettel verik át az ügyfeleiket!)

- Édesburgonya

- Zabpehely

- stb.


Kerülendő:

- finomított pékárú (pl szendó!!, kenyér, zsömle, kakaóscsiga, lekváros bukta, stb. )

- cukrok ( pl cukor, méz, gyümölcs - a gyümölcs egészséges, de nem diétás. Ha nem diétázol, lehet belőle fogyasztani, de csak mértékkel)

- keményítők (pl.: kukorica, krumpli)


Fehérje források:

- sovány húsok (csirke, pulyka, ló, marha, hal)

- sovány tejtermékek (túró, natúr joghurt)

- tojás


Rostforrásnak használj zöldségeket. Ne foszd meg magad a zöldségek által kínált jótékony hatásoktól!

Valamint egy alap multivitamin hozzátesz az egészséghez!

2017. szept. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!