Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen édességet esztek diéta...

Milyen édességet esztek diéta alatt?

Figyelt kérdés

Napi 1400 kalóriát ehetek a diéta alatt. Szeretnék találni valami viszonylag alacsony kalóriatartalmú édességet, ami elég édes, és finom ahhoz hogy ne akarjak megenni egy tábla csokit naponta.

Gondoltam arra is, hogy fehérje szeletet vennék édesség gyanánt, de az már drágább megoldás lenne.

Ti mit esztek, ha édességre vágytok?



2017. szept. 9. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Zabkekszet sutok

zabpehely

tej

tojas

so

mazsola

osszekeverem es 15perc alatt kesz a sutoben:D jaa edesitoszert is tehetsu ha akarsz

2017. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Én tipikusan piskótát csokikrémmel, palacsintát (ez neccesebb), pudingokat tojássárgájából, ha pedig nem vagyok igazán éhes, akkor kalóriát alig tartalmazó konjaclisztes csokipudingot (kakaópor, kis kávé, meleg víz, konjacliszt és kókuszkrém vagy kókusztej, ja és édesítő). De gyakori a mazsolás-zabos máksüti is habos kávéval.

A fentiek zöme zsírdús étrendbe passzol. Maga a piskóta OK lehet bárhol, csak zsírszegény étrendben ne zsíros krém legyen rajta, hanem mondjuk egy vékony réteg hozzáadott cukrot nem tartalmazó ízletes lekvár. Még a sárgájákat is lehet csökkenteni vagy elhagyni, bár az nekem már nem ízlik.

Vannak 1200-1500 kcalt tartalmazó napjaim, prímán beleférnek a fentiek, igaz, alapvetően egyszer eszem naponta s úgy valahogy könnyebb, bár aki 300 kcal zabkásával jóllakik (az is tekinthető édességnek), az 300 kcal jóféle sütivel is jóllakhat, sőt még sokkal jobban, mivel a fehérje jobban laktat, mint a szénhidrát.


De van egy, a diétámba nehezen férő édességem is: darált dió és darált mazsola golyóvá formálva, akár kakaó is mehet bele. Tömény, de ez érződik is rajta, nagyon kevés is elég belőle (pont mint a tömény étcsoki. kit érdekel, hogy tömény, ha 1 kis kocka elég, míg valami light joghurtos sütiből 10-szer annyi kalória sem adna elég élményt?).


Érett banán kakaóval elkeverve, a szottyosakat így szoktuk enni itthon. Remek csokipuding, csak nekem túl cukros. De nagyon édes és nem muszáj egy egész banánt megenni...


Fagyasztott banánt szoktam csokiszószba mártani vagy rácsorgatni. 10-20 gramm banán, 5-10 gramm csokiszósz... Szuper. Meggyel is működik s úgy még kevesebb benne a cukor.


S én sem tudok ellenállni a híres banánpalacsintának. Az én verzióm 2 tojás, 10 dkg banán, 1 dkg barnarizsliszt, némi fhéj, csepp xilit, s valamennyi zsiradék a sütéshez. Tartalmasabb édesség, de fehérjét is hoz, ez étkezés, nem extra nasi, ugyanúgy, mint a sütijeim.

2017. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
chia puding steviaval, kesudiótejjel, vagy mandulatejjel, kakaóporral. :) nagyon kevés ch van benne.
2017. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gabonapehely, kávé, mamasütije. kb minden, csak a mennyiségre figyelek. inkább az a típus vagyok, aki azt mondja, hogy minden nap egy kicsit,minthogy egyszerre egy egész tortát, mert már annyira kiéhezett lettem...


én inkább sporttal ellensúlyozom a több kalóriát, szerencsére van rá időm :)

2017. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!