Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel a módszerrel milyen...

Ezzel a módszerrel milyen hány hónap alatt tudnék lefogyni kereken 50 kg-ot? 14/l

Figyelt kérdés

Reggeli: 1db actimel ivójoghurt ( az a nagyon kicsi )

Ebéd: párolt brokkoli vagy főtt répa

Vacsora: párolt csirkemell pici sóval vagy kis tányér barna rizs

Egy nap meginnék kb 2-3 liter sima vizet

A napi mozgás pedig kb 10 km bicikli lenne és heti 2-3 alkalommal edzőterem

Ezzel a diétával 10 hónapra gondoltam. Sikerülhet??

Jelenleg sajnos 163 cm-rel vagyok 95 kg. Sürgősen el kell kezdenem fogyókúrázni mert az orvosom is már nagyon félti az egészségem

Válaszokat előre is köszi! :D



2017. okt. 17. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez koplalás, egyrészt nem fogod bírni, másrészt csak még hízékonyabb leszel tőle. Normális adagokat kell fogyasztani a megfelelő ételekből, mellette mozogni; nem kinyírni magad a villámgyors eredményért. Tartós és egészséges fogyáshoz idő kell.
2017. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok belekötnj de 10 hónap villámgyors időnek számít?? :D
2017. okt. 17. 20:46
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi kaja tényleg nagyon kevés, úgy sem fogod bírni, és az lsz a vége, hogy bezabálsz egy csomót. Szóval egyél inkább többet.


A biciklizés jó, de próbálj többet, mert 10 km nem sokat ér. Nem kell minden nap, menj mondjuk csak hetente 4-szer, de akkor egyszerre legalább 30 km-t.

2017. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 50 kiló leadására az villámgyors tempó. A szervezeted keményen megsínyli majd. De te tudod, én már megtapasztaltam, hogy aki valami butaságot a fejébe vesz, pláne ha az a testtömegével van kapcsolatban, akkor nehezebb meggyőzni, mint egy hittérítőt. :D

Havonta 5 kiló hosszú távon elég gyilkos tempó. Főleg, hogy az a 45 kiló azért kicsikét rohadtul kevés. Ne anorexiás gebe akarj egyből lenni, hanem egy egészséges ifjú nő! Ha pedig nem akarod, hogy a megnyúlt bőröd örök életedre undorítóan lógjon a testeden, akkor tegyél le a havi 5 kilóról.

2017. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez tényleg koplalás. A gond az, hogy max 1 hétig tudnál élni ezzel az étrenddel, utána folyamatosan éhes lennél, és semmit nem fogynál, sőt lehet híznál. Mivel rendszertelen étkezés miatt a tested raktározni fog.

Túlsúlyos vagy. Én 162 cm és 97 kiló voltam. Szintén túlsúlyos. Ami segíthet az a teljes étrendváltozás, és a mozgás.

Én a kalóriabázis.hu segítségével fogytam eddig 37 kilót.

Napi ötször ettem.

2017. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen koplalással (még fehérje és zsír sincs benne elég, pedig azok eléggé alapok) tényleg 50 kiló kell, mert a végére alig lesz rajtad izom... Ha megtartod az ilyen súly cipelése miatt meglevőket értelmes étrenddel, mozgással, akkor szerintem nem kell 50 kilót fogynod, hiába vagy igen fiatal és alacsony.

10 hónap kevés.

2017. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat! Eddig abban a hitben éltem hogy úgy lehet a legjobban fogyni hogy ha minél kevesebbet eszel és annak a dupláját mozgod le. Megpróbálom azt a kaloriabazis.hu-t, de édesanyám azt mondta bármit ehetek... bármilyen zsíros hízlaló kaját.. de akkor tényleg nagyon nagyon sokat és rendszeresen kell sportolnom és mozognom. Ma reggel kezdem a fogyókúrát. ;D Reggelire tényleg csak egy joghurtot eszem.. de ebédre kitalálok valamit a kaloriabazis.hu-ról xD
2017. okt. 18. 06:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hülyeségekkel én is próbálkoztam mint te. De az lett a vége hogy még többet híztam, éheztem majd bekajáltam stb. Ne így csináld. Nézd meg mitől híztál meg ennyire. Én 97 kg voltam 164cm magas. Én az esti folyamatos bekajálásoktól, csipszcsoki kombótól. Nem éhezni kell hanem normális mindig tartható étrendet kell kialakítani. Én mindent eszem csak mértékkel. Reggeli egy zsemle valami szalámival, zöldséggel. Ebéd, azt amit a család eszik csak nem annyit. Uzsonna szintén valami szendvics, vacsora vagy ami az ebéd vagy valami normális étel. De nem zabálva. Ritkán eszem süteményt csak akkor ha ünnepnap van. Napi szinten ettem a csipszet, csokit, sütit. Most nem. De ünnepeken, szülinap névnapon simán bűntudat nélkül megeszem az 1 szeletet. Szerintem ez normális. Elkezdtem sportolni és jó pedig utáltam. Elöször heti 3x fél óra aerobic. Ha törik ha szakad csinálom. Most már Rubint Réka tornáit. A heti 1 kg lemegy. Van egy ismerősöm aki 20 kg-t fogyott kb úgy mint te akarsz. Csodálkozik hogy ráncos a bőre hogy szédül hogy nincs ereje. Én csak 13 kgnál tartok. De mire én jövő tavaszra elérem a célom ő addigra visszaszedi legalább a felét.
2017. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"Eddig abban a hitben éltem hogy úgy lehet a legjobban fogyni hogy ha minél kevesebbet eszel és annak a dupláját mozgod le."

Ez valóban tévedés. Úgy lehet fogyni, ha minden fontos tápanyagból (makrók - fehérje, zsír, szénhidrát - és mikrotápanyagok - vitaminok, ásványi anyagok) a szervezeted számára optimális mennyiséget, minél jobb minőségű és tisztább formában beviszed, lehetőleg úgy, hogy közben elég energiád legyen (ld. "alapanyagcsere") élni, gondolkodni és mozogni, de közben ne vigyél be túl sok kalóriát se, amiből a felesleget a szervezeted elraktározná, inkább deficitre törekedj, hogy kénytelen legyen hozzányúlni a zsírraktárakhoz. Na ehhez kell egy jó étrend, ami nem mindenkinek ugyanaz, bár lehetnek közös pontok. Úgyhogy próbálkozni kell magadnak kialakítani, mi a jó NEKED.

Mozogni érdemes, hogy szebb legyen a végeredmény, ne lógjon a bőröd, és egészségesebb legyél, plusz kicsit többet ehetsz vagy gyorsabban fogyhatsz, ha sportolsz, mert több kalóriát égetsz el. De sport/mozgás nélkül is lehet fogyni, max. nem érdemes (ld. betegség alatt lefogyó emberek - úgy szeretnél kinézni?). De nem kell túlzásokba esni, minden nap több órán keresztül kínozni magad, inkább kétnaponta annyival kezdd el, amitől kellemesen elfáradsz, és ezt fokozatosan emeld, ahogy hozzászoksz a terheléshez.

Az étrended szerintem is elég koplalós. A cukros dolgokat (ivójoghurt) eleve kerülném, nem előnyösek és sokan hamar megéheznek tőlük. A rizst ebédre enném (a párolt zöldségekhez), vacsorára pedig a húshoz (vagy tojáshoz) sok nyers zöldséget ennék.

A csirkemell nagyon száraz, magában enni nem kis kihívás lenne számomra :) Pár gramm zsírtól semmi bajod nem lesz, sőt kell is a zsiradék, úgyhogy ehetsz másfajta húsokat, tojást, sajtot, túrót, májat, olajos magokat (1-1 marék) is. Használj sok fűszert, és aludj sokat.

2017. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Én 173cm-el és 53,9kg-al csak napix 500kcal-t viszek be es sportolok is


14/l

2017. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!