Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napközben alig eszem 200-300...

Napközben alig eszem 200-300 kalóriát, és csak este jutok oda hogy ehessek, ezért akkor eszem 1000-et. Ez gátolhat a fogyásban hogy este tudom csak bevinni a kalória nagyrészét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ennyivel fogynod kell. Az elosztás nem igazán számít a szervezetednek.


Sokan este viszik be az egészet, ettől még nyilván fogynak, ha a kalóriamennyiség megfelelő.


Valamit bekavarhat, ha az 1000 kcalban különösen megdobja az inzulinszintedet, de ehhez nem értek. Spontán kalóriák ilyenkor sem keletkeznek, persze, de a másik oldal még módosulhat, így lehet, hogy egy parányit változik a kalóriaegyenleg... De 1300 kal eleve annyira kevés, hogy ezzel az opcionális nüansszal nem foglalkoznék.

2017. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Ez nagyon egészségtelen. Az inzulinszinted este megugrik egyébként a béka feneke alatt van. Kvázi egész nap sanyargatod a szervezetedet.

Ennek hatására akár egy jó kis cukorbetegseget is osszeszedhetsz.


A reggeli nagyon fontos. Ne hagyd ki. Ma már vannak instant zabkasak, 1 perc alatt kész, 100 forint. Tele van laktató, lassú felszivodasu szenhidrattal.


Nap közben is ehetsz kekszeket, vagy vehetsz magaddal szendvicset.


Az egészséges a napi 5-6 kis mennyiségű étkezés lenne, egyenletesen elosztva!

2017. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második, semmi baj nincs a napi 1-2 evéssel (ha az adott emberhez az passzol, ezt azért hozzá kell tenni, van, akinek nagyon rossz ez, ahogy van, akinek a napi 3 evés lenne borzalmas, mert az túl sok étkezés a számára)... Van, akinek a fenti az ideális. S van, akinek egészségtelen a reggeli, plusz meg is hízna vele, akármennyire is igyekezne.


Semmit nem tudunk arról, hogy az 1000 kcalos ételnek mekkora az inzulinválasza. Lehet, hogy sokkal kisebb, mint egy apró, jóllakásra eléggé alkalmatlan zabkásáé, ez simán elképzelhető.

Eleve van, akinek kevés egyszerre ennyi étel, az dolgozzon éhesen? Nem reális mindenkitől elvárni a madáradagokat.

Az én családomban prímán bevált az 1200 kcal-os első étkezés (a legváltozatosabb inzulinválasszal), igaz, ez egyikünknél sem a vacsora.

2017. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, változtass.
2017. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én addig is fogytam a napi 1400-1500 kalóriával, amíg 5 részre elosztva ettem meg, és most is, amikor kétszer eszek egy nap: egyszer kora délután egy salátát kicsi hússal vagy sajttal, joghurttal, és egyszer este 7-8 körül egy rendes, 2-3 fogásos étkezést (mondjuk lisztes meg cukros dolgokat ebben sem eszem, de pl. egy almát sokszor igen).

Az a különbség, hogy az 5 kis étkezésnél soha nem laktam jól. Egyfolytában éhes voltam, kínlódtam, csak a kajára tudtam gondolni.

Így a mostani módszerrel nem vagyok éhes, sportolok is, sokkal több az energiám, és este jóllakok, nincs az, hogy folyton az jár a fejemben lefekvés előtt, hogy mit zabáljak be...

Lehet, hogy másnak ez nem jön be, én mind a két módszert kipróbáltam, és a 2 étkezéses jobb nekem.

De ez nyilván nincs kőbe vésve. Próbáld ki, és ami neked beválik, azt csináld.

2017. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat lehetne jobb elosztas is,en pl nem birok elaludni tele hassal.De amugy egyszerre amikor megeszek 1000kcalt ebedre utana 5oraig nagyon jol elvagyok,aztan este ujra eszek kb 500at akkor az a napom kiraly.Viszont sulis napokon nem igazan megy ez a megoldas,akkor kisebb adagokat eszek es ahogy elobbi irta,mindig ehes vagyok es csak a kajara gondolok:/
2017. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is sztorizhatok, hogy a reggelitől csak éhes leszek, anélkül délutánig jóllakott...

A fő, mindenki ossza be úgy, ahogy neki személy szerint jó. A testnek így is, úgy is jó, leszámítva, hogy azért nem mindenki bírja a teljes ch-, zsír- vagy kalóriamennyiséget egyben. De hasznosulni hasznosul, az emésztésre is ugyanannyi megy el, a deficitet sem befolyásolhatja különösebben az elosztás (csak ha nagy az étel térfogata s képtelen jól hasznosulni)... De tág határok közt nagy szabadságunk van, eloszthatjuk, ahogyan akarjuk, nincs rossz megoldás.

2017. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!