Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez lehet igaz vagy elrontottam...

Ez lehet igaz vagy elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni kb. 10 kg-ot (most vagyok 70).

Elkezdtem használni a kalóriabázist , bár nem szeretném mindig számolni a kalóriákat csak hogy kb. kapjak egy értéket hogy mennyit eszem.

Ma mindent beírtam amit ettem (egész nap sikerült tartani csak a nap vége nem úgy sikerült ahogy terveztem és becsúszott két közepes méretű sajtos pogácsa:( )

A cél kb. 1000-1100 kcl bevitel naponta (sportolok is heti 5x).

Azt írta ki ,hogy 1311 kalóriát vittem így be és hogy 813 kalóriát égettem (ma nem sportoltam még).

meg hogy az alapjárat kcal égetés 2124. Ez lehetséges? Vagy mi ez pontosan?



2017. nov. 15. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2124 az azt jelentheti, hogy ennyi kalóriával tartasz súlyt, azaz, ha nem végzel semmilyen fizikai tevékenységet, és nem égetsz kalóriát (otthon fekszel egy ágyban), akkor ennyi kalóriától nem fogsz sem fogyni sem hízni. Ez nagyban függ a nemedtől, korodtól, súlyodtól és magasságodtól. Ha mellette pl. állómunkát vagy fizikai munkát végzel, akkor az is megelemi az alap szükségletedet valamennyivel. Ezekkel az értékekkel számold ki az alapot, és ezt csökkentsd, ha fogyni akarsz. Ha nem sportoltál, de nagyon gyalogoltál vagy valamilyen más fizikai tevékenységet végeztél, akkor elégethetsz 818 kalóriát. Ha szeretnél egyszerűbben kalóriát számolni, akkor a MyFitnessPalt tudom javasolni, van tök jó telefonos alkalmazásuk.


És nem akarok beleszőlni, de ilyen alap kalóriaszükséglettel és het 5* sporttal az 1000 kcal az édeskevés fogyáshoz is, ezen emelned kéne.

2017. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!