Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor számít az elosztás...

Most akkor számít az elosztás is, vagy csak a mennyiség? Ha napi 2-3 étkezéssel viszem be a kellő kalóriamennyiséget, az miért rosszabb, mintha 5-tel tenném?

Figyelt kérdés
Mármint az anyagcsere ennyitől lassabb lesz, mint 5 étkezéssel? Nem az számít inkább, hogy napi szinten mennyit eszek?

2017. nov. 15. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit számít, én nem tudok 5x enni, 2x vagy 3x eszek egy nap.Érdekes, hogy nagy fogyós műsorokban az extrém súlyú embere is naponta 4x ehetnek nem 5x.Szerintem cukorbetegségnél lényeges az 5x-i étkezés.
2017. nov. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3x ehetnek elírtam.
2017. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem legalább 5x kellene ennem, de inkább 3 óránként.


könnyebb a gyomornak, egyenletesebb a terhelés. a bevitt kcal meg van határozva..akár kétszerre, akár hatszorra, de akkor is 1300kcal összesen.

2017. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Az anyagcsere csak tartós koplalástól lassul, mindennapos evéstől nem.


A fogyás, az egészség inkább az összmennyiségen múlik, de persze úgy oszd el, ahogy neked bejön és jólesik. Nem akárki bír akármilyen számú étkezést, ugye.


Én kizárólag napi egy evéssel tudok fogyni, mivel nem tudok 1000 kcal alatt enni egyszerre (sokkal éhesebb leszek, mint evés előtt voltam. 1000 is rém kevés általában, de arra már volt példa, hogy elég volt) és sok edzésre sem tudom rávenni magam, így megbukik a deficit. De extrém kevés szénhidrát is kell, az segít (tartósan) jóllakni. Ez van, de nem panaszkodom, roppant kényelmes így. Ha pedig nagy ebédet akarok, az is lehet még fogyáskor is, csak akkor ki kell hagynom egy napot, ami nekem azért extrém dolog, szeretek naponta enni.

Egyes őrültek nemes egyszerűséggel nem esznek hetekig (úgy értem, fogyási célból, mert a böjtökre lehetne mindenféle okok, amiket jobban megértek), na az már nem annyira egészséges és ott már be kell lassulnia az anyagcserének. 1-2 naptól még nem.


Jelenleg igyekszem 1300-1500 kcalt enni ebédre, néha kevesebbet. Mivel 3 evésnél is ekkora volt az ebédem, nem hinném, hogy megterhelőbb lenne a szervezetemnek, mint az, inkább jó neki, hogy békésen ellehet 2 étkezés között. Az inzulinomat sem dobom meg, mert kevés ch-t viszek be vele s a szervezetem szólna, ha baja lenne. Szokott. A sok ch-ra panaszkodik, akárhány adagban van, persze azok sem egyformák.


Teljesen jó a napi 2-3 étkezés, rengetegen esznek így, mert így kényelmes és laktató sdzámukra. 5 evéssel sokan éheznek, nem is csodálom, azt pedig alibiétkezésnek nevezem, amikor valaki csak azért rak pár kalóriát tízóraira és uzsonnára, hogy meglegyen az 5, de semmi igénye nincs rá, a 3 rendesebb étkezésére annál inkább.


Van, akinek remek az 5-6 étkezés, kevéssel jóllakik, hamar megéhezik, esetleg nagy a kalóriaigénye... Az csinálja úgy. Én nem szeretném folyton megdobni az inzulinomat és az emésztés mindenféle fázisában lenn egész nap, plusz idő, macera... De bizonyára van, aki jól érzi magát így, energikus és direkt örömmel eszik többször piciket. Még ha lehet is tippeket mondani, hogy melyik miért nem jó, nincs jó és rossz módszer az elosztásra, ez egyedi.

2017. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nagy nasizós voltam, igénylel napi 4-5 étkezést. 10 órai nélkül általában kibírom, de uzsi nélkül sosem. Elég egy alma pl., de valami apróságot ennem kell, különben kopognak a szemeim vacsiig.

Ha neked így esik jól, akkor így jó.

Egyébként azért mondják a napi 5 kaját, mert úgy egyenletesen, folyamatosan dolgozik a szervezet, nem pedig "hol nagyon dolgozik, hol egyáltalán nem".

2017. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!