Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez milyen fajta mozgásnak...

Ez milyen fajta mozgásnak felel meg, mit válasszak ki kalória kalkulátoron?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy ilyen mozgással mennyi kalóriát égetek, és vannak kalkulátorok, de nem tudom, ez minek felel meg?

Amit csinálok:

20 perc torna, a gyakorlatokat intenzíven végzem, és a gyakorlatok között szusszanok pár mp-ig.

Guggolás, kitörés, V-felülés, páros lábemelés, hasprés, "hegymászás", csípő-híd, vállból fekvőtámasz, fekvőtámasz, hátra fekvőtámasz stb. Csak egy pár gyakorlatot soroltam fel, testrészenként 5-5 gyakorlatot végzek (lábra, hasra, karra, csípőre).

Mit válasszak ki a listákból, ez micsoda:

Aerobik, torna, erősítő torna?


Ami furcsa számomra: a kalkulátor szerint 20 perc intenzív tornával 127 kcal-t égetek, míg 20 perc rollerezéssel 162-t. Szerintem valami nem jó. (Kalória bázison szerepel ez az adat)



2017. dec. 1. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából a kocogásnak felel meg, de nagyon ne törd a fejed rajta, mert 20 perc mozgással nem égetsz jelentős mennyiségű kalóriát.
2017. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem minden nap 20 perc. Még ünnepnapokon is. :)

Amúgy nem vagyok kövér, csak a cigiről leszokás és a pajzsmirigyemtől való megszabadulás után nem szeretnék 20+ kilót felszedni, ennek megelőzésére figyelek oda a kajára, és mozgok. Nem akarok testépíteni.

2017. dec. 1. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
A napi 20 perc is elhanyagolható kalóriaégetés szempontjából. Bár az adataidat nem tudom, mondjuk, hogy kell neked naponta 2000 kcal. Ha mozogsz 20 percet, kell 2150 kcal. Ez nem sokat számít, ennyi energiát ad például egy szelet csoki.
2017. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

63 kg 170 cm-hez, és nem tolok le napi 2000 kalóriát.

Kalóriabázison számolgatom, olyan 1500-1600-at szoktam.

2017. dec. 1. 11:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is használom a kalóriabázist de az itthoni tornáimat sose írom be pont azért mert kalóriaégetés szempontjából. nincs nagy jelentősége.A heti 2 zumbát azt jegyzem mert az intenzív.

Az egészség szempontjából jó és kell a 20 perc torna de kalóriaégetéshez kevés.

2017. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, hiába töröm magam, akár a kanapén is dögölhetnék úgy általában?

Futni nem fogok: nem olyan a környék. Ja, és mindig is utáltam.

Bicikli: sajna nincs most kerékpárom, + forgalmas környék miatt nem fogok nekivágni. Az se egészséges, ha elüttetem magam.

Pénzem meg időm nincs ilyen-olyan termekbe eljárni.

Akkor mit tudnék még mozogni?

2017. dec. 1. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, kedves Kérdező! A mozgás, bármit is csinálsz, mindenképp jó, ne add fel! Egészséges és bizony az anyagcserére, szívre is jó hatással van, bármi jobb a tespedésnél, még a sima séta is. Ha téged motivál, írd csak be a Kalóriabázison, én sima tornának írnám be. Ha leizzadsz közben, az már jót jelent, esetleg számolj közben pulzust és ha a normál pulzusodnál magasabb, már jó, ha esetleg eléred a zsírégető pulzustartományt, akkor meg csúcs! Ne add fel, ne foglalkozz azokkal akik azt írják, hogy csak 120 kalória...lehet hogy csak annyi, de bizony kalóriaszámolós kajázásnál számít, hogy ezt a 120kcalt-t is leeheted, vagy épp tudod, hogy ledolgoztad a megevett TúróRudit.
2017. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írtuk neki, hogy ne csinálja.
2017. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8

Persze nem azt írtátok, de titeket olvasva majdnem az jött le hogy nem érdemes csinálni. Mert kevés kalóriát éget. Én azt mondom ha felállsz a kanapéról és bármit mozogsz már jó. Nyilván nem lehet rögtön 1 óràval kezdeni. Most 20 perc, 2 hónap múlva lehet az 40 is. Jó tesz a testnek. Én pl egy jó kis torna utàn elfelejtem az evést.

2017. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kalkulátor nem pontos. A "torna" szó alatt sok mindent lehet érteni. Én nem azzal foglalkoznék, hogy egy hülye kalkulátor mit ad ki. De ezek közül erősítő torna. A futás szerintem nagyon jó lenne ha nem lőnéd ki.
2017. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!