Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sajnos túlsúlyos vagyok,1000-1...

Sajnos túlsúlyos vagyok,1000-1200 Kcal diétával mennyi idő alatt lenne érezhető fogyás?

Figyelt kérdés

A szinhidrát mennyiséget is lecsökkenteném 130 g ra naponta.

Mellette 2 naponta minimum 1 óra biciklizés, és mindenhova gyalog közlekedem ha tehetem.

Nő/50 éves.

163 cm vagyok, és 100 kg. (+ - 1g)

Köszönöm.


2017. dec. 13. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Hetente egy kg fogyás a reális. Lehet többet is de nincs érteleme, mert vagy a diétád nem tudod tartani, vagy azonnal visszajön. De valószínűleg mindkettő. Az 1000 kalóriás diéta nagyon agresszívnek tűnik.


Ebből ki tudod következtetni: nálad kb 10kg-ot kell fogyni mire meglátszik, az kb 2-3 hónap.

2017. dec. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen mozgást és naponta mennyit ajánlanátok hozzá? Sajnos muszáj mivel cukorbeteg vagyok 2 es típusú 8.x cukorral. (Éh gy.)
2017. dec. 13. 02:46
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

A ch-t fokozatosan csökkentsd le, ha nem akarsz rosszul lenni (fejfájás, fáradtság - ez később megszűnik).

Ennyi ch mellett nem lesz elég az 1000-1200 kcal. A hiányzó energiát (hogy működni tudj) több zsírral (mint makró) tudod pótolni. Fehérjéből nem érdemes túlzásokba esni, a zsíros ételek viszont elég kalóriadúsak, így nem hiszem, hogy megfelelő étrendet tudnál tartani 1500 kcal alatt. De ne aggódj, csak a ch-t figyeld és egyél nagyon sok zöldséget + kb. 60-80 g fehérjét (húsok, hal, tojás, olajos magok, hüvelyesek változatosan).

Én 120 g ch-t igyekszem enni, a zsírbevitelem 100 g körül van, ezzel nem túl gyorsan, de stabilan és kellemesen jóllakva tudok fogyni.

Ekkora túlsúly mellett szerintem kicsit több szénhidráttal is fogynál amúgy, sokan vannak 160 grammos diétán és azzal is remekül fogynak.

2017. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Min 1500kcalt egyél, másképp le fog lassulni a szervezeted, tapasztalatból mondom. Fáradt, energiahiányos leszel.
2017. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És mennyi idő alatt lassul le?

Sok pár évvel ezelőtt csináltam léböjt kúrát 5 napos at.. csak folyadékot fogyasztottam és nem éreztem magam fáradtnak sem erőtlennek Sőt úgy éreztem magam mint aki élete végéig el tudna lenni Szilárd kaja nélkül csak Ezért kérdem.

Ez az egész durván 3 4 hétbe került levezetni.


Direkt erre a célra készített gyümölcslé koncentrátumokat ittam csak vizzel 5 napig. Természetesen előtte rá készültem nem hirtelen vágtam bele.

2017. dec. 14. 05:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, napok alatt belassul az anyagcsere koplaláskor (alapvetően nagyon keveset, de van, akinél sokat és mindenféle problémák jönnek össze, nyilván, hisz nem véletlenül használunk annyi energiát, amennyit. a test nem szeret pazarolni), a kevés kalória pedig sokkal rosszabb, mint a semennyi (már ha nem tart sokáig, persze). Érdekes téma ez, sok hosszútávú böjtölő remekül elvan és roppant egészségesnek tartja azt, én a magam részéről pár nap után már ennék, de nem is vagyok szakértő.


De neked úgyis hosszútávban kell gondolkodnod.

Nos, mindenképpen egyél 1500 kcal fölött, én 2000-rel indítanék, ha bírnék olyan keveset enni a súlyoddal, de én az az evős fajta vagyok, aki nagyon éhezik olyan kalóriamennyiséggel, amit dupla súlyú emberek vígan bírnak néha, ez nagyon egyedi.


Nézz kalkulátort, ami ad egy jobb-rosszabb tippet s 1000 kcal deficitnél többet ne akarj, max. a legelején, végülis van felesleged rendesen, nálad még beleférhet.


Aztán úgyis rendesen be kell lőnöd a mennyiséget a tapasztalatok alapján (vagy elfogadni, hogy úgy fogysz, ahogy, nem optimálisan).


A 130g ch jó lehet (az elég rendes mennyiség, nekem 80 is laza volt, de ez egyéni, én jobban bírom a keveset. nem zsíros étrendhez szokottaknak én sem ajánlanék alacsony ch bevitelt. 130g az nagyon kellemes kiindulópont), persze maguk az ételek is legyenek jók :)

2017. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Amennyire utánajártam az interneten 1200 kalóriára még azt írják ez nem koplalás 1000 alá nem szabad menni mert az meg koplalás Én legalábbis ezt olvastam. Mióta elhíztam nagyon keveset eszem De valamiért mégsem fogyok Valószínűleg azért mert nem figyeltem oda hogy mit eszek pedig mozogni mozgok elég sokat.

Szóval nem voltam most a diéta előtt sem evő bajnok aki mindent töm magába nem tudom miért hiztam meg ennyire Sose voltam egy falánk ember.

2017. dec. 14. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:

A léböjt kúra hülyeség. Azért érezted magad energikusnak, mert a szervezeted átállt koplaló üzemmódba, és extra energiát szabadított fel a vadászatra/gyűjtögetésre.


A fogyáshoz szükséges kalóriát a saját testsúlyod és magasságod alapján kell kiszámolni (valószínűleg magasabb lesz 1200-nél), nem az internetről levadászni valamit. Ha cukorbeteg is vagy, akkor érdemes egyszer elmenni egy dietikushoz tanácsadásra, mert nagyon nem játék. A biciklizés és a séta egyelőre nagyon jó, ha veszítesz valamennyit a súlyfeleslegedből és fittebb leszel, akkor érdemes lesz másfajta mozgást (is) végezni.

2017. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elhiszem amit mondasz, és elmegyek diabetikushoz. Már keresem a megfelelőt.

Ez a lébőjtre nem mondanám hogy hülyeség. Ismerősöm is megcsinálta, Ő /igaz nem több éves/ súlyfelesleget leadott 3 hét alatt. Azaz 15-16 kg-ot. És vissza állt a korábbi mondhatni fix súlyára. 96 ról 82 ig esett a súlya alig 3 hét alatt. Azóta neki beállt 85 kg -, + 1 kg. Szóval egyáltalán nem hízta vissza, és szerintem nagyon jó dolog, ha ésszel csinálja az ember, és rákészült szépen, majd le is vezeti ahogy kell.

Per pil étkezésére nem figyel , viszont sokat mozog ő is, meg úgy egyébként sem nagy étvágyú.

2017. dec. 15. 01:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 1200 kcal egy kisebb kalóriaigényű embernek nem koplalás, neked valószínűleg az. Gondolhatod, hogy a különböző embereknek nem ugyanaz a mágikus fix szám a koplalás...

Én 65 kiló vagyok s a szervezetem szerint 1200 koplalás, mindenesetre nem működöm vele (nem tudom, belassul-e tőle az anyagcserém, mert nem bírok éhezni s nem is akarok). De vannak 200 kilós emberek, akik 1500-zal szépen lefogynak s az anyagcseréjük nem látszik különösebben belassulni... De ezt már említettem a múltkor. Sokfélék vagyunk, egészen különböző deficitet bírunk jól (bár itt az étrend is rengeteget számít) s a koplalásszint is másutt van...

2017. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!