Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megállt a fogyás. Mit csinálok...

Megállt a fogyás. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

1500kcal étrendet követek csak teljes értékű tápanyagokkal töltöm a tárakat,de megállt a fogyás. Miért van ez? Heti 3x csinálok monton kardió futást (45perc) és 2x HIIT edzést.Lehettséges hogy a rossz makro tápanyag eloszlás miatt állt meg? Mit tegyek? Kevesebbet nem szeretnék enni!

167cm 61/L



#makro tápanyag
2017. dec. 28. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Mióta nem fogytál?

2-3 hét megállás előfordul néha.


“Lehettséges hogy a rossz makro tápanyag eloszlás miatt állt meg? ”

Nem. A deficit a lényeg.

2017. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A fogyást teljesen túldimenzionálják az emberek (pl. "makro tápanyag eloszlás"). A fogyás csak és kizárólag annak a következménye, hogy kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz. Semmiféle más oka nincs.


Vagyis a te fogyásod azért állt meg, mert kb ugyanannyi kalóriát égetsz el mint amennyit beviszel.

2017. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
December van..
2017. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de azt nem írod le hány kg vagy?
2017. dec. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó Szerinted a 61/L az a lábmérete? :D

Minél kevesebb felesleg van rajtad az annál nehezebben fog lemenni az utolsó 2-4 kiló a legnehezebb. Valószínű ha növelnéd a mozgást akkor megindulna mert mint írtad a kaját nem szeretnéd csökkenteni. Illetve lehet magadra szedtél némi izmot is az edzésekkel ezáltal nem akar mozdulni a mérleg.

2017. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos egy kicsit lehet páran félre értelmezik,ahogy leírtam a méreteim. Szóval..17éves 167magas és 61kg. Célom az 56kg.Mindig is 58 voltam. De egy egyhonapos kiruccanás (a normális,tiszta,tartható étrendemet) felváltotta egy össze vissza zabálás,egy családnál laktam ahol 3x volt durva meleg étel..amihez az én testem nem volt hozzászokva az itthoni egy meleg étkezéshez képest. Snackek sem a zssz. Turo vagy a Cottage Cheese volt sajnos. :( Szoval akkor hiztam 65kg ra.Aztan az le ment szépen 61.-re. Úgyhogy volt egy nap amikor mogyivajat ettem (értsd: nem nutella,az igazi amerikai hízlaló mogyoróvaj) de így is fogytam.Most azóta küszködök. Most megemeltem a kcal-t 1600-ra majd 1700ra fogom fokozatosan mert úgy gondolom keveset eszem és ezért lassúlt be az anyagcserém. ( sokszor volt hogy nem halatta meg a 1500kcalt a napi étkezésem mert eltolódott a napom vagy valami máshogy alakult.) Mindennap edzek. Vagy monton 40-50perc futas.Vagy hiit. (Utobbit csak heti 2x csinálom a szív terhelés miatt)

Mindig figyelem a makróm arányait.Szeretnék mostmár végre lefogyni hogy járhassak terembe és izom legyen rajtam (akkor mar nem baj ha vissza szedem 61re magam csak az izom legyen..szoval értitek :D) ennl kevesebbet meg nem fogok enni.Leírtam a “kis” sztorikám.Talán így átláthatóbb a helyzetem.Köszönöm a segítő válaszokat előre is!

2017. dec. 28. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom elképzelni, hogy neked már egyáltalán nem kell fogynod! Nyilván az edzéssel szedtél fel izmot, ami súlyosabb mint a háj és az izom is csökkenti a testzsírodat, mert több energiát használ. Szóval simán el tudom képzelni, hogy neked már nem kell fogynod.
2017. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
haha, azt hittem 61 éves, lány (nő) vagy :D
2017. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom,szerintem sokan😂 azert tisztáztam
2017. dec. 30. 16:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező elsősorban azt kell tisztáznunk,hogy a fogyás maga nem egy lineáris folyamat:

[link]

Hasonlóan változhat a testsúlyod akár még egy rövidebb időtartam alatt is.


A testsúly alapvetően nem a legjobb fokmérője a tested változásainak méréséhez.

Sokkal megbízhatóbb adatot szolgáltat a tested körméreteinek változása derék,csípő,mell stb.Természetesen ezek az adatok rövidebb idő alatt kisebb változásokat mutatnak,de alapvetően követik a tested valós változásait egy két hetes időintervallumban.Ajánlom,hogy ezeket mérd le és rendszeresen frissítsd egy két hetes időszakonként és maximum ezt egészítheti ki a testtömeg mérése.

Egy pontosabb adatot biztosít a testsúlyod olyan mérése,hogy heti átlagokat hasonlítasz össze hétfőtől-vasárnapig megméred a súlyodat majd a következő héten újra megméred és a két hét átlagát hasonlítod össze.

Én a testkörméreteinek és a súly ilyen formában történő mérésével elemezném a testem változásait és ez vmennyivel pontosabb.


Fogyás megállhat attól is ,ha elcsalod az ételed rendes megmérését vagy vmit elfelejtesz felvinni vagy bizonyos készételeknél nem számolsz az elpárolgással.


Problémát okozhat a túlzásba vitt kardió megspékelve egy alacsony kalóriabevitellel ,amelyek nagyon rossz hatással vannak az izomállományodra vagyis csökkenhet a BMR szinted.Izmok fenntartása nagyobb energiát igényel.

Én nem vagyok a futás híve,de én mérsékelném azt vagy lecserélném,de ha ez a szenvedélyed,akkor gondolom úgy sem fogod elhagyni.

Én futás helyett súlyzós edzéseket iktatnék be és ne jöjjön senki se azzal,hogy "túlizmos" leszel tőle,mert azt nőként lehetetlen elérni.


Konstans kalóriabevitelnek megvan az az átka,hogy egy hosszabb időtartam után adaptálódik a szervezet ehhez.ÚGy gondolj a szervezeted ,mint egy túlélőgépre,ami alkalmazkodik az őt ért stressz hatásokhoz.Olvastam olyan tanulmányt,amelyben egy 6 hónapos időszak alatt a csökkentett kalóriatartalom mellett a szervezet átlaghőmérséklete jelentősen csökkent,ami a BMR csökkenéshez vezetett.Elméletileg ez kivédhető azzal,hogy egy héten tartasz egy nagyobb kalóriabevitelű napot mondjuk a napi szükséges kalóriád + 10% vagy egy három hónapos időszak után tartasz 1-2 hetes pihenőt,amikor rendes mennyiségű kalóriát viszel be.

2018. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!