Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit ehetek diéta alatt csirkem...

Mit ehetek diéta alatt csirkemellen kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen húsokat ehetek diéta alatt csirkemellen kívül? Illetve tud valaki olyan receptes oldalt, ahol nem csak oda van írva, hogy diétás, hanem tényleg az is? Ma már szó szerint hánytam a natúr-fűszerezett grillezett csirkemelltől.

Marhát, vadat és borjút sajnos nem tudom megfizetni.

Kezdő háziasszonyként még nincs annyi kreativitásom, hogy magamtól kísérletezzek :)

Napi 1300-1500kcal körül eszek. Jelenleg ez bulgurból, csirkemellből, teljes kiőrlésű-sovány felvágottas szendvicsekből, zabkásából áll. Ha édességet szeretnék enni, akkor becsúszik 1-1 0.1%-os joghurt.


Köret a bulguron kívül mi az, ami diétába beilleszthető, és egészséges? Az édesburgonya nekem nagyon nem ízlett. Kuszkusz nálam az elmegy-kategória.



2018. jan. 10. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Sertés karaj, sovány húsok mind mehetnek.

Pulykahús. Darált pulyka combból csináltam pl fasírtot (kenyér/zsemle nélkül begyúrva), sütőben sütve.

Hamar rá lehet unni, ha csak sült csirkemellet eszel.

Bulgur és egyéb divat cuccokkal nem foglalkozom. A köret leginkább zöldség sütve, párolva, nyersen.

Vagy teljes kiőrlésű tészta (igazi). Azt is variálhatod akár bolognainak megcsinálva natur paradicsom szósszal, vagy akár csirkemellből készült pörkölttel is. 😊

2018. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Túrót, cottage cheese-t, zsírszegény sajtokat, joghurtot is ehetsz.

Rengeteg féle levest, diéta alatt tökéletes, én sokszor csak azt ebédelek.

2018. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 😊 Ez a fasírt tetszik
2018. jan. 10. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen hús mehet, de nem kell húst enni, az én diétám is vega.

Bármit ehetsz, ami szerinted megfelelő és belefér neked. Azért az egészségtelen cuccokat érdemes hanyagolni.


A diéták különböznek., Az enyém bármilyen zsíros cuccot megenged (de nem minden zsírt tartok egészségesnek, így van tiltólistám), viszont a bulgur szénhidrátbomba, ami ki van zárva. A tied nyilván szénhidrátos és zsírban szegényebb, de attól még bármilyen húst ehetsz, ami nem extrém zsíros (de akár azt is, csak pici mennyiségben, van, amikor megéri). Mindkettőnk diétájába remek a zöldség (neked nagyobb mennyiségben is, mert nem gond a sok szénhidrát), neked ugye ott vannak a gabonák, hüvelyesek, némi gyümölcs (akár több is, ha belefér és nem leszel tőle éhes)...


Ha valamiért szereted a soványka csirkemellet (én meg nem enném nem vega korszakomban sem, de van, aki szereti s igazából én is ettem már egész jót), csak unod natúron, akkor azért fel lehet dobni szószokkal. Bizonyára lecsósan vagy currysen is sokkal jobb lenne, de sok lehetőség van. Zsírt úgyis kell enned, esszenciális tápanyag, s amiket írtál, azokban vészesen kevés van, valamibe tenned kell, sovány húshoz remekül megy.

2018. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, én inkább a zsírt fogom vissza. Szénhidrát nélkül nagyon rossz kedvem van és nagyon erőtlen vagyok.

A zsíros ételek (zsíros húsok, pörköltek stb...) pedig nagyon megülik a gyomromat. Gyakran van hányingerem tőlük, de sokszor hányok is.

2018. jan. 11. 00:37
 6/10 A kérdező kommentje:

Zsírt/olajat olajos magvakból próbálok bevinni, például tízóraira pár szem diót vagy mandulát be szoktam kapni :)

Zöldségeket sajnos ritkábban eszek, és ha eszek is, akkor is főleg levesként vagy maximum paradicsomot/paprikát szendvicsek mellé. A gyümölcsöket hanyagolom, ha nagyon édeset kívánok, akkor maximum egy alma vagy mangó belefér, de igazából ha valamit megkívánok (zöldség/gyümölcs) azt bűntudat nélkül megeszem, ha a deficitbe belefér.

Tejtermékeket minimálisan eszek. Light sajt és a kávéhoz a pár csepp, ami egy napomban van. Ha nagyon nagyon tejet akarok inni, akkor egy édesítővel ízesített pohár tejet iszok, de nem igazán szokott ilyen lenni.


Nyárra szeretnék 70kg-ról 57-re fogyni, remélem van rá esélyem :)

2018. jan. 11. 00:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb, az a zöldségek, azok közül is a zöldek... Próbálj meg brokkolit, kelbimbót, spenótot, időnként egy nyers salátát enni... Nagyon sokan a húsra koncentrálnak fogyókúra címen, közben csomó vitamin, rost, nyomelem a zöldségekben van. Ha párolod, zsírszegény is marad.
2018. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szelet húsra pirithatsz egy kis gombát rá egy kis sajt, összesütöd. A rávalókat varriálhatod. Pl paradicsom is jó , rá a sajt. Pl: Brokkoli. Különféle főzelékek pulykafasírttal, esetleg csirkemelles pörkölttel. Nem csodálkozom hogy meguntad a natúr húst.
2018. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a fasírtot, csak ajánlani tudom :)

Regnum marha hús (zsírszegény) volt az alapja és grillezve készítettem. Persze ettem már jobbat is, de finom volt :)

2018. jan. 11. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Juhhuu, örülök, hogy segíthettem. 😊
2018. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!