Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyszerűen nem tudok 1500-1600...

Egyszerűen nem tudok 1500-1600 kalória alatt enni! Mit csináljak?! Bővebben a tegnapi étrendem példának!

Figyelt kérdés

Bármit eszek,mindig összejön 1500-1600 kalória,pedig heti fél kg fogyás napi 1200,max 1300-zal lenne meg.


Pl ezt ettem tegnap:

Reggeli:-200 g cottage sajt

-125 g natúr activia+4 teáskanál zabpehely

Tízórai:-1 szelet kenyér (nem fehérlisztes),kevés vajjal,2 sonkával és hozzá 100 g cukrozatlan kukorica

Ebéd:-2 db reform meggyes piskóta

-1 tál paradicsomos káposzta,főtt hússal

Uzsonna:-100 g csirke vagy pulykahús (gyros hús),zöldségkörettel

Vacsora:-200 g zsírszegény túró


Nem tartom soknak,mégis sok kalóriában.Nagyon ki vagyok akadva,mert lassan 1 hónapja figyelek arra,hogy mit eszek,de mindig így jön ki,ahogy feljebb írtam,és egyszerűen nem fogyok.Nem csak kb-ban,cm-ben sem.Ötletek?Ti hogy tudtok ennél kevesebb kalóriás étrendet összerakni,és betartani?! :D


2018. jan. 23. 09:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Nem csak kg-ban,cm-ben sem.
2018. jan. 23. 09:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
jó ez mozogj kicsit is meglesz.
2018. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha a reggelidből vagy egyiket vagy másikat eszed máris kevesebb lesz. Nekem a tízóraid is inkább reggeli, az uzsonnád pedig ebéd.

Ha ezeken csökkentenél megspórolnál 2-300 kcalt.

2018. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre mit lehet mondani? Állíts össze soványabb étrendet, és tartsd be! Ha megadod az adataidat (kor, nem, magasság, testtömeg), konkrét példát is tudok mondani egy-egy étkezésre.
2018. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Betartani egy életen át nagyon nehéz, de nem lehetetlen. (Mondjuk nekem sem sikerült még csak évekre, hónapokra, de nem adom fel.)

Ötlet: a reggeliben a c. cheese-ből és a joghurtból kb. 50-50 g bőven elég lenne 1 paradicsommal vagy darabka uborkával vagy paprikával plusz a zabpehely v. 1 szelet kenyér. A tízórai iszonyú sok, a kukorica magában is egy komplett tízórai. Ebéd: 1 szelet süti a 2 helyett, vagy inkább gyümölcs. Uzsonnát és a vacsorát megcserélném, de 200 g túró rengeteg egy evésre, ha csak önmagában eszed, akkor is bőven elég a fele. A zöldségköret sem mindegy, hogy mennyi és milyen zöldségből áll, pl. a számomra legfinomabb répa-borsó-kukorica hármasban rengeteg kalória van, ezért ebből csak egészen keveset lehet enni, jégsalátából, ami szintén kedvencem, meg lehet púpozni a tányért. Már csak ki kellene számolni, hogy ez hány kalória spórolás pontosan.

2018. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 3-szor eszem egy nap (szénhidrátcsökkentett diéta):

Reggeli: 2 tojás vagy főzve vagy rántottának pl. sült kolbásszal, hagymával, vagy 2 virsli vagy 10 dkg jó minőségű felvágott - a lényeg, hogy nagyjából 250 kalória legyen, kb. szénhidrátmentes

Ebéd: húsleves vagy zöldségleves, valami hús vagy hal vagy salátával vagy egy kevés krumplival

Vacsora: 2 virsli vagy 50-60 g túró egy kanál tejföllel, hozzá paprika, sajt, pár szelet felvágott

Ha mégis megéheznék két étkezés között, akkor gyümölcsöt, sajtot vagy diót eszem

Elég édesszájú vagyok, este még egy kis csokit is szoktam enni, és így is bőven beleférek az 1200-as keretembe, ráadásul még éhes sem vagyok.

2018. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megértelek. ÉVEKIG nem tudtam 2000 kcal alá menni (így is fogytam az elején) s ma is fókuszálnom kell rá, de már könnyű az 1200-1300 kcal is, legalábbis egy ideig, néha pedig úgysem árt megdobni a kalóriabevitelt.


Azért inkább a mozgásra fókuszálok, az úgyis kell s rengeteget segít az ilyen esetben. Én még éhes sem vagyok, de az ezersokszáz annyira pici étel, hogy ha tényleg alig eszem, akkor is összejön. Itt segítene az előre számolás, de az évek óta nem jön össze, más út kell. Gondolom, te próbáltál már 1200-1300 kcalt enni, mi történt? Éhség? Étvágy? Egyéb?


De ami nálam a legeslegfontosabb volt (ami elhozta a 2000 kcal-on evést, mert alapból minimum 3000 kellett, jóval kisebb kalóriaigényhez is), az a jó, személyre szabott étrend. A legtöbb embert nem ugyanúgy laktatják a különféle ételek. Pl. a te étrendeden éheznék, a sok szénhidrát és kevés zsír miatt, de másoknak teljesen szuper lehet ugyanez. Vagy valakinek jók a te makróid, de csak ha kenyér és kukorica helyett zöldséget s némi gyümölcsöt eszik. Vagy zabot.


Úgyhogy én variálnék az étrenden. Nézd meg, mivel tudsz könnyebben, tartósabban jóllakni adott kalóriában, mi adja azt a térfogatot, hogy az étkezéseid ne okozzanak hiányérzetet... Találd meg a problémát s próbáld megoldani.

Lehet, hogy máshogy kéne elosztani az ételeidet. Neked 5 egész rendes étkezésed van (sokaknak van 2 "alibiétkezésük", pici gyümölcs, egy joghurt, de neked nem), ez 1200 kcalnál pirinyó étkezéseket ad, s gondolom messze is vannak egymástól, sok ember könnyen megéhezik így (vagy jól se lakik soha). Lehet, hogy 3 étkezéssel jobban járnál, ki tudja?


Hogy én hogyan csinálom, az neked nem segít, amúgyis sok éves project. De abban biztos vagyok, hogy az étrend, elosztás, időzítés, mozgás megfelelő kombinációja a kulcs szinte mindenkinek (van, akinek lelki dolgok is bejönnek).

2018. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Túl sokat eszel. Ha reggelirr cottage cheese van, minek még az activia?

Tízóraira vagx kukorica, vagy szendvics (én a szendvicset hagynám el, a tízórai CSAK a kukorica. Ebédre piskóta plusz főétel? Minek az a piskóta? Uzsonnára hús meg köret - na nálam az a vacsora, utána még egyszer eszel, túrót, az már nasi. Ez nekem inkább hízókúrának tűnik...

2018. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresd mindennek a kalóriaszegényebb változatát.

Pl. reggelire kevesebb sajt, activiát dobd ki, zab maradhat, kásának készítve.

tízórai: puffasztott cuccokat nem szereted? Egy szelet akármilyen kenyér kb. 150-190 kcal, KETTŐ puffasztott szelet kb. 70 kcal. Sonka oké. Kukoricát én is elhagynám. Inkább egyél sonkás vagy szalámis kocka sajtot, 1 db kb. 30-40 kcal.

Ebédre pl. paradicsomos káposzta jó, vagy bármilyen hús is, de saláta vagy zöldség körettel. Édességnek viszont semmi süti, csak nagyon ritkán. Ha nagyon vágysz valami édességre ebéd után, vannak alternatívák: 1 kocka étkocsi, pár darab pillecukor (5 db kb. 70 kcal, a Haribo csavart pillecukor 39 kcal), vagy a vattacukor is ilyen, hogy van volumene, de valójában nagyon kevés cucc van benne.

Uzsonnára én nem ennék olyat, ami főétkezésnek is beillik. Inkább olyasmi legyen, mint a tízórairara evett kaják, amit meg írtál, legyen a vacsora.

Például a vacsorára írt kaja lehetne uzsonna, de ha már mindenképp túróra vágysz, akkor 200 g nagyon sok. A 250 g-os zsírszegény túrót háromszorra ettem meg kőrözöttnek.

2018. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy lehet nem kellene magadat sanyargatnod a napi 1200-1300 kcal-val. Nem írsz paramétereket, de a napi alap kcal felhasználásodat szerintem edd meg. Én legalábbis nem állítottam be magamnak ilyen célt, hogy heti ennyit meg annyit fogyjak, csak hogy valamikor majd elérem a kívánt súlyt. Lassan de biztosan.

Nekem még az is segít visszaszorítani a kalóriákat, hogy sok mindenből fél adagot eszek.

Pl. a mai étekzések összeszámolva 1138 kcal lesz, ha nem eszek semmi többet, mint ami eddig be van tervezve(ebédre és vacsorára fél adagokkal), a fehérje bevitelem már megvan. De amúgy még fogok enni, mert belefér. :)

Reggeli: 1 db zsömle kőrözöttel (ez az a 250 g-os túróból készült, amit háromszorra ettem meg, tehát kb. 80 g lehetett)

Tízórai: egy nagyobb kávéscsésze zabkása (szárazon 2,5 kanál), fahéjjal, zöld tea

Ebéd: kecskepöri (otthonról most ez jött), + fél adag rizs + csemege ubi

Tízórai: két szelet puffasztott búzaszelet

Vacsi: fél csirkecomb (dobverő) fél rizzsel + csalamádé

2018. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!