Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell kalóriát számolni?

Hogyan kell kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

PL : Megfőzök egy ételt ami mondjuk tartalmaz


- krumplit ( 100 kcal / 100 g )

- répát ( 100 kcal / 100 g )

- csirkemellet 1 kg ( 112 kcal / 100 g )


Akkor ezeket nyersen lemérem, majd a súlyukhoz arányosan kiszámolom a kalória tartalmát.


ha megkaptam akkor gondolom összeadom őket.


pl: 640 kcal


Utána szedek egy tányérral és a lemért étel részt kivonom az összböl?


Próbáltam józan paraszti ésszel megoldani..... jól gondolkoztam ?



2018. jan. 25. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
így is működik, a lényeg hogy minden nyersen mérj, másképp nem releváns.
2018. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen mondjuk így.

Használd a kalóriabázist, beírsz mindent és összeadja, látod az összkalóriát szépen.

Ha pedig nem tudom,hogy hány étkezésre lesz elegendő akkor megsaccolod.

Mondjuk ha 2 étkezésre elegendő akkor elosztod kettővel az összkalóriát és kész :)

2018. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindent mérj le nyersen, de utána mérd le főve is. Ugyanis van olyan étel, aminek változik a tömege, és akkor a nyersen mért érték már nem releváns.

Itt van róla egy egész pofás kis leírás.

[link]

Bár ez arról szól, hogy az oldalon hogy regisztrálj receptet, de otthoni felírásra is tökéletes. :)

2018. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TXCowboy ***** válasza:
2018. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg ha mondjuk 2000 kaloriam van egy napra, de en eszek egy hamburger meg egy kolat ami 1000 akkor a maradek ezret meg leehetem ??


Ezzel arra akarok celozni, hogy mindegy mit eszek csak kaloria szama ne lepje tul a napi adagot ?

2018. jan. 26. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, csak ne csinálj belőle rendszert :)
2018. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első körben elég a kalóriára figyelned, igen, így néha belefér a mekis szemét kaja is.

Ha komolyan veszed, hosszabb távon viszont nem elég a kalóriát figyelni, a tápanyagok összetétele is fontos.

Fehérje minél több legyen, szénhidrát minél kevesebb. Zsír kell, de nem mindegy, milyen, a mekis burger nem a legjobb forrás... :D


A fent linkelt kalóriabázison számolgatja neked azt is. Persze nem mindig korrekt az érték, mert nem mindenki viszi fel lelkiismeretesen az adatokat, de hogy neked mennyire van szükséged, ahhoz elég jó kiindulópont. :) Csak amit tudsz, számolj magadnak.

2018. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!