Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez sikeres fogyáshoz vezet?

Ez sikeres fogyáshoz vezet?

Figyelt kérdés

le szeretnék fogyni kb. 14 kg-ot mert nem vagyok magammal megelégedve.

szeretném ha segítenétek az étrendemben

reggeli: vollkorn kenyér egy pici vajjal, csirkemellsonkával,+esetleg valami zöldség / zabkása / 2 db főtt tojás

tízórai: egy joghurt / alma / egy müzliszelet

ebéd: zöldségleves / valamilyen főzelék / fél adag rakott kelkáposzta / fűszeres csirkemell salátával

uzsonna: joghurt / alma / puffasztott rizs

vacsora:rántotta 3 tojásból 2 sárgájával / 2 főtt virsli


napi min. 2 l víz


sport: amint jobb idő lesz elkezdek futni és itthon is végzek gyakorlatokat pl: hasprés, guggolás, plank


ez mennyire hatásos?


171cm 84kg L



2018. febr. 14. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rossz, bár én este nem ennék tojásrántottát. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne így kezdj el sportolni, hogy elhatározod, amint jobb idő lesz, nekiállsz. Általában ebből mindig halogatások lesznek (most jobban fúj a szél mint kellene, most túl meleg van, most már sötétedik, most hidegebb van, stb.:D) Persze, lehet, hogy te nem ilyen vagy, de az emberek 99%-a ilyen, tapasztalatból beszélek:) Inkább úgy állj neki a sportnak, hogy most kimész és edzel egyet. Én is hajlok afelé, hogy holnapra halasszam az edzésem, mert kint vizes minden, de ennek nem szabad engedni. Ha nem esik, akkor igenis tessék felöltözni jó melegen és irány edzeni. Én most fogok menni :D Hajrá.
2018. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hasonló paraméterekkel kezdtem neki én is.

annyit tennék hozzá, hogy ha joghurtot eszel, az natúr joghurt legyen, vagy házilag készített gyümölcsös, cukor nélkül!

a főzeléket lehetőleg liszt nélkül, önmagával sűrítve készítsd

müzliszelet tele van cukorral, inkább egyél zabpelyhet aszalt gyümölcsökkel

vacsorára csak valami lájtos cuccot egyél, a virsli nem lesz jó barátod a diéta során, sok a kalória, és ha jól emlékszem a zsír is benne

puffasztott rizs helyett jobb a puffasztott búza

a rakottat ha lehet inkább kölessel vagy bulgurral készítsd rizs helyett

zabkásába se nagyon tegyél cukrot

a tojás nagyon jó dolog, laktató, viszont jobb ha zsiradék nélkül fogyasztod, főtt tojás, vagy buggyantott tojás formájában.


próbálj minél több nyers zöldséget enni, lehetőleg minden főétkezés során fogyassz belőle párolva, sütőben sütve, nyersen



én kenyér helyett abonettet, vagy csökkentett szénhidráttartalmú kenyeret eszek/ettem, a reggelim sokszor natúr joghurt+alma kockázva+zabpehely+egy kevés méz összekeverve, van hogy ezt fél7kor megeszem, és fél1kor éhezem meg csak, esetleg közben 10 körül egy vagy fél almát eszem


kb. fél év alatt lement 8 kiló, csak kajaodafigyeléssel! :)

2018. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ételmennyiség jó neked, akkor menni fog így, igen. Az otthoni gyakorlatokat már most elkezded, ugye? Sétálni is lehet egész télen, én is csak a rondább napokat hagyom ki (már 3 napja nem voltam kint, ez már iszonyú lenne, de most lesz 100 perc sétám a sötétben, mert be kell mennem a faluba, úgyhogy OK. ilyenkor többet tornázom itthon). Azt megértem, hogy nem futsz télen.


A rántottával semmi baj, ahogy a zsírral sem, nem olyan rengeteg lehet az ételeidben s egy kevés úgyis kell, de többel sincs baj, csak a te szénhidrátmennyiségeddel nyilván nem célszerű különösebben megdobni, bár ez is nagyon egyéni, van, aki nem tudja minimalizálni sem a zsírt, sem a szénhidrátot, nem működik neki, éhezik, rosszul lesz... De a tied egész rendes kis szénhidrátra alapozott étrendnek tűnik, nem sok, de elegendő zsírral :)

2018. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! megfogadom a tanácsokat :)
2018. febr. 14. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!