Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás

A kérdés

Hallottál már a Fimicutes bélbaktérium törzsről?

A firmicutes törzs baktériummai lerombolták az ember mint kalória folóyszámla elméletet.
Ugyanis akinek túlszaporodtak a vastagbelében ezek, azoknak indokolatlanul magas a zsír építő hormonjuk, mert a baktériumaik termelik.

Keress kérdéseket hasonló témákban: firmicutes, bacterodes, mikrobiom

febr. 15. 00:21  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Most hallok először, de ez talán ne szégyen. Csak a Nature-ben megjelent közlemény összefoglalóját olvastam el, de abból nekem nem az következik, amit leírtál. Csupán összefüggésről írnak, ami nem feltétlenül oksági, lehet egyszerű együttváltozás is, egészen más okból kifolyólag. Ha meg picit is, felületesen ismered a mikrobiológia módszereit, akkor tudod, hogy mennyire lehet megbízni az ilyen vizsgálatokban.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 15. 10:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, hála annak, hogy válaszolni akarok neked megtaláltam azt amiről azt se tudtam hogy létezik, de nagyon örülök neki.

[link]

# 2/4Időpont febr. 15. 12:10 Privát üzenet
Az energiamegmaradás törvényét tuti nem írja felül semmilyen baktérium. Az ember anyagcseréjébe persze bele lehet avatkozni, az más.
De a zsírszövet létrehozásához kell egy csomó fölös energia, ez elkerülhetetlen.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 15. 17:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ne hidd azt, hogy a széklet energia mentes.
Bőven van még a székletben kalória.

# 4/4Időpont febr. 15. 20:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik baktérium csinálja bennünk a K1 vitamint?
Mit keres bélbaktérium a szájban?
Ha van valami betegségünk, és antibiotikumot kell rá szednünk, akkor ugye a nagy része a bélbaktériumoknak eltűnik. Ha nem veszünk be probiotikumot, akkor hogy pótlódik a..
Hüvely heveny gyulladása, segítség?!
Mi történik ha bélbaktérium szembe jut?
A hüvelyben lévő bélbaktérium jelenléte milyen tüneteket okoz?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a Kalóriaszámlálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu