Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megállt a fogyás, mit tegyek?

Megállt a fogyás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,a neten sok minden van írva, de nem tudom eldönteni,melyik lenne a legjobb. 5 hét alatt 3,5 kilót fogytam,és ez az első hét,amikor nem mozdult a mérleg egy dekát se.


1. Pici csalónap

Pld eszek 20 g földimogyorót, 25 g gabonaköretet, 1 evőkanál mézet és 1 evőkanál cukrot(persze nem magában,meg egyszerre,hanem étkezésekre bontva,a méz pld zabkásához lenne,és stb..)

2. Közepes csalónap

Készítenék zabpalacsintát és mézzel meg gyümölccsel megenném,ez kb lenne 300-400kcal

3.Nagy csalónap

Az étrend mellett ennék valamilyen egészségtelen cuccot, kb. 600 kcalnyit

4. Szénhidrát csökkenése

A zabkásámat 40 g zabbal szoktam készíteni,és 75 g túróval. Ehelyett a továbbiakban 20 g zabbal és 125 g túróval készíteném.

5. 1200 kcalos és 1500 kcalos napok váltakozása

Egyik nap a kenyeret mellőzném, a másikon pedig az étrendem mellé magvat és gabonaköretet is ennék.



Tudom,1 hét stagnálás nem jelent semmit,de előre szeretném tisztázni az ügyet. Előre is köszönöm a segítő jellegű válaszokat(:


160-162 cm, lány, 57 kg, 1350 kcal, 120 g fehérje, 40 g zsír, 120 g szénhidrát



2018. febr. 17. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod megállapítani, hogy egy hét alatt stagnálsz-e, mert a testtömeg ingadozik. Én például tegnapról mára 60 dekát fogytam, pedig nem is fogyózok. Az összehasonlított adatok között egy hónap legyen, érdemes a ciklusod azonos részén lévő adatokat összehasonlítani. Napi 120 gramm fehérje feleslegesen sok neked, a napi kalóriát nyugodtan leviheted 1200-ra.
2018. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Oké,akkor a fehérjét nem növelem tovább. Viszont hosszútávon az 1200 kcal nem fogja tönkretenni az anyagcserémet? Hiszen az 1350kcal,és naponta fél órát tornázok

2018. febr. 17. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja tönkretenni. De ha nagyon aggódsz, fogyhatsz 1350-nel is, így lassabb lesz valamivel.
2018. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én hasonló makrókkal diétázom és heti egy re-feed étkezést tartok: kb 30-40 %-kal megnövelem a napi szénhidrát bevitelem. A fehérjét és a zsírt tartom ugyanazon a szinten. Nekem ez segít, hogy folyamatosan fogyjak zsírból és ne platózzak.
2018. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne menj be 1350 alá. Számold ujra lehet az a baj rég számoltad. Ingáztasd a ch-t, ahogy írták. Refeed. Ez a baj akkor ha belkezd a diétába az ember és rögtön leviszi a minimumra. Ha megáll a fogyás már lejjebb vinni nem tudod. Alapanyagcsere alatt ne diétázz.
2018. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Nem rögtön kezdtem bele az 1350 kcalba, 1600zal kezdtem,de azzal nem fogytam,így levittem 1500ra,majd 1350re.

Igazából a csalónaphoz sincs kedvem, örülök,hogy eddig ilyen jól bírtam, még dupla ennyi is menne, úgy érzem,csak semmi hatása se lenne. Úgyhogy erősen gondolkodom az ingáztatáson

2018. febr. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!