Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Anorexiás vagyok és eldöntötte...

Anorexiás vagyok és eldöntöttem hogy meggyógyulok. Hogyan kezdjek neki? Mennyit kéne ennem egy nap? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
168cm vagyok és 43kg. Hétközben 500-800kcalt eszem, hétvégéken viszont 1500-1700kcalt. Fogalmam simcs mennyire van lelassulva az anyagcserém és hogy hogy kezdjek neki a feltáplálásnak. Egy hónapja minden nap beveszek 30 csepp guttalaxot is. Ez okozhatott valamilyen maradandó károsodást vagy ha elhagyom akkor újra rendesen tudok majd wc-zni?

2018. febr. 18. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szakemberhez kellene fordulnod, egyedül nem hiszem h meg tudod oldani.
2018. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Huh én is 168 vagyok és 53 kiló és minden orvos megjegyzi mikor meglát, hogy túl vékony vagyok. Úgy hogy kezdj el nagyon gyorsan enni! Kezd ott, hogy befejezed a kalória számolhatást. Azt.fejezd be egy életre. Nagyjából úgyis tudod mennyit eszel egy nap. Próbáld fokozatosan növelni az adagokat és csökkenteni a hashajtó mennyiségét. Mimdrn nap 1.cseppel kevesebbet. Közben próbálj fokozatosan több rostot fogyasztani. Barna rízs, teljes kiőrlésű kenyér, zöldségek gyümölcsök stb. Ne hírtelen...mert ehhez hozzá kell szokni mint ahogy a nagyobb adagokhoz is. Többször egyél kisebb adagokat a nap folyamán. Ha valamit megkívánsz azt edd jóízűen...ne mondj le róla. Igyál sok vizet és ahogy erőd engedni mozogj is. Séta is jó....és nem lesz gond fogsz tudni wczni. Csak fokozazosan csinálj mindent. Ne zabáld teli magad hírtelen mert az megárthat és.kisebb adagokban vezesd be azokat az ételekez amikhez nem vagy hozzászokva. Majd írd meg hogy megy. Hajrá!
2018. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Ugy olvastam h allergias.

Majdnem irtam h de jo neked hcsak ugyeldontod h te most meg gyogyulsz belole

2018. febr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
A dohányos is egyszer eldönti, hogy leszokik. Ez is egy szenvedély. Keress más dolgot amit konrollálni tudsz és sikerélményed lesz tőle. Pl. A testefzés is lehetne ilyen. Csal ahhoz a 2. Leírtak alapján meg kéne erősödni.
2018. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
A kalória számolgatást hagyd abba! Menni fog ☺
2018. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológushoz fordulj, hiába sikerülne híznod, az csak tüneti kezelés, az alapvető probléma, ami miatt kialakult az anorexia, hízás után is megmarad. Tapasztalatból beszélek.
2018. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
91%
Szia! Én is evészavarból gyógyulok :) Először is fordulj szakemberhez, mert így valamennyivel könnyebb lesz a gyógyulás. És próbálj meg enni 5x egy nap, tudom hogy nehéz, mert bűntudat, meg attól félsz, hogy elhízol. De hidd el. Nem fogsz ;) Az sem baj, ha hízol, mert muszály lesz. Egészségtelen a súlyod. Hízzál kb 55kg. Vagy ha addig nem szeretnél, mert neked az sok, akkor 50kg. De inkább 55, mert az már normális súly. A kalóriaszámolást hagyd abba, mert sok stresszt és bűntudatot okoz, mintha nem számolnád a kalóriákat. Egyél amit szeretnél. Szálj szembe a hanggal és ne hallgass rá, mert csak rosszat akar. Tornázni nem ajánlatos, mert könnyen visszaeshetsz és kimerült, gyenge leszel, ilyen kevés súllyal. Majd ha elértél egy bizonyos egészséges súlyt, akkor nyugodtan kezdjél el tornázni, ha van kedved. De akkor sem egyből 10 kör futás :D Csak lassan :D Hidd el, sikerülni fog. Tudom, hogy nehéz, de te erős vagy. Hiszek benned :)
2018. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Próbálj meg 2000 kalóriát enni egy darabig. De lassan növeld, hetente vagy pár naponta 100-200-al. Ne sokkold az anyagcseréd hirtelen. Ha ezzel nem hízol, akkor növeld a kalóriát.
2018. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

69%-os jó nagy baromságokat írsz. Az anorexia nem szenvedély, hanem mentális betegség és nem lehet róla csak úgy leszokni.

Testedzés meg ne legyen már a helyettesítése, mivel arra is ra lehet ugyanígy kattanni, aztán cseberből vederbe.

2018. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szandi1993 válasza:
Szia:) én is evészavarral küzdök, de nem igazán fordultam szakemberhez. Mondhatni hogy most kezdek kigyógyulni belőle de ez ilyen időszakos nálam. Van hogy egy hónapig vagy negyed évig normálisan eszem utána pedig megint mondhatni visszahúz ez az egész. Bulímiás vagyok, előtte anorexiás voltam és miután ebből kigyógyultam jött a másik. Ha esetleg szeretnél beszélgetni írhatsz privátban:)
2018. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!