Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így hogyan csinálnám a fogyókú...

Így hogyan csinálnám a fogyókúrát? Illetve mennyi kalóriát vihetek be?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon jól főz, és van amikor több féle kaját is szokott.

Elterveztem, hogy nem eszek cukros, fehér lisztből készült ételeket max keveset.

Reggelente szépen meg is reggelizek valami egészségeset kevés felvágott zöldség abonett tk. zsemle ilyesmik, aztán anyu megcsinálja az ebédet és ott vannak elottem olyan kajak mint pl: aranygaluska, fank, vadas, pizza stb amiket nem kene ennem. Egyszerűen nem tudok így ellenállni hogy ki megyek a konyhába és látom, erzem az illatát

Pl volt hogy csirkemellet ettem rizzsel és jól laktam de mellette csinált krémes sütit is és hiába nem voltam már éhes, arra a sutire éhes voltam.

Sajnos az nem meg oldható hogy külön éljek, mer akkor nyilván nem lenne ami kikeszitene a konyhába csakis olyan ami nem hizlaló étel.

Tudom hogy a napi bevitt kalórián múlik de akkor sem akarok ilyeneket enni.. így mit sem ér a napi edzés ja utána meg eszek 3 lángost

Szokott egyébként főzeléket meg krém leveseket csirkét csinálni amik ugye kevésbé hizlalnak

De amikor ilyen kaja van akkor mégis mit kezdjek magammal?

Nem vagyok elég kitartó?


2018. márc. 11. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Éppen erre való a kalóriaszámolás, mert nincs letiltott étel.


Bármit ehetsz, csak nem egyformán sokat.

EGY kisebb darab sütit minden további nékül megehetsz, amíg belefér a napi keretedbe.

Hét végén nyugodtan lazíthatsz kicsit, de azért la´ngosból ne hármat, hanem csak egyet egyél!


Regisztrálj a kaloriabazis.hu-ra ott ki tudod számolni, mennyire van szükséged meg azt is, hogy az adott kajával mennyit vittél be.

2018. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszod!

Pár napja pont regisztraltam

De az a baj hogy túl léptem eddig a napi keretet ami 1200kaloria

De ha nem léptem volna túl akkor éhes maradtam volna

2018. márc. 11. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1200 kalória borzasztó kevés, valamit nem jól állítottál be!


Elvileg mindenkinek van egy alapfogyasztása - ami annyit jelent, hogy ez kell ahhoz, hoyg a szived dobogjon, lélegezz, a belsö szerveid müködjenek, tartsd a testhömérsékletedet -, ez az, ami alá menni tilos, ha nem akarod magad tönkretenni.

Ez az érték 1300-1500 közt van egy átlagos ember esetében, és ezért biztos, valami nem stimmel a beállításaidnál.


Valószínüleg túl gyors fogyást állítottál be, legalább is ez a leggyakoribb ok.


Ettöl függetlenül ha egyszer-egyszer túlléped a keretet, az még nem vészes, emellett ha sportolsz, akkor több energiát használsz fel, azaz több lesz, amit egy-egy alkalommal megehetsz.

Ezen kívül a kalóriakeretet nem úgy kell érteni, hogy a ma eszel plusz 100 kcal-t, akkor ez azonnal hízáshoz vezet és ha holnap 200-zal kevesebbet, akkor fogysz, hanem ez hosszabb idö alatt átlagolódik, ezért egy nap nem rontja el, de ha többször egymás után van így, akkor igen.

2018. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg még valami: a kalóriaszámolásnál nemcsak a keret az, ami számít, hanem az is, hogy ne legyél éhes - és ezt csak akkor tudod megcsinálni, ha olyan ételekböl eszel többet (jóllakásig), amikben kevesebb a kalória és azokból kicsit, amikben sok.
2018. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 18. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!