Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúra vendégségben?

Fogyókúra vendégségben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szerencsére olyan rossz helyzetben,de szeretném kihozni a legjobbat az alkalomból.

Több,mint 2 hónapja eszek tisztán,tehát nemcsak a fehér lisztről és a cukorról szoktam le, hanem a csupa E betűről is. Emelett kalóriadeficitben vagyok, 8 hét alatt 5 kiló ment le. Voltak mélypontok, amikor belassultam, akkor felpörgettem +300 kcallal,de az is egészséges forrásból volt. Aztán már ettől is megállt, csökkentettem a kalóriát(de csak százzal,mert eleve alacsony volt)és a szénhidrátot. Na,most megint kezd megállni. Ezen a héten szerettem volna a szénhidrát hintáztatást bevezetni, DE megtudtam,hogy vendégségbe vagyok hivatalos,így nem láttam értelmét az új étrend bevezetéséhez. A menü marha pörkölt lesz. Eljutottam arra a szintre,hogy oké, akkor most az egyszer eszek belőle. Végülis ,,tiszta"(házi hozzávalókból fog készülni), szeretem is, úgy érzem,megérdemlem, és a tápértéke is ,,kecsegtető"(egy kisebb adag pont annyi kcal,mint az ebédem, a zsír kétszer annyi ugyan,de akkor aznap nem eszek olajos magvat,és akkor már meg is vagyok, a szénhidrát is egyezik, a fehérje ugyan kicsit kisebb,de majd akkor másból viszem be) Na itt meg is állhatnék,DE nincs vége. Ahogy ismerem a házi asszonyt,lesz sütemény is. Nem tudom pontosan,mit készít,de attól félek,olyat,amit imádok:/ és akkor jön a kérdés: egyek,vagy ne? Mert amúgy simán kibírnám, vihetem magammal a délutáni zabkásámat,és akkor benne leszek a napi keretbe. Vagy még a szénhidráthintáztatás előtt kihasználjam az alkalmat, egyek süteményt zabkása helyett? És az is érdekelne,hogy ilyen esetben inkább maradjak kereteken belül,vagy emeljek egy kicsit,már csak az anyagcsere felpörgetése miatt kérdezem,nem ,,élvezeti"okokból:D



2018. márc. 13. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne ennél. Lazíts! Egy ilyen kis kitérő még jót is fog tenni, nem hogy akadályozni.

Én nem vinném a diétás motyómat vendégségbe, hogy nehogy megsértsem.

Egy tányér marhapörkölt és 1-2 süti semmit nem számít.

2018. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetlen alkalom nem sok vizet zavar, akár a fogyásról, akár az egészségről van szó. Döntsd el, megéri-e neked a süti. Én tuti ennék, ha ízlik. Még csak nem is számolnék aznap, más ételével úgysem tudok. Nem kell túlpörögni, a kalóriaszámolás veszélyes kissé, jó, ha néha el tudjuk engedni.
2018. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Húha, ennek magyon örülökC:

A gond ott van,hogy ha kiderül,olyan süti,amit nem szeretek,akkor nem lesz ott a zabkásám,és akkor a csalóétkezést se fogom ,,élvezni". A vendéglátót jól ismerem, sokszor vittem már saját kaját,amikor ő főzött,nem haragszik,megérti(: majd megtudakolom tőle,mit is fog készíteni,tuti örülni fog,hogy megkérdezem.

Már csak az a kérdésem,hogy akkor kereten belül maradjak,vagy mehet +300 kcal?

És jövőhéten attól még mehet a szénhidrát hintáztatás? Nem teszi tönkre az anyagcserét?

2018. márc. 13. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

"nemcsak a fehér lisztről és a cukorról szoktam le, hanem a csupa E betűről is"


Remélem, tudod, hogy butaságot írsz!?!?!


Az "E-betük" jó részéröl nem tudsz leszokni, mert pl. a konyhasó, a c-vitamin, a karotin és még sok más nagyon sok természetes alapélelmiszerben is elöfordul - vagy a gyümölcsökböl kiszeded a vitaminuokat meg gyümölcscukrot vagy a sárgarépából a karotint?!?!?

Az "E-betük" nagy része természetes anyag, és semmi káros hatása sincs (söt ellenkezöleg, sok életfontosságú), és csak azért kerültek E-betüként bele egy listába, mert az élelmiszeriparnak egyszerübb egy betü-szám kombinációt adni meg, mint minden egyes alkalommal hosszú szavakat írni az összetevök közé.

2018. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere tönkretételéhez azért több kell... Mondjuk sok napos koplalás, de az is csak lassítani szokta, egészséges embernél hamar visszaáll. Hintáztathatsz, a +300 kcal is mehet, ha neked úgy kényelmesebb, ez laza. Nekem ma plusz rengeteg volt, nem számoltam, szokatlanul éhes voltam, nem szenvedtettem magam (főleg a tegnapi szuperfogyós nap után, máskor lehetőleg nem olyan keveset, grrr). Nem vagyunk gépek, néha több kell. De ha elvagy a normál szinttel, akkor ne egyél többet.

Nem tudsz valami más ételt vinni rosszabb süti esetére, aminek nem lesz baja és visszahozhatod? Nálam ilyenkor mogyoró van, de zsírszegény étrenden az nem fér be a pörkölt mellé. Akkor kevés mogyoró és mazsola, az is remek kombó. S még mindig jobb cukor, mint a répacukor.

2018. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok: a feldolgozott élelmiszerektől szabadultam meg, remélem így megfelel...


A kérdésemre végül megkaptam a választ. Köszönöm szépen,mindenkinek ment a zöld(:

2018. márc. 14. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!