Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit esztek egy szintentartó...

Mit esztek egy szintentartó napon, mi pontosan az életmódváltás?

Figyelt kérdés
Akik már nem fogyni akarnak, de hízni sem... Mire figyeltek, mi az amit továbbra sem esztek? Mi az, amit fogyókúra alatt nem engedtetek meg magatoknak, de utána igen? Próbálok nem visszaesni, de egyelőre mániákusan grammra számolok továbbra is mindent, mert nagyon nem szeretnék visszahízni. De azért nem akarok életem végéig mindent számolgatni sem.
2018. márc. 17. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok folyton számolni, mert borzalmas, gúzsba köt és zavar, de azért sokszor teszem, rutinos is vagyok, így van fogalmam a makróimról.

Igazából fogynom kéne még, de szinte mindig súlyt tartok.

Nos, azt eszem, amit akarok, azt, amennyit akarok, dióhéjban. Világéletemben nagyon-nagyon nehezen és lassan híztam, de így is megoldottam az elhízást...

Több drasztikus életmódváltásom volt, személyre szabottan, szóval azért nem eszem úgy, mint az átlagember, de totális tiltólistán csak a legrosszabb dolgok vannak. 99%, az szimpatikusabb, mint a 100, kell egy parányi lazaság évek küzdelme után ;)


Most már fogyáskor is "bármit" eszem, csak van, amit nem célszerű és igyekszem nem. De ha megtörténik, akkor sincs semmi, csak a legfontosabb, a fogyást biztosító szabályaim rendben legyenek. Újabban az időszakos böjtön áll vagy bukik a fogyásom, nem az étrendemen, bár az sem lehet akármilyen, de azt hiába szigorítom, nem érek vele sokat.


Fogyás alatt lehetőleg nem, máskor igen? Hm... Gyümölcs, zöldség és olajos mag nagyobb mennyiségben (zöldségimádó vagyok, nagyobb mennyiségnél kilókra kell gondolni), alkalomszerűen némi gabona (fogyáskor is fér, de max. 1-2 dkg naponta, ha jót akarok). Krumplis ételek (fogyáskor csak krumplilisztet eszem, rántottába keverve, mert abból nem kell sok). Sok hozzáadott zsírt tartalmazó ételek (sok zöldségételem ilyen). A több zsír vagy szénhidrát eleve kötelező, ha emeljük a kalóriakeretet s addig is elég fehérjét ettünk, ahogy kell, úgyhogy ezek nem simán megengedettek, hanem direkt kellenek.


Sok ember szigorúnak tűnő diétán marad évtizedekig, egészségügyi okokból. Nem mindenki tér vissza az eredeti étrendre, csak óvatosan. Én szinte sosem akarok enni glutént, cukrot, laktózt, száraz hüvelyest, krumplit, feldolgozott ételeket... Alkalmi vendégként megfelelnek, mert semmire nem vagyok allergiás (bár a cukrot nem szívesen engedem be, az rossz, de nem tudom kivenni mások remek sütijeiből), de jobb nekem máshogy. Kezdettől fogva az egészségem volt az első, a fogyás a kezdeti nagyobb fogyás után nagyon másodlagossá vált.

2018. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ. Nekem a legnagyobb segítség a fogyókúra alatt a túró és a natúr joghurt volt, nos, én ezekből ettem előtte keveset, a fogyókúra alatt minden nap ettem szinte, és megkedveltem, marad az étrendemben. Ki meg a kenyér és a tészta kerül, nem elvi okokból, egyszerűen fáj a hasam tőle és puffadok. A többit még próbálom kisakkozni, ezért örülök a tippeknek. :)
2018. márc. 18. 06:59
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Sosem fogok szintentartani, tömegelek ameddig nem vagyok túl dagadt, aztán leszálkásítok.
2018. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hohy egészégese egyél de nwe édességet
2018. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!