Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A light termékeknél a zsírt...

A light termékeknél a zsírt kivonják? És mivel helyettesítik, hogy ugyanolyan állagú legyen?

Figyelt kérdés
2018. márc. 22. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ugyan olyan állagú. Nem olyan krémes, érezni rajtuk, h kicsit szárazabbak. És igen, kivonják a zsírt.
2018. márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A light kifejezés nem kimondottan egyenlő a zsírszegénnyel bár legtöbbször ezt kell alatta érteni igen.

Light termék tulajdonképpen az amiben az energiaérték legalább 30% -al csökkentett az "eredetihez" képest.

Pl,hogyha a light mondjuk egy zsírszegény joghurtot jelent,ha megnézed a tápérték táblázatot akkor látod,hogy valóban kevesebb zsír van benne, viszont általában több cukor.

Ha a light kevesebb szénhidrátot jelent, mondjuk egy pékárunál, abban az esetben több zsír van benne mint átlagos társaiban, esetleg több rost.


Nagyon vigyázni kell ezekkel a light termékekkel, sok esetben az égvilágon semmivel sem jobban, én nem ajánlom senkinek őket.

2018. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a cukormentes, édesítőszeres light üdítőknek van értelme, ha valaki feltétlen üdítőt szeretne inni. Ott az alap termékben lényegében csak cukor van, de abból elég sok, a light verzióban meg nincs cukor. Ez már akkor is számít valamit, ha valaki csak heti egyszer inna két pohárral. Persze a legjobb az üdítőket teljesen elkerülni.
2018. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen abban egyetértek,hogy egyedül az üdítőknél van valami értelme, legalább annyi,hogy felesleges kalóriát nem visz be az illető,viszont a karamellszínezék, aszpartám, foszforsav, kálium-citrát ízfokozók nagyon nem kellenek egy emberi szervezetnek.
2018. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a sajtok miatt kérdeztem.
2018. márc. 23. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Általánosan elmondható, hogy a light-tal rosszabbul jársz, mivel a laktatóbb zsírok helyett cukrot viszel be. De néha a light a normál, csak a cégnek van egy direkt zsírosabb terméke, hogy light-ként adhassák el a többit.
2018. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tolle light sajt az jó cucc, én is azt eszem, 100gr 200 kcal kb, 30g fehérje és 10gr zsír
2018. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fkiss79 válasza:

Előttem szólóval tökéletesen egyetértek.

Én tömbbe veszem a SPAR-ban mert úgy 100Ft-al olcsóbb kg-ja majd szétvágdosom darabokra. Becsomagolom és pár nap alatt megeszem.Tolle light trapista a legjobb!

2018. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Semmilyen light nem normális étel, főleg sajtban, tejtermékekben. Mindig felmerül bennem a kérdés, a 0% zsír és cukortartalmú, laktózmentes, mindenmentes joghurtban pl. mi a bánat van?
2018. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!