Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 15 perc torna ér valamit...

Napi 15 perc torna ér valamit kalóriaszámlálásos diétànàl?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el a kcal szàmlàlàst, napi kb 1400-at eszem. Hetente 2 nap van, amikor tudok 45-45 percet aerobikozni, a többi napon ér valamit ha csak 15 percet tornàzom? Lesli Sansone 1 mile walk tornájára gondolok. Azért merült ez fel bennem,merthogy a zsírégetés csak 40 perc utàn indul be (ha jól tudom).
2018. márc. 25. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha csak 40 perc után indulna be a "zsírégetés", akkor én sose fogytam volna le a 20 perces SÉTÁIMMAL! Persze nem csak sétáltam, hanem én is kalóriákat számoltam.

Majd biztos lesz olyan, aki ide írja, hogy 15 perc az semmi, ne is csináld, inkább izzadj órákat a kín-, akarom mondani kondipadokon, meg fuss le minden nap egy maratont, mert csak az ér valamit, de bármilyen mozgás jó, még akkor is, ha csak kis időd van rá. :)

2018. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekes ami írtál. Màrmint a sétàról. Én napi 1-1.5 óràt sétàlok a kutyàmmal intenzíven, de sosem fogytam attól. Sőt, mindig azt hallom hogy a séta jó àllóképesség javító, hàt nálam semmit sem ér.
2018. márc. 25. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem elég a csökkentett kalória is, a mozgás nem sokat segít, viszont jelentősen növeli az étvágyat, illetve kétséges hogy fogyás után is fogod e csinálni...
2018. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis mozgás szerintem sosem árt ha ésszel csináljuk. Szerintem a "Kondipadon" legyen akármelyik eszköz is amire a szerző gondolt nem szenvedni kell. Ha szenvedés akkor más mozgás formát is lehet választani.

#3 Igen nő a kalória deficit ha sportolunk. És ez miért rossz? Így vagy nagyobb lesz a deficit vagy ha nem akarjuk növelni akkor több kalóriát viszünk be. Tényleg az hol van leírva ha nem 100%, hogy folytatunk egy sportot az el sem szabad kezdeni?

2018. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy ér. A semmi mozgásnál sok szempontból jobb 15 perc mozgás, kalóriaégetés szempontjából is.

Leslie Sansone-t szoktam nyomni én is, plusz sétát a friss levegőn. Pici laza torna, kis séta és máris 500 kcalt égettem, ami nálam a nulla fogyásból heti fél kiló fogyást varázsol (tényleg mágikus, mert még kevesebb erőfeszítést kell tennem és mégis fogyok), határozottan ér valamit.


Nincs ilyen, hogy a zsírégetés beindulása... Illetve nem tudom, miért érdekelnének minket az ilyen belső akármik (de akkor sincs értelme, ha belegondolunk).

Zsírégetés akkor van, ha kalóriadeficit van, pont. Ha az étrend jó, akkor izombontás sincs sok, a deficit zsírból jön. Ha mozgunk, ha nem, ha 5 perceket tornázunk, ha lefutunk egy maratont...

A másik oldal ugyanez: a fogyás szempontjából mindegy, hogy az ételt egy vagy 5 adagban esszük meg a nap folyamán, ugyanazt a kalóriamennyiséget visszük be, a fogyást nem befolyásolja (még az inzulint is hasonló "volumenben" dobhatja meg, csak nem ugyanannyiszor, de ez általában nem sok vizet zavar, mindenképpen ugyanannyi kalóriát vittünk be s az emésztéssel ugyanannyit égetünk el).

2018. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De, a séta is segít, de persze napi több óra sétával (vagy akár futással) sem fogy az ember, ha sokat eszik mellé.


Alapvetően az lenne az elgondolás, hogy mozgunk, ezzel több kalóriát égetünk s ha sikerül ugyanannyit enni, akkor segítünk a kalóriaegyenlegen. Namármost van, akit felbátorít a mozgás (sokan híztak már meg, amikor elkezdtek futni), van, akit éhessé tesz s van, akit nem. Én az aktívabb napjaimon szinte mindig kevesebbet eszem, úgyhogy nekem nagyon-nagyon megéri sétálni, biciklizni meg ilyenek.

Ráadásul tuti sokunk megszokott egy mennyiséget, gasztroélvezetet s parányit enni nem tud, de ugyanannyit (vagy csak kicsit kevesebbet), több mozgással sokkal inkább, ott nem áldoz be semmit.


Kicsi kalóriakeretnél s jó étrendnél (ahol az ember már elérte a padlót, kevesebbet nem tud enni) a fogyás képes a sétán múlni...

2018. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ér. De te eleve tornázol heti 2x45 percet, és nem is muszáj minden nap tornázni, néha pihenni is lehet. Ha még nem régóta kezdted, akkor simán elég heti 3x mozogni, később sem árt heti 2 pihenőnap. A fogyás pedig tényleg főleg az étrenden múlik, a kalóriák mellett nem árt a makrókra is odafigyelni.
2018. márc. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Rubint Réka 20 perces tornáit csinálom. Nagyon sokat jelent a 20 perc is ha rendszeres. Feszes lett a combom, kemény a fenekem. A narancsbőrnek ágyő. Én nem vagyom az a napi órákat tornázgatós fajta. Se kedvem, se türelmem. De 20 perc bármikor belefér. Mindig azt mondom magamnak ha nincs 20 percem magamra akkor az már gáz.
2018. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a munkámból adódóan 15 kilométert sétálok naponta, keveset is eszek, nem sok kalóriával és semmit se fogyok. A vádlim viszont rettent izmos. De ennyi...
2018. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!