Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásos diétán...

Kalóriaszámlálásos diétán vagyok, milyen tápanyagokra kell a legjobban figyelnem, hogy eleget vigyek be belőlük?

Figyelt kérdés
80 napja csinálom, és elégedett vagyok az eredményekkel. Hosszútávon is tervezem folytatni ezért most már aktuális ez a kérdés nagyon. Legtöbbször húsokat sajtokat, kenyeret és zsömlét eszek (néha spenót főzelék, krumpli etc.). Gyakorlatilag ebben 90%-a kimerül annak amit beviszek. Milyen tápanyagból veszek magamhoz veszélyesen keveset, ha van ilyen? Dietetikusnál még nem voltam

2018. márc. 26. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A fehérje a legfontosabb, sovány testsúlykilogrammonként legalább 1,5 gramm kell naponta. Egyél sok (napi több száz gramm) zöldséget, minél többfélét! Gyümölcsöket is érdemes.
2018. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos utálom a zöldségeket, majdnem mindegyiket. Ezért is vagyok kíváncsi hogy pontosan a zöldségekben lévő milyen anyagokra kell nagyon odafigyelnem, és utánanéznék, hogy mivel helyettesíthetőek.


A fehérje megvan a húsokból és sajtokból

2018. márc. 26. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Rostok, vitaminok. A mennyiségeket nem tudom.
2018. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a kaloriabazis.hu-ra ott ugyanis nem csak a kalóriákat, hanem az egyes tápanyagokat is tudod számolni és a rendszer felajánl egy általánosságban megfelelö összetételt is.
2018. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Chronometer, ott meg vannak adva a különféle tápanyagok is, részletezve. Ha valami vészesen kevés, minimum szedd, de persze jobb, ha utánanézel, miben van sok a azt beviszed.


Bár ennyire még én se megyek bele, mert nagyon komplikált lenne s nem hiszem, hogy muszáj ezen pörögve élni. Egyél változatosan, ha lehet, esetleg szedj multivitamint s esetleg a fontosabb ásványi anyagokat. Én néha megnézem az étrendemet, tudom, hogy a magnézium necces, azt nagyritkán szedek (akkor mindenképpen, ha a legszigorúbb étrendemen vagyok s az ama étrendbe passzoló legjobb forrásomból épp kevés van). A magnézium roppant fontos, szerencsére elég könnyen észreveszed a hiányt, izomgörcsöt okoz első körben. A kálciumra is ügyelek külön (annyiban, hogy néha direkt beiktatok kálciumdús ételt. nálad ott a sajt, ha abból sok van, az OK, nálam kevés van). A C- és D-vitamin is olyan, hogy könnyű túl keveset bevinni belőle... A te étrendedben nem lehet sok C-vitamin.

2018. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat
2018. márc. 26. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress dietetikust
2018. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!