Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez egészséges így?

Ez egészséges így?

Figyelt kérdés

Heló, tegnap kezdtem el kalóriatáblázatot csinálni a napi étkezéseimből, ma összesen ennyit vittem be:

- Reggeli: Zabpehely, 233kcal

- Ebéd: 125g száraz rizs 450kcal, 300g csirkemell 360kcal

- Vacsora: 100g zsírszegény túró 95 kcal, 30g fehérjepor 112 kcal.

Összesen 1300 kcal kb, mert megettem mellé 1-2 szelet házikolbászt, vagyis a túróhoz. Na most ezzel nem is lenne gond, ha nem egy 105 kg-os, 181cm-es, 19 éves fiú lennék. Emellett én ma fekvőztem, meg guggoltam itthon 20 percet kb. Egyáltalán nem vagyok éhes, lehet hogy a 2-3l víz okozta ezt? Ennek elvileg kevésnek kéne lennie, majdnem 2x ennyit ír egy oldal ahhoz, hogy fogyjak. Talán reggel valamivel többet kéne bevinnem?



2018. ápr. 10. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó az út, amin elindultál, de a kaja kevés. Nem ártana beiktatni egy könnyebb tízórai, és uzsonnát, illetve zöldséget valamilyen formában.

A kalóriákat nem kell neked irkálnod, regisztrálj a kalóriabázisra, erre találták ki.

2018. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még a zsír, szénhidrát, rost, fehérje grammokat is írom, valahogy nekem sokkal jobb az, hogy kézben foghatom az "eredményemet", majd ha kicsit megingok, akkor visszanézhetem és erőt meríthetek. Rendben, köszönöm, beiktatok akkor még egy étkezést. (Ebédet 2 adagban szoktam megenni 2 óra eltéréssel az anyagcsere miatt.)
2018. ápr. 10. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Okés, írd, ha neked így jobb, de az oldal, amit ajánlottam ugyanígy számlálja a fehérje/szénhidrát/zsír mennyiséget (sőt, még mást is, ha úgy állítod be). Én a kalóriabázisban több mint 700 napja vezetem az étkezési naplómat, és mindet vissza tudom nézni bármikor. :) Fogytam is így 23 kilót.

Egyébként az étkezésedbe még sok mindent beiktathatsz, kis mennyiségben ehetsz gyümölcsöt is, tejtermékeket, tojást stb.

2018. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az amúgy a vicces, hogy arról az oldalról nézem, hogy miben mennyi kalória, szénhidrát, fehérje stb... van. De valahogy mégis jobban esik a füzet. Nálam ez olyan, mint a könyv vs e-book. Van itthon még egy csomó minden, csak estére már nem akartam tojást, meg gombát enni, bár megjött hozzá az étvágyam. :D Külön élek a szüleimtől, így a sütik szerencsére nem fenyegetnek. Érdemes beszerezni mérleget? Olvastam, hogy heti 1kg felett már nem igazán egészséges, de mellette én kondizok is, így izmot is szedek fel(nyilván nem annyit mintha tömeget növelnék, de csak jön valami diéta mellett is.) Nem lenne úgy csalóka a mérleg? Vagy mérleg mellé vegyem elő a szalagot is, aztán úgy pontosabban meg lehet határozni? Előre is köszi a választ, ment a zöld kéz.
2018. ápr. 10. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!