Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért lassult be a fogyás?...

Miért lassult be a fogyás? Ehetek ennél kevesebbet?

Figyelt kérdés
Tehát a fogyásom a héten csak fél kg volt, eddig úgy ahogy de megvolt az 1 kg most meg szinte semmi lehet fél kg sem mert nem digitális a mérleg nem olyan pontos. 1200 kcalt eszek (175/95) ehetek 1000-1100 között? vagy az már nagyon kevés? Vagy csak azért nem ment le az 1 kg mert a héten itthon voltam és nem nagyon mozdultam ki? Pedig már vettem egy digitális konyhai mérleget is hogy pontosabb legyek szóval nem számolom el az 1200-at sőt eddig még néha felmentem 1300 közelébe most pedig sose lépem át az 1200-at. Miért lassult be a fogyás? :(
2018. ápr. 13. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fél kiló elég szép, tempós fogyás, semmi gond.


Ha nem mozogsz, nem tudom, miért vársz heti 1 kilót, kivéve ha sok a felesleged, de akkor meg koplalsz 1200 kcallal...


Egy hét nem idő, ha biztosan akarod követni a fogyásodat. Ha felmegy a súlyod 1 kilót, akkor sem tudhatod, fél vagy 1 kilót fogytál, mindkettő lehetséges, csak több a víz.

2018. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez iszonyat kevés amennyit eszel. Én 56 kg vagyok nő létemre de 1600 kalóriánál képtelen lennék kevesebbet enni. Fel nem foghatom hogyan nem vagy éhes.

Mert a koplalást egy test sem tolerálja hosszú távon és később lehet még többet szedsz vissza...

2018. ápr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem koplalok az 1200 elég szokott lenni de félek hogy az 1000 már tényleg az lenne.. nem tudom mit csináljak de nem akarok évekig fogyózni azt terveztem hogy 1 év alatt lefogyok de ha a továbbiakban csak ennyi lesz a fogyás hetente akkor az nekem lassú.
2018. ápr. 13. 12:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy a te szervezeted a nagy súly miatt alapjaraton sok kalóriát éget el. Kb 1700 kalória. Na mármost te naponta 500 zal eszel kevesebbet. A tested ezt panikkent fogja fel és még ezt a nagyon keveset is eltartalekolja.. hosszú távon magad alatt vágod a fát. Ami pont ezzel a fogyás megállással kezdődik. Persze te döntesz én csak jó indulatból írtam le a véleményemet.
2018. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hoppá. Csak most olvasom az adataidat... Elég bizonyos, hogy koplalsz! Én JÓVAL alacsonyabban, könnyebben és mozgás nélkül igényeltem 2300 kcalt (s képtelen voltam 2000 alatt enni a legjobb étrenden is, de ez más kérdés). Még ha a te anyagcseréd lassabb is, elképzelhetetlen számomra, hogy 1200 kcal elég legyen, ez csak elég kicsi testnek szokott jó lenni.


Mivel a kalória vészesen kevés az igényeidhez képest, de, koplalsz. Az éhségérzetednek ehhez a világon semmi köze.


Persze valószínűleg jelenleg belassult anyagcseréd van a koplalás miatt, de ez nem azt jelenti, hogy továbbra is keveset kell enned. Emeld a kalóriát, nem tudom, hogy 1500-ra vagy 2000-re, én szép fokozatosan emelnék rajta vagy sokszáz kcalt, de persze jobb, ha figyeled, mi történik s az alapján teszed.

Van, aki nagy súlynál is tud 1500-zal tartósan fogyni, de legalább egy kis ideig többet ennék, hogy helyrerázódjon az anyagcsere meg lehet, hogy vannak tápanyaghiányaid is.

2018. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
"Miért lassult be a fogyás?" Ez értelmetlen kérdés! Nincs "be" igekötő!! Helyesen: Miért lassult le a fogyásom? Komoly szellemi szinten állhatsz, ha ennyit se tudsz... Elmebeteg válasz: ezekszerint BEhíztál! 😁😁😁
2018. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fogyatékos..
2018. ápr. 13. 14:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Nektek pedig köszönöm a válaszokat, lehet tényleg inkább emelnem kell a kalóriákat nem pedig csökkentenem. Kipróbálom.
2018. ápr. 13. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:

A makrókat is figyeled, vagy csak kalóriákat számolsz?

Ha az 1200 kcalt előnytelen ételekből viszed be, akkor attól is lehet lassabb a fogyás. Kevesebb ch, sok zöldség, megfelelő fehérjebevitel és szépen le fogsz fogyni.

2018. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább a kalória, a legtöbb ember 1200 kcal mellett bármiből fogy (a cukorból se veszünk ki több energiát, mint ami benne van), de 95 kilósan ez mindenképpen koplalás.


#6: Mindig muris, amikor olyan nyelvtannáciskodik, akinek nincs igaza. Van be igekötő és van belassul ige is, ha másban nem, az élő, beszélt, fejlődő nyelvben mindenképpen (bevallom, a szakkönyveket nem követem, de az óhatatlanul el/le van maradva az élő nyelvtől). De eme tudásomnak ahhoz pont nincs köze, hogy történetesen kiemelkedő az intelligenciám, inkább ahhoz, hogy érdekel a magyar nyelv és több évtized netezés sem tudta el/lerontani a helyesírásomat. Voltak igen okos, ösztöndíjas meg kitűnő évfolyamtársaim, akiket én általános másodikban is megbuktattam volna helyesírásból.

2018. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!