Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért ellenzik annyira fiatalo...

Miért ellenzik annyira fiatalon a kalóriaszámolást?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és szeretnék fogyni 5-10kg-ot. Ez nekem csak kalóriaszámolással megy(mellette sportolok persze).

De sokan írják, hogy ilyen fiatalon még nem kéne. Miért?



2018. ápr. 20. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Mert nem mindegy miből áll össze az adott kalóriamennyiség, nem csak fejlődésben levő szervezetnél, hanem minden embernél.

Nasika, kólácska, energiaitalocska, gyorskaja.

Vagy fehérje, minőségi szenhidrát, zöldség, gyümölcs, tiszta víz.

Érted már?

2018. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, de arról nem volt szó, hogy miből állna. Egyébként én próbálok minél egészségesebben enni, de ha megkívánom a csipszet, akkor kéthetente egyszer eszem. Ugyanígy a péksüteményekkel is.

De akkor is korhoz azért kell kötni, mert fejlődő szervezet? Vagy akkor felnőtteknek miért "szabad"? Ott már mindegy?

2018. ápr. 20. 17:22
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

A kulcsó a "fejlődésben lévő" szervezeten van.

Magyarul ha egy felnőtt nem visz be elég anyagot valamiből, annak megvannak a következményei de már nem fejlődik a teste. Szóval nem nő, nem alakulgatnak ki új dolgok, hanem minden stagnál.

Amíg egy fejlődő szervezetnél szükség van a megfelelő alapanyagokra ahhoz, hogy nőjjön, erősödjön, stb.

2018. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Én azért nem ajánlom, mert eleve nem embernek való s veszélyes lehet a számolás, de fiatalon még inkább. Sok fiatal könnyen belebolondul ebbe az egészbe (ahogy persze felnőttekkel is megesik), ráadásul még fejlődésben van, bőven jó ötletnek tűnik egy jobb életmódra váltani s maximum odafigyelni egy parányit...


Nyilván, ha tudod, mit csinálsz, nem hiszel a buta százalékozásban s nem akadsz ki azon, ha 2 grammal átléped a zsírt, akkor 15 évesen is simán számolhatsz, főleg, ha neked ez hozza meg az eredményt. De általánosan egy befolyásolható, bizonytalan fogyni vágyó tinilánynak ráesni a görcsös kalórianézegetésre, annak sokszor lehet rossz vége.

2018. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
#3: A felnőtt nem stagnál, folyamatosan jönnek létre új sejtek, jó esetben nő az izomzat meg minden... Fejlődő szervezetnél persze több ilyen vagy és még veszélyesebb a tápanyaghiány, de egy felnőtt is megbetegszik s akár meghal, ha rosszul táplálkozik.
2018. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

Én figyelek a kajára, mert kondizom és mert jobban vagyok, ha jót estem.

De én is elcsábulok alkalmanként, megeszem a szemét kaját. De ritkán. Nem vagyok versenydiétán, egészséges vagyok, azt gondolom belefér.

Nálad is. De az az alkalmanként tényleg nagyon ritka legyen és a fő irányvonal az odafigyelés a minőségre.

2018. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
estem=eszem😊
2018. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Én azért nem szoktam javasolni gyerekeknek, mert nem nézem ki belőlük, hogy tudják rendesen csinálni. Ha te igen, csináld nyugodtan!
2018. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem mi olyan veszélyes a kalória számolásban!!! Elég furcsán gondolkodtok. Eleve aki elhatározza hogy fogyni szeretne nyilván az fogja lerakni a hambit a kólát a csokit stb ergo egészségesebben fog enni is. Míg a kortársaik tolják a hambikat stb...A kalória számlálás nem egyenlő a koplalással hogy a fejlődésben lévő szervezetetnek ártson. Miért ne lehet kalóriát számolni??? Elvégre a vékonyabb társaik is ezt csinálják azaz kevesebb kalóriát visznek be mint elégetnek csak nem tudatosan. Pont jó hogy még időben akar kalóriát számolni és nem megvárni még 100 kilo felett van. De hangsúlyozom hogy a kalória számolás nem egyenlő a koplalással!! Kedves Kérdező nyugottan számold a kalóriát csak jót teszel vele magadnak.
2018. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben nem a kalóriaszámlálást ellenzik, hanem eleve a fogyást, ha nem vagy orvosi esetként elhízott.
2018. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!