Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék fogyni, de nem...

Szeretnék fogyni, de nem tudom hogy kell kalóriát számolni minden étkezést követően. Különösen az otthon sütött-főzött, tehát nem előre csomagolt ételekre gondolok. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az otthon sütött, főzött ételek kalóriatartalmát sajnos csak becsülni lehet, ami elég nagy eltéréseket okozhat. Kivéve persze, ha te készíted az ételt. Ha pontosan akarsz számolni, egyszerűbb ételeket kell enni.
2018. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kalóriabázis appot próbáltad? Én mindig megnézem infóknál a hozzávalókat, és az alapján választom ki, hogy a receptek közül melyik stimmel a legjobban. Pár kalória eltérés nem katasztrófa, de inkább a magasabbat választom.

Eddig 8 kilót fogytam így, két hónap alatt.

2018. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

honnan lehet elérni ilyen appokat?

köszi

2018. ápr. 22. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Az otthoni étel a legkönnyebb (plusz az efféle adatokat a csomagolásán tartalmazó készétel), mivel ott le tudsz mérni mindent grammra. Már ha te főzöd vagy legalább ott vagy és a szakács hagyja lemérni :)

Menza, étterem, büfé, rokonlátogatás: na ilyenkor nem lehet számolni, hiszen fogalmad sem lehet, hogy hogyan készült az étel. Soha nem érdemes mások adatát használni, ha a konkrét kalóriabeviteled érdekel, nemcsak egy igen kósza tipp, mert hatalmas lehet az eltérés. Pl. láttam ételt a kalóriabázison, ahol a normális kis zöldségételbe spontán belenyomtak fél liter tejszínt, míg a többség ilyet nem tesz. Elképesztően felment tőle a kalória és a zsír, persze... Ez extrém példa, de a kisebb eltérések is komoly hibát tudnak okozni a számolásban.

2018. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!