Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hizlalhat a zöldség?

Hizlalhat a zöldség?

Figyelt kérdés

Ha hatalmas adagot eszek belöle állandoan? Párolva(répa,karfiol,paradicsom,káposzta,padlizsán,tök,paprika..) Illetve sok gyümölcsnek számít 3körte,3alma,5kivi? Fogyokura alatt ehetem ezeket?

Még egy bugyuta kérdés,fél vögre kávéba hány tk kávékrémport tehetek?



2018. máj. 10. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Igen. Magasabb ch. kukorica, répa, borsó.

És a magasabb ch. tartalmú gyümölcsök is.

2018. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Az első jó hülye a ch-zásával. Biztos valami Norbi-droid.


Elsősorban nem a szénhidrát mennyisége, hanem a minősége számit. Pl. a magas gyümölcscukor tartalmú gyümölcsök simán rosszat tesznek az egészséggel, ha túlfogyasztod őket és durván hizlalnak is. Pl. földieper.

2018. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Persze, bármi hizlalhat, ha kalóriatöbbletet okoz.

Attól még simán eheted őket fogyásor, nyilván, csak összesen ne egyél túlzottan sok kalóriát.

Én is eszem zöldséget minden étkezésre, pedig engem akadályoz a fogyásban, mert szénhidrát és nem laktat. De egy kevés belefér, néha pedig több is (tisztázzuk: szerintem 1 kiló zöldség egyáltalán nem sok, inkább minimális mennyiség, ha zöldséges hangulatban vagyok s főzve van. 1 kiló zöldség pedig még szénhidrátban is elég kevés tud lenni, ha olyan fajta, kalóriában pedig főleg).


Nekem 1 alma is brutál sok gyümölcs, szóval ez egyéni. Szigorú diétában 10-20 grammot eszem, de ez nekem elég. Ha sok gyümölcsre vágyom, sokat eszem és máshol szorítom meg a dolgot. De rendszeresen 3 körte mellett már eléggé esélytelen lenne jóllaknom kalóriadeficitben s már problémákat is jelentene.

De van, aki napi 5 banánnal is vígan fogy, sőt, sok gyümölcs nélkül van bajban, érdekes módon. Nem ezen múlik.


A kávékrémport is te döntöd el, az a helyzet.

2018. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Nincs hízlaló étel, kalóriadeficit kell, és kész.

Amiket írtál zöldségeket, azokban nem sok kalória van, abból éppenséggel nehéz túltolni a kalóriákat, a gyömölcsökkel már más a helyzet, ahogy írták, a szénhidrát miatt, de azért nem kell teljesen kizárni őket, csak mértékkel kell fogyasztani, de ez igaz mindenre.

Ha jó a kalória beállításod, a kávékrémpor is mehet. Azt neked kell tudni, hogy mennyit ettél aznap, mert ha csak kalóriaszegény zöldségeket, akkor akár 5 kanállal is beleférhet, ha viszont sok volt a kaja, akkor lehet, már egy se fér bele. Nem önállóan kell nézni egy-egy ételt, hogy ezt ehetek, azt ehetek, önmagában semmi nem hízlal, tehát nem úgy van, hogy ha keveset eszel, de a kávédba teszel egy kanál krémport, akkor elszúrtad az egész napot. Összességében kell nézni, az összes ételt (és italt), hogy miből állnak, mennyi kalória, és mennyi a tápanyag értékük (szénhidrát, fehérje, zsír).

Amúgy van sovány tejpor, én azt szoktam, akár magában is enni, mert finom, édeskés, szeretem. :)

2018. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudsz olyan hatalmas adagot enni a felsoroltakból, hogy hizlaljon. Ezeket nyugodtan eheted. A zöldség-gyümölcs direkt jó a rostok miatt.
2018. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jol kifejtett válaszokat.

0,1es tejet ittam régen,azt is vizzel higitva,de ahol jelenleg tartozkodom nincs ilyesmi,bolt is csak pár,ahol nem nahy a választék.

Reggel ittam fél nagybögre kávét 4tk kakaoporral,édesitövel és 4tk kávékrémporral.

Délben ettem hatalmas adag pároltkarfiolt,kb 3kisebb paradicsomot padlizsánkrémmel"so,kis mustár,citrom)

És most vacsira fogok epret,körtét és pároltzöldségeket levesesen(viz ,káposzta,répa,karfiol)

Ezekböl lehet tul enni,ha tényleg rengeteget eszem?

2018. máj. 10. 16:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem használok hozzá olajat vagy egyéb zsiradékot
2018. máj. 10. 16:25
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Zöldség az mehet ,a gyümölcs az rengeteg , persze alkalomadtán belefér,de naponta ez nagyon sok cukor . Persze ha deficitben maradsz nem hízlal,ettől függetlenül a májnak nem tesz jót minden nap ennyi gyümölcscukor .


Igazából zöldségből is meg lehet rengeteg kalóriát enni, én mexikói mixet szoktam, és 150 -200 gramm szénhidrátot sem nagy kihívás vele bevinni egy nap.

A hüvelyeseket mértékkel szerintem,a többi mehet bőven .Egyébként a kalóriabázis.hu-t ajánlom ,ilyenekhez,hogy hány teáskanál kávékrémpor fér bele naponta :D Minden kis piszlicsáré dolog fent van .

2018. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na végül ezeket ettem ma

R: fél bögre kávé+4tk kávékrémpor+3tk kakaopor+édesitö

E: hatalmas adag párolt karfiol+padlizsánkrém mustárral+paraducsom

V:2körte,1kivi,maradék karfiol(megettem egy egész fej karfiolt ma) 1paradicsom,fél bögre kakao(viz+4tk kávékrpor+4tk kakaopor) meg 3kiskanál krumplipüret befaltam meg nagyim paradicsomos bableveséböl 4kanállal.

Ez lehetséges,h kb 1500 kaloria? Jol számoltam,nagyon spk ez? Kérlek ne nézzetek hülyének és hurrogjatok le

2018. máj. 10. 19:09
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit kevésnek tűnik a fehérje
2018. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!