Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti hogy tartjátok az 1200 kcl...

Ti hogy tartjátok az 1200 kcl étrendet?

Figyelt kérdés

Két hete csinálom de kétszer kicsúsztam a keretből egyszer 1800 kcl lett ma pedig 1500 az 1200 helyett.

Az elején azzal volt baj hogy nagyon sok kalóriás volt a reggelim (kenyér miatt amit mára már lecseréltem abonettre) és este felé már csak 140 kcl maradt volna vacsorára és ezen ugy bepánikoltam hogy majd éhes leszek hogy nekiálltam zabálni.

Az megoldás ha nem vacsorázok és így reggelire tízóraira meg ebédre eszek annyival többet mint a vacsora kalóri tartalma ?

Vagy a reggelit hagyjam ki ? Mert így öt felé elosztva nem megy. Inkább nem eszek egyszer egy étkezést mint kettő között szenvedjek.



2018. máj. 13. 21:10
 1/5 anonim válasza:
39%
140kcalból is kilehet amúgy tenni egy étkezést, uborka,brokkoli ,zeller meg a többi kevés ch-s zöldségből,akár 2főtt tojás is picit fölösleggel de belefér. Viszont amúgy az tényleg kevés:D 4fele is oszthatod,persze de nem is muszáj az 1200as keretet tartsd hogyha sportolsz is mellé.főleg ha most többről csökkentetted le vegyél nagyobb keretet és azt majd ha hozzászoksz tudod tovább csökkenteni. Különben így is hozzá tudnál szokni de picit több szenvedéssel jár:). úgy kell összeállítanod a étrended hogy ne éhezz alatta:) igyál sok vizet az segít, én suliba pl citromos vizet is szoktam vinni,az csökkenti az étvágyam,ha netán nagyon megkívánnám a padtársam csokis kiflijét:cc
2018. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy, de 1500 elvileg már megy átlagban. 1300 alá nem megyek (tapasztalat, hogy megbánom), néhány naponta pedig kell egy erősebb nap.

Nos, 1500 kcal nekem egy nem különösebben nagy, bár jó étrenden elégséges étkezés, így én a legfontosabb evési időpontomban betolom és ennyi. Sok hónapig próbáltam kettőbe osztani, de arra iszonyúan kevés, akármit is trükközök. Lelki okokból lehet még pár falat itt-ott, főleg a kihagyott vacsorakor, de ez hosszabb távon nem biztonságos.

De aki más típus, mint én, annak ez semmit nem segít...

Ha kevés a kalória, talán mozogj többet, nekem esélyem se lenne kevés mozgással. Ha rendesen edzel, akkor pedig neked is kevés az 1200 kcal.


Tapasztald ki, hogy neked milyen elosztás jó. Éhes vagy reggel? Mi van, ha délután nem eszel? Ha én korai ebédet tartanék, gondom lenne az elalvással, mert megéheznék addig. Ha túl későn ennék, kiéheznék és túlzabálnám magam. Fontos a megfelelő időpont(ok) megtalálása (annál, aki erre érzékeny, van, akinek teljesen mindegy) s a megfelelő étkezésméret, de főképpen a megfelelő étrend.

140 kcal, ha nem vagy igazán éhes, akár elég is lehet, nekem a roppant ritka miniatűr étkezésem zöldség és tojásfehérje, nagyon kalóriaszegény, de ér valamit (lelkileg mindenképpen, fura vacsora nélkül, de azért laktat is, ha egészen kicsi az éhség vagy elég kései az óra).


Akik 1200 kcalt esznek több adagban (bár 3 is jó, 5 az eléggé túlzottnak tűnik, nem tudom, miért trendi ez), azok nyilván az ételekkel ügyeskednek, laktatókat találnak maguknak, sok ilyen ember van, gyakran megoldható ez, de tényleg bele kell adni apait-anyait normál esetben, hiszen ez kevés étel. Redditen szoktam látni 1200 kcalos napokat, az emberek szeretik az ilyeneket bepostolni, bőven lehet találni példákat, mindenféle étrenden.

2018. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha én 1200-at eszem,akkor csak 3 étkezésem van. A reggeli mindig egy kávé meg egy proteinszelet vagy banán, ez max 200 kcal, azzal elvagyok ebédig. És akkor marad 500-500 ebédre és vacsorára.
2018. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Magasságot,súlyt,és kort írhatnál,nagyon kevésnek tűnik az 1200 kcal , nem csoda,ha nem tudod hogy kitrükközni .

Én a helyedben 1500 alá nem mennék ,és többet sportolnék,akár minden nap (kardió) . Amúgy lehet enni kevesebbszer is egy nap ,teljesen mindegy ,ahogy jó neked ,de szerintem ez mennyiségileg annyira kevés étel,hogy akkor is éhes leszel.

2018. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
165 cm 56 kg és nő.
2018. máj. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!