Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egésznap nem mozgok hány...

Ha egésznap nem mozgok hány kalóriára van szükségem?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, vizsgaidőszak van, a napomat otthon töltöm tanulok, sorozatot nézek, esetleg főzök, ha nagyon kell, de hideg kajákon is nagyon jól elvagyok (szendvics, zabkása), alap takarítást megcsinálom, de alapesetben az ágyban, fekve szeretek tanulni. Nő vagyok 170 centi 50 kiló, súlytartáshoz, kb mennyit kalóriát ehetek? Édességeket nem szoktam enni, csak ha különleges eseményre megyek.

A napokban grammozgattam, megszámoltam hogy mennyit eszem, 1000 kcal körül van minden napom.. Szerintetek ez azért elég nekem mert 0-t mozgok? Vagy van akinek eleve ennyire van szüksége? Ja nem éhezem, sokszor inkább még kevesebbet is kívánnék, de hát ha tanulok, muszáj nasizós ürügyeket kitalálnom (ezek turmixok, sima főtt zöldségek, nyers gyümik, esetleg cukor stop keksz)



2018. máj. 16. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából jól számolgattál. Persze a hőleadást meghatározza környezeti léghőmérséklet, a ruházat (mint hőszigetelés), az eleve meglevő bőr alatti zsírréteg vastagsága, eloszlása, az egyéni keringési rendszeri sajátosságok, a pulzusszám és egyéb apró tényezők.
2018. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a tested működésének fenntartásához kellhet kb. 1300 kcal, az 1000 kevésnek tűnik.
2018. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ráakarom venni magam egy kis sportra (ma sikerült is 15 percnyit :'D ) , mert a tanuláshoz kell is az aktív pihenő
2018. máj. 16. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyéni, csak kitapasztalni lehet. Nagyon tud szórni az anyagcsere sebessége.

Egy átlagos 170 centis, 50 kilós, nem aktív nőnek azért 1000 kcalnál jelentősen több kell, ebben biztos vagyok.

De van, akinek ennyi kell.

Ha te súlyt tartasz vele, az még nem sokat mond, lehet, hogy ez a normális nálad, de az is lehet, hogy ez kevés lenne, de belassult az anyagcseréd.

2018. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aham, köszi, egyébként igen tényleg egyéni kitapasztalás alapján lehet a legjobban, tegnap én is ezt a konklúziót vontam le. És amúgy furcsamód az emésztésem talán sosem volt ilyen jó, és az anyagcserém sem rossz, viszont most fogytam 1.1 , így valószínűleg tényleg kevés.. Itt ülök és várom, hogy megjöjjön az étvágyam és megehessem a reggeli szendvicsem, de még sikertelen, pedig egy ideje már ébren vagyok..Na de lehet nem várok ráá, hanem csak megeszem, nem akarom, hogy kimaradjon a reggeli, inkább maradjon ki a tízórai, a reggeli fontosabb, a mai tízóraim, amúgy is csak egy banánturmix lenne.
2018. máj. 17. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!