Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriát minden esetben...

A kalóriát minden esetben 100g termékre kell érteni?

Figyelt kérdés
Például, ha mit tudom én a málnás dobozra az van írva ,hogy 29kcal akkor abból a málnából csak 100g-ban van 29kcal?
2018. máj. 25. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy kell értei, ahogy rá van írva a termékre, általában fel van tüntetve táblázatos formában, felül, hogy 100 g, alatta pedig külön-külön felsorolva a kcal, fehérje, szh, zsír.

De málnának igen, jó a 29 kcal/100 g.

2018. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit a csomag elejére nagy betűkkel ráírnak, az általában egy adagra vonatkozik, ami egyáltalán nem feltétlenül kell, hogy épp 100 g legyen, hanem amennyit ők annak gondolnak. De ezt is feltüntetik, csak kisebb betűvel. Szokott lenni táblázat is, abban általában ott van 100 g-ra vagy esetleg 100 ml-re vetítve. Szóval a lényeg az, hogy nézd meg, mi szerepel a csomagoláson.
2018. máj. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg szoktam nézni, itt inkább olyan dolgokra gondoltam, amiket ömlesztve lehet megvenni vagyis nincs csomagolásuk, például zöldség és gyümölcs. Mert attól, hogy neten utánanézek oda nem írják ki minden oldalon, hogy 100g-ra értendő vagy darabszámra hanem oda van biggyesztve, hogy pl.: alma 52kcal, barack 34kcal

Akkor ezeket is 100g-ra vegyem?

2018. máj. 26. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a 100 g a szokásos mennyiség. Biztos, hogy többféle adatot fogsz találni, ugyanis más pl. a körte húsának a cukortartalma attól függően, hogy milyen fajta, de attól függően is, hogy az év melyik időszakában szüretelték. Ha nagyon pontos adatokat akarsz, akkor ajánlom az USDA adatbázist: [link]


Itt találsz becslést egy darab gyümölcsre vonatkozóan is.

2018. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!